Skocz do zawartości

dfq

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 207
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Zawartość dodana przez dfq

  1. Bo Dolina Sąspowska (OPN)
  2. @spidelli Chyba nie tym trenażerem jeździłeś. Wahoo Kickr Core ma inne parametry. Niestety ten post wprowadza w błąd. Projekcja pożądania? 🤣
  3. No wiadomo, pierwsza gleba musi kiedyś być. U mnie akurat po kilku jazdach przy wjeździe na ulice ze ściezki rowerowej - nie byłem w stanie się wypiąć - blok się poluzował (był za słabo przykręcony). A dziś z rana +11C, piękne słoneczko to wrzuciłem do starego Chiselka zestaw kółek DT Swiss na Pirelli Scorpion 2.1 co by mleko trochę popracowało, zdjąłem platformy, założyłem dwusystemowe Shimano EH500 i do tego casualowe butki z blokami SH51. No i testujemy - Entliczek pętliczek czerwony stoliczek, na kogo padnie na tego bęc : Dziś czwartek to matematycznie wypada na Bike 7 🤣 I nie ma że buty obcierają, że ciasne. Miło i wygodnie, podeszwa trzyma na platformach (guma jak w Five Ten, podeszwa sztywniejsza), spd-ki ładnie się wypinają 👍 40km zaliczone. Oczywiście decydowanie lepiej w trybie spd. To chyba będzie mój setup na najbliższe tygodnie w terenie 😀
  4. @pecio No ja bym nie obrażał swoich sandałków. Na 30C+ są cudowne 🤣 A ja wam mówię że te wszystkie gadki o butach to ściema. Po prostu @spidelli parę razy nie potrafił się wypiąć na trenażerze z spd-ków i jadł przypaloną zupę 🤣
  5. Chyba jeszcze nie trafiłeś na właściwe buty. Miałeś kiedyś Five teny ? bardzo wygodne. To są takie 5Ten z blokami. Moja żona jeździ w 5Tenach od 2 lat (na platformach) i sobie chwali wygodę.
  6. @spidelli spróbuj te - są szerokie i wygodne. Jak to w szimano trzeba brać nr większe. Patent że sznurówką i gumką bardzo dobry. Dobrze trzymają, sznurówki nie latają. Podeszwa jak w Five tenach https://allegro.pl/oferta/buty-shimano-spd-am5-am503-dh-gravity-oliv-45-14104136115
  7. Zigfir - 3485 km (szosa + MTB 1125 km, trenażer 2359 km) TheJW - 2991 km (MTB, szosa) / + 571 km trenażer, ale postanowiłem w tym roku nie liczyć do swoich statystyk kilometrów wirtualnych dfq - 2978 km (MTB, trenażer) provayder - 2612 km (szosa, MTB) bashey_pl - 2605 km (Cross) hulk14 - 2125 km (gravel, szosa, trenażer) Zbyszek.K - 2008 km (trenażer/Cross 200 km) - na tę chwilę michalr75 - 1920 km (MTB) SpinOff - 1239 km (gravel, trenażer) NerfMe - 913 km ( MTB, nie mam trenażera:)) spidelli - 859 km (839 km trenażer, 20 km MTB) jacekddd - 788 km (rower poziomy - velomobil) Cross90 - 728 km (MTB-103,5 km, Cross-45,5 km, trenażer-579 km) Sansei6 - 500 km (MTB) szczupak56 - 498 (360 cross/ 102 mtb/ 36 fitness) revolta - 431 km (MTB) Strek - 361km ( MTB, Cross, Trekking) Donayo - 288 km (MTB)
  8. No oglądałem, kobiet i mężczyzn masakra. Van się połamał 🤯
  9. @pecio tylko pozazdrościć kaemów, zdrowia i samozaparcia 👍. U mnie już prawie zawał jak widzę te spadające linie 🤣. Co najmniej do Świąt bez szans na rower. Chociaż sobie pooglądam wyścigi szosowe na Eurosporcie i coś tam podłubię przy rowerach😀
  10. "Zgodnie z wynikami badań naukowych, maltodekstryna może negatywnie wpływać na stan mikrobiomu jelitowego, powodując zmniejszenie ilości bakterii probiotycznych i stwarzając idealne środowisko dla rozwoju chorobotwórczych bakterii. Maltodekstryna może stanowić czynnik ryzyka rozwoju nieswoistego zapalenia jelit, a także sprzyjać przewlekłemu zapaleniu jelit o niskim stopniu złośliwości, prowadząc do zaburzeń metabolicznych. Maltodekstryna to związek zaliczany do węglowodanów szybko trawionych w przewodzie pokarmowym, co oznacza, że po jej spożyciu poziom glukozy we krwi gwałtownie wzrasta, następuje duży wyrzut insuliny, a następnie silny spadek glukozy poniżej wyjściowego poziomu. Duże wahania poziomu glukozy we krwi są niekorzystne nawet dla zdrowych osób, ponieważ mogą przyczyniać się m.in. do występowania wilczego głodu, obniżenia energii i problemów z koncentracją. Maltodekstryna może być jednak szczególnie niebezpieczna dla osób cierpiących na cukrzycę i insulinooporność, u których odpowiedź organizmu na glukozę jest zaburzona." Podziękował. 25% ??? - No more.😱 A tak się łatwo pisze "nie demonizowałbym". No, sorry przeciez to syf jakich mało .A tak na marginesie, znasz jakieś inne maltodekstryny ? Bo ja nie.
  11. @Zigfir Hydrafit ? - maltodekstryna 25% 😱
  12. Olejku CBD nie używałem, ashwagande rzadko, melatonine od czasu do czasu. Melatonina to hormon produkowany w szyszynce organizmu człowieka. Z wiekiem bywa go za mało.
  13. Oczywiście suplementy konieczne, ale to może być też nadmiar emocji. Na uspokojenie i sen po kapsułce ashwagandy i melatoniny. Ja póki co polopiryna S 🤣
  14. Potwierdzam, Garmin Pay to genialny ficzer. Nie chce mi się nawet tel. wyjmować. Płacę zegarkiem wszędzie ✌️
  15. U mnie wykresy w dół. Od dwóch dni infekcja wirusowa i jeszcze parę dni pewnie potrwa 🤧
  16. @spidelli CXR są w porządku. Poza startą farbą (?) na blokach nic się z nimi nie dzieje. Kręcą się dalej ładnie (łożyska), regulacja siły wypinania OK, ale jak pisał @pecio o butach, ważne by "Zapięcie przy próbie szarpania nogą nie ma prawa ani drgnąć i nogą nie może latać góra dół na podbiciu. W środku ma być wygodnie bez uciskania na boki i na długość". Mam jedne takie buty na żyłkę i suwak które po pewnym czasie się luzują. Efekt taki ze zamiast wypiecia z pedału noga lata na boki w bucie 🤣 Musze kiedyś im kupić zwykłe cienkie sznurówki. Zresztą CXRy tak mi się spodobały że kupiłem( w rowertour) drugie na zapas gdybym chciał kiedyś przerobić Assiomy Duo
  17. No tez pisalem wczesniej ze przy tej cenie Garminów to wątpliwe jest bawienie się w hacka.
  18. Raczej żeby absolutnie nie cisnely na szerokosc. Na dlugosc tak co najmniej z 0.5cm luzu. No nie rozejdą się. Shane nie wstawił uszczelniającego oringa (z Xpedo) W jednym bucie coś tam podskrobałem z dołu boku powierzchnię w innym nic nie robiłem i się kręci bez obcierki. Zależy od bieżnika.
  19. No tak -szimano to trzeba brać rozmiar+1. Ale powiem wam ze mam ze trzy pary różnych modeli szimano i mimo ze ten sam rozmiar (45) to trochę się różnią szerokoscią i długością (minimalnie). Ale te płetwy mogą być ok. Najlepiej merzyć.
  20. tu chodzi o ustawienie bloków i wypinanie się 🤣
  21. @spidelli Nie wiem co kupiłeś. Xpedo CXR są w zestawie z blokami. Typowe SPD (nie SL) - takie jak SH51 czy SH56. Buty też muszą byc SPD XC (nie szosowe)
  22. @spidelli Na Alle są te pedały za ponad 500zł, w rowertourze po 360zl, tylko trzeba parę dni poczekać. No popieprzyło mi się bo dawno to robiłem. Ten oring bierzesz z oryginalnych Xpedo CXR. Sama ośka powinna wystarczyć (choć nie na pewno) 🤣 Oglądnij to :
  23. problem jest prosty - tam jest jeszcze potrzebny oring który jest w oryginalnych pedałach Assioma UNo/Duo (przekłada się go do nowych pedałów XC). Nie ma go przy samej ośce, nie ma go też w zestawach naprawczych Assiomy -ZLE !!! Sama konwersja rzeczywiście banalna - potrzeba jednego imbusa, jeden klucz nasadkowy i trochę kleju loclite. Ale przy tej cenie Garminów to sie chyba nie opłaca bawiić w hacka.
  24. @spidelli @pecio Czy ta konwersja lifehack sprawdzona ? A co u mnie na foto widzisz ? Sprawdzona od 2 lat 🤣 Ale : 1. Są tańsze pedały które pasują - Xpedo CXR 2. Sama ośka z Assioma Uno/Duo nie wystarczy.
  25. @spidelli No wiadomo że jak się jedzie na dłuższy trip to strategia jazdy musi być inna. To nie trening czy wyścigi. Zmęczenie się nawarstwia każdego dnia. Chodziło mi te o te assiomy mx-1. Mocno się nie nakombinowali. Dobrali odpowiednie pedały xc do tych standardowych osiek do Uno, Duo. Reszta bez zmian. Pomysł niezły tyle że na razie nie ma tych zapasowych osiek do pedałów MTB. Może kiedyś wypuszczą. Póki co pozostaje hack, ale trzeba wiedzieć jakie pedały MTB pasują.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...