Xzc
Użytkownik-
Liczba zawartości
335 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Xzc
-
Czyli z tego co piszecie to najlepiej wybrać fr a te trailcrossy odpuścić ? Co prawda te trailcrossy już czekają w paczkomacie ale zawsze można zwrócić jak coś, a jak będe miał troche czasu to poszukam dobrej ceny na fr, nie ukrywam, że sugerowałem się głownie dobra ceną na nie i wziąłem je w ciemno uznając, że będa podobne jak, te które mam pod spd i komfort na tych paru wypadach co je miałem by naprawdę wysoki, choć same buty wydawały się być delikatne i podatne na uszkodzenia.
-
Witam, Powoli rozglądam się za nowym rowerem na przyszły sezon, obecnie jeżdżę mocno zmodyfikowaną wersją trance X, lecz powoli zaczynam odczuwać ograniczenia w skoku i geometrii, może nawet nie tyle czuje te ograniczenia co chciałbym się przekonać czy rzeczywiście na typowym enduro zjazdy były by jeszcze szybsze, stąd naturalnym kierunkiem wydawał mi się giant reign, nie ma dla mnie znaczenia waga, co prawda jeżdżę naturalne trasy z dojazdem o własnych siłach, lecz nie przeszkadza mi jeśli miałbym rower pchać do góry, tak więc nie ma dla mnie aż takiego znaczenia czy rower będzie dobrze podjeżdżał, z pracy maestro jestem zadowolony natomiast z tego co słyszałem high pivot zastosowany chociażby w nowych sight podobno świetnie działa na zjazdach, różnica w tych rowerach to ok 10mm skoku na stronę reigna lecz 160/150 zastosowane w Sightie wydaje mi się już wystarczające, geometrycznie są one bardzo podobne, tak więc chciałbym usłyszeć od was opinie na temat pracy zawieszenia zwłaszcza w nowym norco, Rower miałby służyć do głownie bardzo agresywnych zjazdów na naturalnych trasach, nie przewiduje jakiegoś skakania, poza oczywiście jakimiś dropami, czy większymi uskokami, których nie brakuje na trasach, które obecnie jeżdżę.
-
Witam, Niestety moje pancerne Nike, których używałem do jazdy i służyły mi bardzo dobrze dokonały żywota i czas na zmianę, wstępnie znalałem wspomniane five teeny za 390 zł i je zamówiłem, jednak moje pytanie czy są jakieś buty, które lepiej się nadadzą pod jazdę enduro na pedałach platformowych, bardzo często są to długie wypady po ok 70km całość w terenie z duża ilością wypychu. Mam five teeny trailcrosy w wersji pod spd, są bardzo wygodne natomiast nie mogę się przekonać do jazdy w spd i zdecydowanie bardziej odpowiada mi na chwilę obecna jazda na platformach, tak więc nie miałem okazji ich zbyt długo potestować może z 5 razy ich użyłem i ciężko mi odnieść się do ich wytrzymałości, obstawiam, że trailcrossy XT komfort będą zapewniać podobny jak te pod spd, może nawet większy ze względu na brak bloku, natomiast orientuje się ktoś jak z ich wytrzymałością ? Może znacie jakieś inne modele, które sprawdzą się w takich warunkach lepiej niż wspomniane five teeny ?
-
[Przerzutka] Jaka przerzutka do manetki XT8100 - pomoc przy wyborze
Xzc odpowiedział Xzc → na temat → Napęd rowerowy
Temat do odświeżenia, kupiłem deore m6100 wymieniłem kółeczka na allugear i po 1,5 msc przerzutka się rozsypała, nie uderzyła o nic, wiadome jeździ sie po wszystkim, ale w ostatnim czasie jest wyjątkowo sucho więc nie był narażona na jakieś szczególne błoto, (rozsypała w kontekście, że działa tragicznie, nie że mechanicznie została uszkodzona) teraz pytanie po mocnym zawodzie związanym z shimano, czy sram a w szczególności x01 będzie lepiej funkcjonował ? Wcześniej przez 2 lata używałem XT 8100 nie był wybitnie dobry, natomiast działał, teraz ta deore to jakaś kpina była, żeby po tak krótkim czasie przestała działać, shimano nie uznaje tego jako wady fabrycznej więc nie ma co liczyć na gwarancję. -
Jeśli chodzi o takie hybrydowe pedały to polecam ten https://www.goride.pl/pedaly-spsd-mtb/funn-pedaly-mamba-jednostronne?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwlvW2BhDyARIsADnIe-LetUqSURZo2ssM1cwZHEoSosdL3NT8R_WJf_3wldI5bOOqkh92cUUaAjfeEALw_wcB, platforma jest świetna, duża z długimi pinami, noga trzyma się świetnie , mimo że ma z jednej strony zatrzask z drugiej płaską platforme nie ma problemu z wyczuciem stron, dodatkowo strona z zatrzaskiem również posiada bardzo fajną platformę, także z butami np z FIVE TEN Trailcross Clip-In dobrze to współgra, można również używać zwykłych butów z miękką podeszwą (tak najczęściej jeżdżę) i jest super.
-
Z tym, że w tej sytuacji i tak wiele chyba by to nie dało, od strony obręczy powstała dziura w taśmie i dętka wchodziła by w to zagłębienie i najprawdopodobniej w tym miejscu została by rozcięta , druga sprawa bawienie się w zakładanie dętki w tym całym syfie, gdzie było pełno mleka było średnio zachęcające, tak jak wspomniałem z powodu, że stało się to niedaleko od domu to doprowadziłem już go pieszo, gdyby stało się to gdzieś dalej załatwiłoby się jakiś transport.
-
Miałem edga 530 kupionego w Hiszpanii, nigdy nie było jakichś problemów z tego tytułu, a jego cena była niższa niż hurtowa cena dla sklepu rowerowego. Przetrwał 4 lata i został uszkodzony przy glebie napisałem do suportu garmina w Polsce i mimo, że został zakupiony zagranicą, zaproponowali mi wymianę w dość atrakcyjnej cenie z czego jednak nie skorzystałem.
-
Tak dokładnie tak było, na szczęście się okazało, że opona jest cała, tak więc wymiana szprych z taśmą nie będzie aż tak kosztowna, choć ta sytuacja daje troche do myślenia, bo nawet problem byłby z założeniem awaryjnie dętki, dziura, która powstała w wyniku wybicia przez szpryche wygląda, że również uszkodziła by dętkę jeśli została by założona, stało się to już niedaleko od domu więc go dopchałem, gorzej w przypadku jakiegoś dalszego wyjazdu gdzie byłbym daleko od samochodu a piesza wycieczka jeśli by się to stało powiedzmy z 30 km od samochodu była by mocno czasochłonna.
-
Witam, Od paru miesięcy walczę z uporczywymi trzaskami wydobywającymi się najprawdopodobniej z okolic napędu, w maju został wymieniony suport oraz stery, ponieważ myślałem, że gdzieś z tych okolic wydobywają się te dźwięki i o ile na zjazdach jest spokój (bo rzeczywiście suport w raz z sterami również był padnięty) o tyle podczas pedałowania cały czas pojawiają się nieprzyjemne trzaski. Wymieniłem przerzutkę łącznie z wymianą kółeczek przerzutki na metalowe, niestety trzaski nie ustały, pojawił się dodatkowy problem z wrzucaniem biegów, tz. mogłem nacisnąc z 3 razy aby zrzucić bieg a nie było żadnego efektu, w sobotę wciskałem od początku do końca i nic sie nie zmieniało, manetka jakby w ogóle nie poruszała linki dodam, że była to manetka XT 8100, została na szybko wymieniona na deore m6100 i teraz chociaż biegi w miare sensownie wchodzą, aczkolwiek jest jeszcze problem, że łańcuch potrafi przeskakiwać po kasecie, nie jest to jakoś bardzo zużyty element, łańcuch srama X01 ma ok 3 miesięcy, z tego co dowiedziałem się hak przerzutki jest skrzywiony oraz najprawdopodobniej pancerz jest w fatalnym stanie, ale moje pytanie do was, czy jest możliwe, żeby krzywy hak wraz z pancerzem dawały rezultat przeskakiwania łańcucha, tak wiem, że jest to objaw zużytego napędu ale tak jak wspomniałem on jest jeszcze w miarę świeży.
-
ok 30 psi, nie ma nic widocznego, żeby mleko uszczelniło, przebiłem kiedyś oponę, to zaraz mleko wypłyneło i wypełniło przebicie, w tym wypadku po prostu był strzał i w momencie 0 powietrza, nie było efektu, żeby coś schodziło.
-
Witam, Wczoraj doszło do nietypowej sytuacji, bawiąc się w segment na zjeździe przy wyjściu z zakrętu z dość duża prędkością, nagle poczułem ,że coś nie tak jest z kołem, zatrzymałem się i zobaczyłem, że zeszło całe powietrze do tego urwała się jedna szprycha, natomiast opona nie wygląda aby gdziekolwiek została przebita, dodam, że jest to dhr2 w dh casingu, więc teoretycznie naprawdę odporna opona i teraz się zastanawiam, jest to w ogóle możliwe, żeby w przypadku uderzenia w kamień opona zsuneła się z rantu, jest to tubleless więc raczej sztywno tam siedzi. Pierwsza taka sytuacja od kiedy jeżdżę i trochę dało mi to do myślenia, do tej pory wydawał mi się ten zestaw kosztem wyższej wagi praktycznie niezniszczalny jednak w praktyce okazuje się, że może być inaczej.
-
Nie wiem czy temat zamknięty, ale może komuś na przyszłość się przyda, miałem również problem z kolanem, który wynikał z jazdy ze zbyt niską kadencja i wysokim obciążeniem, po ok 2 miesiącach treningu właśnie w taki sposób, kiedy przynosiło to efekty w postaci zdecydowanie szybszej jazdy po płaskim spowodowało to jednak poważną kontuzję kolan, która przerodziła się w zapalenie ścięgna, byłem z tym u lekarza, mówił nie przejmować się jeździć dalej,z tym, że pod kolanem pojawiał się charakterystyczny nieprzyjemny trzask przy poruszaniu kolanem, w konsekwencji od lipca praktycznie do końca roku, miałem dolegliwości bólowe, które nasilały się wraz z kolejną jazda. W październiku przesiadłem się na MTB i z racji bardzo miękkiego napędu 30x 10-51 byłem wręcz zmuszony do jazdy z większą kadencją co w efekcie doprowadziło do tego, że dolegliwości praktycznie zniknęły. Obecnie zdecydowanie więcej jeżdżę MTB i od ok 3 lat nie miałem, żadnych problemów z kolanami, nawet przesiadając się czasem na szosę wszystko jest ok, z tym, że zmienił się styl jazdy z typowo siłowej 70 rmp na kadencyjna ok 100 rmp przy podobnych predkościach jak wcześniej. Tak więc, nie zawsze jest to problem pozycji a naszego stylu jazdy,
-
Jeździłem na tych pedałach ok roku na fullu, z powodu, że w klasycznych spd zaliczyłem pare gleb, uznałem, że będzie to lepsze rozwiązanie i w trudniejszych miejscach będę mógł przełożyć nogę na platformę uwalniając się o spięcia, natomiast w praktyce, ta platforma jest bardzo niewygodna, jest wyjątkowo mała i jazda z użyciem tej strony jest wręcz niemożliwa w trudniejszym terenie bo przy mocniejszym uderzeniu noga zaraz spadała z niej, skończyło się tym, że wpinałem się jedną noga a drugą miałem przełożoną na platformę. W zeszłym roku kupiłem https://www.goride.pl/pedaly-spsd-mtb/funn-pedaly-mamba-jednostronne?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwlbu2BhA3EiwA3yXyuweTgkqnI53U-QmRZGtJKkz_TjsCJ8dB8rANq2TmEUHOioyFPkZwXRoCjicQAvD_BwE są nieporównywalnie lepsze i ogólnie przerzuciłem się z głownie na platforme, która świetnie trzyma przy użyciu obuwia z miękką podeszwą, natomiast minusem mogą okazać się długie piny, które przy jakiejś glebie lubią się wbić w nogę, generalnie bardzo polecam, natomiast nie wiem czy w gravelu nie będą zbyt ciężkie.
-
Zdaję sobie sprawę, że wyświetlacz nie jest zbyt duży, ale akceptuję to, ważne aby te mapy były dokładne a z tego co wiem, to garmin pod tym kątem jest najlepszy na rynku, zresztą przez 4 lata używałem edge 530 więc mniej więcej wiem czego można się spodziewać, na chwilę obecną przez brak możliwości zamontowania garmina przez uszkodzenie mocowania, na segmentach znalazłem prowizoryczny patent, w jaki sposób określić czas, ustawiam sobie playlistę, na której wiem ile trwa poszczególny utwór i na tej podstawie wiem jaki mam czas w danym momencie segmentu, jednak nie jest to rozwiązanie idealne, dlatego mimo pewnych ograniczeń, na pewno zegarek usprawni pomiar na zjazdach. Nie chcę iśc w typowo rowerowy komputerek, ponieważ zdarzają się również jakieś piesze wypady a wtedy zegarek również wykazuję pełną funkcjonalność w przeciwieństwie do rowerowej nawigacji, dobrze, że wspomnieliście o premierze nowych serii garmina i ewentualnych obniżkach, dlatego poczekam jeszcze chwile, dzięki za zainteresowanie
-
Aby była możliwość zamocowania go na kierownicy i był w odporny na uderzenia, które z pewnościa zdarza się przu jakiejś glebie, po za tym, chciałbym widzieć przede wszystkim prędkość i podstawowe dane, dodatkowo często korzystam z nawigacji, ponieważ staram się wybierać nowe miejsca i nawigowanie się telefonem nie jest zbyt wygodne. Wiem, że mniej zaawansowane zegarki posiadają również takie funkcję, jednak wolę dopłacić do lepszego sprzętu, bardziej mi chodziło czy rzeczywiście ta oferta z eazymutu jest dobra, ponieważ zupełnei nie siedziałem w temacie zegarków a widzę potężny rozstrzał cenowy i zastanwaiam się czy to tylko ze względu na kolor czy roźnią się one jakimiś aspektami technicznymi. Dodam jeszcze, że kiedyś korzystałem z smartwatcha od huwaweia i przy jeździe na rowerze był tragiczny.
-
Witam, Rozglądam się od jakiegoś czasu za komputerkiem rowerowym, wstępnie patrzyłem na hamerheada karoo 3, później w stronę garminów seri x40, natomiast zdecydowałem, że lepszym wyborem pod mtb będzie jednak zegarek i tutaj rodzi się pytanie, bo w cenie 2700 zł jestem w stanie kupić epixa 2 pro w wersji z szkłem szafirowym, co wydaje się być doprą ofertą, jednak ceny tych zegarków są tak różne w zależności od kolorów, że sam już nie wiem czy rzeczywiście tak jest i czy ten zegarek ma wszystkie funkcje wersji pro. https://www.eazymut.pl/garmin-epix-pro-gen-2-47-mm/4896-epix-pro-gen-2-47-mm-sapphire-tytanowy-z-paskiem-w-kolorze-mlecznego-kwarcu-010-02803-21.html?utm_source=gmc&utm_medium=cpc&utm_campaign=epix-pro-gen-2-47-mm-sapphire-tytanowy-z-paskiem-w-kolorze-mlecznego-kwarcu&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwrKu2BhDkARIsAD7GBotggjHtvfMiCTMVpqLLCyG__dsfQJ8nq6lj3q1ARXl-lB0p9tI8XvEaAkCNEALw_wcB Mam świadomość zalet i wad wyświetlacza OLED i je akceptuje, natomiast czy w tej cenie mogę dostać jakiś inny zegarek, który sprawdzi się lepiej pod kątem jazdy mtb, z nastawieniem głownie na enduro ?
-
W specyfikacji jest MT 200, raczej żaden producent w rowerze za 5k nie daje hamulców deore tym bardziej Trek,. Dużą różnice na hamulcach można poczuć montując klamki z servo, natomiast do zacisku MT 200 nie wiem czy ma to sens, w każdym bądź razie przerabiałem, hamulce shimano i obecnie jeżdżę na MT5 od Magury, w połączeniu z klamkami shimano działa to naprawdę fajnie, zdecydowanie lepiej niż z 4 tłoczkowym zaciskiem shimano.
-
Tak, zapis z telefonu był o wiele mniej dokłady a mówimy o Pixelu 8 pro.
-
Dokładność zapisu z garmina w porównaniu z telefonem jest o wiele wyższa, używałem kilkukrotnie śledzenia z telefonu ale często zdarzało się, że zapis pokazywał jakieś abstrakcyjne dane typu predkość 130 km/h, dlatego mając tego garmina zdecydowanie wole z niego korzystać, a tak jak wspomniałem na szosie używam go w normalny sposób, tak więc nie chce się go pozbywać.
-
Na szosie trzyma się, ale tam jazda wygląda dość gładko, na mtb przy podobnym zamocowaniu byłby problem podczas ostrzejszej jazdy, obstawiam, że przy jakimś większym uderzeniu czy lądowaniu garmin po prostu wypadł by z mocowania, bo nie siedzi tam na sztywno wiec wole nie ryzykować i tak szukam jakiegoś zegarka, wiec na razie awaryjnie wystarcza mi opcja wożenia garmina w kieszeni.
-
Ja go cały czas używam, na szosie pasuje do mocowania, lekko chodzi na boki ale nie na tyle aby wypaść (sprawdzone w praktyce), na mtb włączam zapis i wiozę go w kieszeni, co prawda nie mam go pod ręka, żeby widzieć prędkość i inne dane, natomiast mam zapis na strave co w chwili obecnej mi wystarcza i nie jest aż tak dużym problemem, zdecydowanie częściej korzystam z nawigacji na szosie ale tak jak wspomniałem, tam garmin funkcjonuje w normalny sposób.
-
Odezwał się suport garmina, zaproponowali mi wymianę na nowy w cenie 556 zł, pytałem w lokalnym serwisie o ewentualną naprawę wycenili ją na 250 zł, tak więc oferta garmina wydaje się dużo bardziej atrakcyjna, patrząc, że dostaje zupełnie nowe urządzenie.
-
840 z tego co widziałem bliżej 2,5k chodzą
-
najlepiej jak najbardziej zaawansowany, w budżecie powiedzmy +- 2k.
-
wiem, wiem, tylko chodzi mi o przykład jakiegoś konkretnego modelu, szczerze totalnie nie znam sie na zegarkach sportowych, jedyny jakiegokiedykolwiek używałem i nie wiem czy można go tak nazwać, to był od huwaweia dodawany jako gratis do przedsprzedaży p30 pro ale totalnie sie nie sprawdził.
