Skocz do zawartości

Piptoporous

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piptoporous

  1. Dzięki bardzo za odpowiedzi. Najbardziej zbliżone do tego co potrzebuję wydaje się przedłużka do przydasiek + rzepy albo same rzepy. Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły albo gotowe rozwiązania, nawet typu druciarstwo to walić śmiało.
  2. Znacie może jakiś system mocowania torby do kierownicy, który można by było wykorzystać do molle/pass? Mam sporych rozmiarów nerkę, która mogłaby mi posłurzyć jako właśnie torba na kierownicę, a która ww system ma przeszyty od strony użytkownika (w domyśle ma mieć możliwość troczenia do plecaka/kamizelki itp). Zależy mi na tym, żeby było to w miarę sztywne rozwiązanie tj. żeby mi nie latała i się nie obijała podczas jazdy, ale też żeby można ją było zdjąć na czas np. wyjścia do sklepu. Mam też możliwość użycia D-ringów. Macie jakieś pomysły? Znacie takie systemy? Czy sobie w ogóle odpuścić i kupić pierwszą lepszą z deca?
  3. Bo spotkałem gravela w jego naturalnym środowisku...
  4. Dodam swoje trzy grosze, bo miałem podobne rozterki do Twoich. Temat gravela mnie męczył dobre parę miesięcy jak nie ponad rok. W końcu się zdecydowałem i nie żałuję. Jeżdżę po takich drogach jak opisałeś i na nich gravel daje sporo frajdy. Masz kawałek płaskiego szutru? Dajesz w pedał i już masz na liczniku trzu dyszki. Zwinność i szybkość z jaką przyspiesza taki rower do mnie mocno przemawia. Jak już gdzieś tu pisałem to po przy przesiadce z mtb na gravela miałem podobne odczucia jakbym się na szosę przesiadał. Mam u siebie napęd 1x11 i na większych górkach czasem brakuje przełożenia (szczególnie, że pod jedną taką upierdliwą codziennie do pracy dojezdżam), ale czy mi to przeszkadza? Nie 🙂 duża frajda rekompensuje mi te niedogodności. Dla mnie amatora jest rowerem uniwersalnym na to w jakim terenie jeżdżę (Pomorze Zachodnie), czyli głównie płaskim. Jeśli mieszkasz na Mazurach albo innym pagórkowatym terenie to rozważ napęd 2xX. Najlepiej jakbyś spróbował jazdy takim rowerem, tak jak zasugerowali to koledzy wyżej, bo na nim inaczej się jeździ niż na crossie czy rekreacyjnym mtb i to czuć od razu 🙂
  5. Ten sam szlak, co kolega wyżej w godzinach mocno porannych. Górka do testowania wydolności oddechowej i ćwiczenia kopyta 😆. Na zdjęciu nabrzeże Odry w Siadle Dolnym tuż przed samym szlakiem.
  6. Na tą chwilę wymieniłem opony na Continental Speedride (przednia WTB miała balona, raczej od nowości), które mają bardziej "szosowy" albo nawet szutrowy charakter. Pomimo, że to druty średniej wagi to fajnie usprawniły rower (jeździ jakby lżej). Dodatkowo mają odblaskowe paski po boku, co jest dla mnie o tyle istotne, że jeżdżę do pracy wcześnie, kiedy jest ciemno. Dzięki @JEJU3000 za porady. Opony na pewno zaleję mlekiem, ale na razie nie chcę za bardzo dokładać do roweru. Próbuję się z nim jeszcze dotrzeć. Naklejki na pewno nakleję i to na razie te, które dostałem z rowerem. Zakres przerzutek, szczególnie ten górny wydaje się trochę przymały, ale z kolei po wielkich górach nie jeżdżę (tylko codziennie do pracy mam jedną krótką, ale tłumaczę się, że chociaż kopyto sobie wyrobię). Zrobiłem przekładkę pedałów z MTB na SPD i sprawdzają się naprawdę świetnie. Tego mi w tym rowerze brakowało.
  7. A myślałeś może o Krossie Esker 6.0? https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-6-0-czarny-szary-polysk albo Unibike Geos? http://www.unibike.pl/geos.html Z tego co się orientuję to Kross jest mocno popularny i schodzi praktycznie na pniu, a z kolei Unibike jest hmm... jak to Unibike jest rozsądny, praktyczny (?). Jeśli ważny jest dla Ciebie też wygląd roweru to możesz pomyśleć o którymś Rondo (Ruut, Muut albo Bogan), Octane One Gridd lub NS Bike RAG. Sam stałem przed podobnym dylematem przez ostatnie pół roku i myślałem nawet o Marinie Four Corners, zamówieniu customa z Antymaterii albo Loca Bikes, ale ostatecznie wybrałem Rondo Ruut ST2. Kierowałem się takimi kryteriami: Musi być: - sztywne osie, - ładnie wyglądać, - hamulce hydrauliczne, - zmieścić się w budżecie do 8000zł Nie musi, ale dobrze by było: - stalowa rama, - napęd 1x..., - otwory montażowe pod sakwy, bagażniki, bidony i błotniki, - jednolita grupa napędowa. Jak widzisz nie wszystkie moje założenia się spełniły. Grupa jest niepełna, bo hamulce są TRP, kaseta Sunrace, a korba FSA. Do hamulców też można mieć zastrzeżenie, bo są hybrydowe, ale po przemyśleniu to chyba jest to lepsze rozwiązanie niż pełne hamulce hydrauliczne. Te zastosowane w Rondo Ruut są hamulcami, w których tłok znajduje się przy zaciskach i jest ciągnięty przez linkę prowadzoną od dźwigni. Pełne hydrauliczne mają tłoczki w klamkomanetkach i wężyk z olejem biegnie prosto do zacisków. Na plus wyszło, że takie klamkomanetki z linką są dużo tańsze od swoich odpowiedników z tłoczkami (np. jeśli zdarzy się awaria), a spisują się podobnie do pełnych hydraulików. Z customów zrezygnowałem, bo zanim ostatecznie zdecydowałem się na rower to zdążyły wzrosnąć ceny z ~6000 zł zrobiło się ~8200zł za gravela na jakimś podstawowym osprzęcie (chyba Tiagra). Powodzenia w szukaniu! 🙂 P.S. Napisz też w jakiej kwocie chcesz się zmieścić, bo wiesz sky is the limit.
  8. Po części na pewno jest to zasługa stali, z resztą jak koledzy wyżej zauważyli. Na pewno jest to też związane z klasą roweru, bo przecież Romet z 2014 z aluminiową ramą tłuczoną na potęgę gdzieś na dalekim wschodzie Azji będzie się różnił od stalowego roweru z manufaktury(?), gdzie nad projektem ramy przynajmniej się ktoś zastanowił i przemyślał. A przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Może jest to też kwestia pozycji? W Romecie mam raczej rekreacyjne ~60o, a na Rondo mam coś pomiędzy 30 a 45o(w zależności też od chwytu). Wydaje mi się, że wygięty w łuk kręgosłup trochę inaczej pracuje niż prawie wyprostowany, a przy tym wrażenia z jazdy są nieco odmienne. Na anatomii się średnio znam, ale z inżynierskiego punktu widzenia wydaje się to być całkiem logiczne?
  9. Mój MTB to aluminiowy hardtail Romet Rambler na 29' kołach. Może to kwestia ciśnienia w oponach, ale odniosłem wrażenie, że uderzenia opony w korzenie, kostkę brukową czy jakieś dziury są tak jakby stłumione. Pojeżdżę jeszcze trochę i tym i tym, ale tak jak pisałem wydaje mi się, że stalowy gravel pomimo teoretycznie większej sztywności lepiej tłumi drgania niż aluminiowy hardtail. Rondo dodaje teraz do rowerów naklejki na lakier, a w instrukcji pokazują, w których miejscach je najlepiej przykleić 🙂
  10. Dzisiaj odebrałem, złożyłem i przetestowałem swoje Rondo. Pierwsze wrażenia są takie, że jest to rower dynamiczny, na którym chce się zrzucić przerzutkę w dół, żeby dokręcić jeszcze trochę. Frajda jest niesamowita. Miałem wyjechać na pół godziny, ale wyszło prawie dwa razy tyle, a byłoby jeszcze więcej gdybym wziął cokolwiek do picia albo chociaż portfel. Zaliczyłem szuter, asfalt, leśne ścieżki i kocie łby, a rower łagodnie wybierał nierówności (jadąc podobną trasę na swoim MTB dawno bym miał poobijane cztery litery :D). Ogólnie to wrażenia są bardzo podobne do tych jak pierwszy raz przesiadłem się na szosę, tylko tym czortem mogę wjechać właściwie wszędzie 🙂
  11. Cześć, proszę o opinię na temat wyceny roweru jak w ogłoszeniu poniżej. Nie wiem czy nie dałem za dużej ceny, ale wydaje mi się, że amortyzator i piasty są niezłe. Przerzutki to miszmasz, ale działają nienajgorzej. Najchętniej bym go sobie zostawił i przerobił napęd na Deore 1x11 do jazdy po lesie, ale mam umowę z żoną, że za dużo rowerów 😞 https://www.olx.pl/d/oferta/rower-romet-rambler-29-er-r-line-3-0-dobry-stan-CID767-IDN9P90.html#b72f50dad6
  12. Możesz też pomyśleć o noszeniu dwóch cienkich czapek. Ja jeżdżę w czapce merino z decathlona, a na to czapka do biegania "wiatro- i wodoodporna" też chyba z Decathlonu. W takim zestawie jeżdżę nawet do -2°C przy sprzyjających warunkach, a przy opadach do 0.
  13. Dzięki za informację. Też gdzieś tutaj czytałem, że lakier mają średni, ale potrzebowałem potwierdzenia. Jeśli chodzi o błotniki to chyba zrobię na tą chwilę przekładkę z mojego MTB, a mam tam Defendery XC, gdzie tylny montowany jest obejmą na sztycę, a przedni jest na mechanizm rozporowy wykładany od spodu widelca (tylko pytanie czy w Rondo jest taki otwór?). Jeśli chodzi o zielonegoF16 to znam jego opinię na temat tego roweru i to był jeden z moich wyznaczników, którymi się kierowałem, ale dzięki za odpowiedź!
  14. Cześć, niedługo będę posiadaczem Rondo Ruut ST2 model 2021, nad którym zastanawiałem się dobre pół, przy czym rozważałem też inne marki/modele. Chciałbym się podpytać użytkowników tego modelu czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę? Może jakąś opinię na temat użytkowania albo własnych przemyśleń? Pierwsze o czym pomyślałem to czy zastosować bezbarwne naklejki na lakier albo czy nie założyć błotników (jeśli tak to jakie?). Drugie to czy w jakiś szczególny (albo zwykły) sposób powinienem bardziej dbać o ramę ze względu na materiał?
  15. Cześć, Arkadiusz ze Szczecina z tej strony. Rowerem jeżdżę od 2014r. z długą przerwą, czyli intensywniej jeżdżę od ok. 4 lat. Jeździłem głównie na Romecie Ramblerze, ale mam też oldschoolową stalową szosę na osprzęcie Campagnolo. W przyszłym tygodniu będę szczęśliwym (tak myślę) posiadaczem Rondo Ruut ST2. Jeżdżę rowerem do pracy (cały rok), po okolicznych puszczach (Bukowej i Wkrzańskiej) i ciekawszych szutrach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...