Skocz do zawartości

abra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    419
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez abra

  1. Właśnie o to miałem zapytać. Czy regulacja odsunięcia od punktu styku większa niż "typowa" też jest możliwa? Bo czasami zdarza się, że tak się układa jeden tłoczków z klockiem, że coś tam popiskuje lub dzwoni snując się po tarczy na luzie. No i denerwuje. Gdyby go w takiej sytuacji odsunąć żeby dźwięki uciszyć to nie byłoby złe.

  2. Godzinę temu, Rumcajs. napisał:

    Freestroke który nic nie daje ;)

    Hmm. Dlaczego tak sądzisz? Ja się własnie zastanawiałem że ten system faktycznie może być użyteczny, no ale kompletnie nie miałem do czynienia. Producent tak opisuje, co nie całkiem rozumiem :

    Technologia Free Stroke pozwala regulować odległość od początkowej pozycji dźwigni do punktu styku okładzin. Dzięki temu można dostosować ją do rozmiaru dłoni, typu jazdy oraz indywidualnych preferencji każdego rowerzysty.

    O jaki punkt styku okładzin chodzi? Styku z tarczą?

  3. Trochę celowo porównuję bo cenowo dość podobna półka. Bardziej podoba mi się rozwiązanie XT BR-M8100 bo ma śruby do ręcznej regulacji klamki i mocowanie klocków na imbusik a nie te durne zawleczki. No ale właśnie BR-M6120 jest czterotłokowy czyli chyba lepiej. Ale czy czterotłokowy to nie także 2x większe prawdopodobieństwo usterek (wycieki, blokowanie się tłoczków)? 

  4. W dniu 9.05.2023 o 11:03, bastard83 napisał:

    Ja nie mogę dojść, dlaczego OsmAnd nie wygasza mi ekranu. W kontroli ekranu mam włączone "Wygaś ekran zgodnie z ustawieniami systemu".

    No bo z drugiej strony włączenie procesu nawigowania wymusza na androidzie nie wchodzenie w wygaszenie ekranu. Może sprawdź ustawienie dla Nawigacji. Nie wiem jak to jest w OSMAND ale w Locusie można ustawić włączanie i wygaszanie ekranu podczas nawigacji niezależnie od ustawień androida. To jest bardzo wygodne, tym sposobem telefon normalnie wygasza mi się np po minucie ale gdy korzystam z nawigowania w Locus, to przed każdym manewrem ekran mi się sam włącza i sam wyłącza np po 5 lub 10s. Świeci wtedy gdy może być potrzebne żeby kątem oka zerknąć w które lewo skręcić i szybko wygasza dla oszczędzania baterii.

  5. W dniu 12.03.2023 o 17:31, keltu napisał:

    Locus to jest nie zastąpiony kombajn. ;)

    Ja Locus używam do nawigacji pieszo-skiturowo-rowerowej chyba od 8 lat. To jest najlepsza apka ze wszech miar na smarkfon, bo pozwala wiele rzeczy indywidualnie skonfigurować . Komoot używam znowu do rejestracji przebytych wycieczek i działań społecznościowych oraz inspiracji w wymyślaniu nowych tras.  Do planowania i kreślenia tras lubię PC-towy plotaroute.com.

    • +1 pomógł 1
  6. 12 godzin temu, Chociemir napisał:

    Kiedyś mój rower miał identyczne objawy i byłem przekonany, że to wina suportu. Ostatecznie okazało się, że to wina sztywnych osi - po ich wyjęciu, wyczyszczeniu (także mejsc w piastach przez które przechodzą osie), delikatnym nasmarowaniu problem zniknął.

    Bingo!  👍 Z pomocą drugiej osoby w końcu udało mi się namierzyć miejsce generowania trzasków. Ojciec naciskał na pedał zaciskając klamki a ja przykładałem ucho wszędzie gdzie się dało. Ale naprawdę dopiero dotykając/łapiąc dłonią, wyczułem źródło tego irytującego dźwięku. Zdecydowanie w tylnej osi. Byłem trochę zdezorientowany bo dźwięk przenosząc się na całą ramę z pozycji pedałującego odczuwałem jak po środku ramy a nie na końcu zawieszenia. Więc nastąpił demontaż tylnego koła, sztywnej osi, także haka, nie było tam zbyt widać piachu, ot trochę kurzu, wyczyściłem na glanc, smarowanko i ..... "cisza jak w kościole".  Victoria!!! Sztywna oś miała dziwne przetarcia lakieru, sądzę że to tu był problem.
    Bardzo wszystkim dziękuję za porady. Wszystkie były wartościowe! @Chociemirtymbardziej dzięki. 🙂

  7. 2 godziny temu, uzurpator napisał:

    Jaki jest rytm trzeszczenia? Jeżeli jest taki sam jak rytm pedałowania, to na 99% suport. Jeżeli to, jak @bogus pisze, pressfit, to na 99% wina plasticzanych misek suportu. 

    Tak rytmiczne. Czyli muszę się zaznajomić z rozbiórką tego suportu 😵. Ściągałem tylko korby i zaglądałem do środka ale tam było czyściutko, łożyska w smarze fabrycznym jeszcze, takie cieniutkie niebieskie oringi widać ładnie uszczelniają.  O co chodzi z tymi plasticzanymi miskami suportu?
     

    @Tyfon79sztycę raczej wyeliminowałem, nie muszę siedzieć żeby trzeszczało. Kiedyś fakt, że miałem trzaski z mocowania sztycy ale po odczyszczeniu znikły. Teraz raczej inna para kaloszy.

  8. Mam problem ze zlokalizowaniem miejsca trzeszczenia gdzieś w ramie am100s model 2019. Zaczyna to być tak irytujące, że tracę całą przyjemność z jazdy. Walczę z tym już od pewnego czasu i powoli wymiękam, pomysły się kończą. Efekt trzeszczenia występuje przy dużym obciążeniu napędu np przy intensywnym pedałowaniu pod górę. Z każdym mocnym depnięciem słychać rozchodzący się po całej ramie trzask/zgrzyt/trzeszczenie. Zacząłem od sztycy, wyczyściłem - nie to. Rozebrałem tylne zawieszenie, zweryfikowałem damper, wyczyściłem łożyska, intensywnie nasmarowałem - nie to. Przeglądałem suport tzn odkręciłem i wysunąłem korby, czysciutko tam, łożyska w stanie idealnym żadnego brudu, mimo to wszystko wyczyściłem, nasmarowałem - nie to. Co może w ramie am100s model 2019 tak trzeszczeć?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...