Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 160
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. Powoli wraca temat opon do Rondla. Conti powoli upewniają się do slicków, a zrobiły ok. 2000 km. Jak dla mnie to trochę za szybko. Do tego chyba nie są zbyt trwałe. Na tyle mam z 10 miejsc, które regularnie są mokre. Ewidentnie to ślady po dziurach i działaniu mleka. Do tego co 2 dni muszę dopompować. Dla porównania w MTB mam Vittorie Barzo i tam dopompowuje raz na kilka miesięcy Rozważam Pirelli Cinturato Gravel H Warto, czy nie?
  2. @TheJW NW sprzedaje zestawy naprawcze do pokręteł SLW => Bike spare parts| Northwave
  3. @Sobek82 musisz zamontować odwrotnie latarkę
  4. Moje doświadczenia ze skrzypieniem. Te same buty Shimano XC5 + bloki. Całość z przebiegiem ok 3000 km. SPD Shimano 540 - mają spory przebieg (pewnie ze 30 tys). Skrzypią. Pomaga mycie + smarowaniem smarem do pedałów Finish Line - psikam blok i pedał. SPD Shimano XT 8100 - przebieg na poziomie 6 tys. Nie skrzypią. Zauważone różnice: XT - stopa nie rusza się na boki, 540 - stopa przy pedałowaniu pływa sobie prawo/lewo. Mówimy o ruchu pięty na boki. Wyraźnie pedał luźno trzyma buta. W moim przypadku ewidentnie luz odpowiada za skrzypienie. Co ciekawe ten luz jest na poziomie samego styku zatrzasku i bloku. Jakby te blachy się już wytarły.
  5. @Laura1983 taniej będzie zająć się sprężyną albo wymienić całą przerzutkę. Przejście na SRAMA to ze 2 tysiące złotych. Musisz wymienić obie klamkomanetki, przerzutkę, hamulce.
  6. @marcesco to moje pierwsze Mile. Z tego co czytałem, to one mają mocno kompresować. Niby mnie wyszło, że mam kupić M, ale kupiłem L są mocno opięte. Wkładka jest spora ale siodła nie ruszałem. Jeżdżę tak jak na innych i jest ok. Generalnie uwielbiam te spodnie. Jak się trafi fajna promka to kupię drugie.
  7. @marcesco na plus czy minus? Ja swoje GT C2 uwielbiam. PS Trafiłeś jakąś promkę sensowną?
  8. Mała aktualizacja dla potomnych. Fabryczne koła Rondo zastąpiłem DT Swiss. Jednak dla porządku kilka informacji o starych kołach: Oba koła razem z fabrycznymi tarczami (na 6 śrub) + bębenek + taśma tubeless (nawinięta podwójnie) + wentyle trezzado to waga 2,2 kg. Ktoś wcześniej wspomniał o 1,9 kg. Możliwe, że coś się tutaj zmieniło i montowano różne koła. Fabryczne koła po przejechaniu 1800 km poszły do serwisu. Poniżej lista co poprawiono: każda szprycha została dociągnięta, było ku temu wskazanie i pole do działania, jedna szprycha w tylnym kole była całkiem luźna, poprawiono centryczność tylnego koła, które było lekko przesunięte w jedną stronę. Poza tym koła zniosły całkiem dobrze jeźdźca o wadze 85 kg i pomykanie głównie poza asfaltami. Przy okazji zastanawiam się, czy jest sens trzymać te koła. Nie wrócę do nich. Z drugiej strony mam cały zestaw: koła + tarcze + opony (mają przebieg 400 km). Macie jakieś sugestie? Sprzedać za drobne (jak tak to za ile)? Trzymać?
  9. Dobra zauważyłem pierwszy problem. Napęd wymieniony, ale została: kaseta MICROSHIFT XLE CS-H113, łańcuch SRAM 11s. Oba elementy mają najechane 2000 km. Reszta napędu ok. 400 km. Problem dotyczy zmiany przełożeń w ściśle określonej sytuacji. 3 tarcza (licząc od największej), chwila jazdy na tym przełożeniu, zrzucenie na 4 tarczę (licząc od największej), Po kliknięciu manetki łańcuch się nie zrzuca. Przerzutka pracuje minimalnie głośniej. Ponowne kliknięcie zrzuca o 2 koronki — z 3 na 5. Wrzucenie o 2 w górę i ponowne zrzucenie działa OK i uzyskuję 4 tarczę (licząc od największej). Jeżeli szybko zrzucam z największej do najmniejsze to problemu nie ma. Innymi słowy musi zajść sytuacja, w której chwilę jedzie się na 3 koronce. Sytuacja odwrotna z 4 na 3 koronkę (licząc od największej) działa zawsze poprawnie. To samo z 3 na 2 - działa OK Przy włączonym sprzęgle problem występuje od czasu do czasu. Po wyłączeniu sprzęgła problem występuje rzadziej, ale nadal jest. hak sprawdzony i prosty, przerzutka nowa, prosty wózek, regulacja poprawna i poza tym jednym przypadkiem nie ma żadnych problemów. łańcuch ok, wyciągnięcie minimalne, kaseta bez krzywych zębów. Macie pomysł co można tutaj powodować problem? Kaseta/łańcuch do wymiany na coś od Shimano (w planie m7000/m8000)
  10. Ja tam nie znam się, ale jak komuś zależy na większym zakresie w kasecie w 11s to: 1. kupuje wózek Garbaruka - ogarnia kasety do 50T - 285 zł, Rear Derailleur Cage for Shimano GRX 11-speed | Garbaruk Online Store 2. kupuję sobie kasetę SunRace 11-50T - 499 zł Kaseta SunRace CSMX80 11-50T 11s 11-rzędowa - inny - 11888930058 - Allegro.pl i po sprawie. Poza tym wydaje mi się, że taki kierunek: nowa prawa klamkomanetka 12s, nowa przerzutka 12s, nowa kaseta, To nie wszystko. Nowa klamka jest inna od 11s. Niby inna guma, inny kształt i jakieś dodatkowe gięcia. Więc nie obejdzie się bez zmiany obu klamkomanetek.
  11. @CoolBreezeOne nie wymyśliłem nic lepszego. Kieszonka odpada z powodów o których wspomina @Mandoleran. Na gravelu cisnę jakoś bardziej i ubrania wykręcam bo tak są mokre. Jeszcze będę oglądać ramę pod kątem co napisał @leejoonidas. Może uda się to jakoś pożenić i obniżyć zachowując miejsce na duży bidon i torbę.
  12. @Semtex na przestrzeni ostatniego miesiąca zmieniłem u siebie napęd na GRX. Wsadziłem klamki 600, zaciski 400, tylną przerzutkę 800, korbę 600. Całość kosztowała mnie ~2100 zł.
  13. @Semtex na bike-discount.de wychodzi ponad 7000 za pełną grupę R820 1x12. https://www.bike-discount.de/en/shimano-grx-r820-1x12-speed-group-disc-160/160mm
  14. Akurat kilka dni temu kupowałem 600 dla 1x11. I tak patrzę na klamki + zacisk 1x12. Wychodzi 1500 zł drożej
  15. @leejoonidas zastanawiałem się, ale: Nie bardzo da się bidon obniżyć. Są tylko 2 otworki montażowe. Poza tym są dodatkowe śruby z boku od przedniej przerzutki. Musiałbym szukać jakiegoś adaptera, który pozwoli to obniżyć. Zupełnie odrębną kwestią jest miejsce na bidon. Używam dużych bidonów i nie zmienię ich na mniejsze. Jeżdżę głównie poza trasami i tam jest problem z dostępem do wody. Uwielbiam tę płetwę. Mieści się tam m.in. telefon i mam łatwy dostęp do niego podczas jazdy. Wygodnie podczas jazdy sięgnąć po telefon i cyknąć fotę bez stawania. Trójkąt nie bardzo to rozwiązuje.
  16. Obiecane foty. Pierwsza jazda na nowych kółkach zaliczona i jestem bardzo zadowolony. U mnie wyszło, że po zmianie na koła systemowe DT waga spadła o ~250g. Mowa o całym rowerze. Zmieniły się tylko koła + tarcze. Jak się zużyje kaseta to wpadnie M7000 albo M8000. Tutaj można sporo urwać. Przy M7000 to 120g na samej kasecie względem tej fabrycznej.
  17. @urmom a wiesz, że ja nawet nie znałem Twojej płci. Po prostu założyłem, że każdy dla swojego roweru chce jak najlepiej i odda to co najlepsze ma Na przykład moja żona nie może wyjść z podziwu jak to możliwe, że moje pudełeczko ze smarem do roweru potrafi kosztować więcej niż jej krem
  18. @urmom możesz moczyć i nic się im nie stanie. Zwróć tylko uwagę, by ta woda nie zawierały jakiś tłustych dodatków. Innymi słowy np. nie myj szamponem do włosów, bo on często zawiera np. dodatki sylikonu.
  19. @chudzinki ta z Deca poza brakiem rękawków ma jeszcze jakieś wady? Bo wygląda sensownie, do tego nie ma rękawków co u mnie jest na plus. Generalnie u mnie Bontrager ma taką przypadłość, że jest praktycznie totalnie nie elastyczny i przez to mało komfortowy.
  20. @chudzinki masz coś sprawdzonego do polecenia? Przetestowałem Bruckbecka i Bontragera. Dalej szukam czegoś wartego uwagi i jednocześnie nie kosztującego 200 czy 300 zł
  21. Długo nie wysiedziałem. Rondel dostał nowe koła. Wybór padł na koła systemowe DT Swiss GR 1600 SP. Rozważałem koła od Lemonbike (GR531+DT350), ale: na piastach z logo lemonbike - producent nie zachęcał i raczej sugerował dopłatę do DT Swiss 350, koła Lemonbike były droższe od DT o kilkadziesiąt złotych, na koła Lemonbike musiałbym czekać tydzień a DT były od ręki, innych różnic się nie dopatrzyłem, Zmontowałem całość tak jak wcześniej (opona bez zmian, po 100ml mleka na koło). Poważyłem i wyszło mi, że na wymianie kół i tarcz na centrlock zyskałem niecałe ~250g. Liczyłem, że jednak te koła od Rondo to są cięższe. przed zmianą waga to minimalnie poniżej 10kg, po zmianie waga to mniej niż 9,8 Z fabrycznego szpeju możliwego do wymiany zostało: kaseta MICROSHIFT 11-42 11 SPEED, łańcuch sztyca rondo, mostek rondo, siodło SELLE ITALIA MODEL X Wymiana kasety na Shimano m7000 to 120g, Fotki wpadną, jak jakiegoś tripa zaliczę. Pewnie jutro.
  22. Do hamulca Shimano nie kupisz żądnych części. Masz trzy opcje: - szukać na Ali - tam pojawiają się oferty, nie na 100% widziałem dla SLX/XT - kupić uszkodzoną klamkę i przełożyć część, - kupić nową klamkę i wymienić.
  23. @KrissDeValnor można mieć jeszcze bardziej nierówno Zdarzało mi się ruszyć przed wschodem, witać wschód spory kawałek od domu. Następnie jechać cały dzień, zaliczyć zachód słońca i pożyczyć sporą część nocy i po 22h na siodle ostatecznie z niego zejść.
  24. @leejoonidas dzięki za wyjaśnienie i cenne podpowiedzi. Klamkomanetki to dla mnie ziemia nieznana i to pierwszy taki rower. Co do zrzucania całego zakresu bez kręcenia to będę o tym pamiętać. Generalnie to nie zdarzają mi się takie pomysły w MTB więc i tutaj powinno być dobrze. PS Doszła chwalona wszędzie owijka Supacaz Super Sticky Kush Gravel. Niby ma być gruba (3.2mm), ale wydaje się, że to cienizna straszna. Dobrze, że kupiłem drugą 3mm owijkę pod spód i mam jeszcze żelowe pady.
  25. Obiecane dodatkowe zdjęcia i opinie po jeździe. Wczoraj udało się zrobić 40 km, jakiś tam ogląd się pojawił. hamulce — jest ogromna różnica względem tych fabrycznych mechaników. Jest twardo i szybko reagują, tak jak lubię. Poza tym hamowanie w dolnym chwycie momentalnie blokuje koła nawet przy lekkim nacisku. Hamowanie w górnym chwycie jednym palcem działa bardzo fajnie, przy dwóch palcach bez problemu potrafi zblokować koło. manetka — działa zupełnie inaczej niż SRAM. Nie chodzi nawet o to, że zmiana odbywa się całą klamką a zrzucanie małą dźwignią (w SRAM robi się to wszystko tylko małą dźwignią). Już po 40 km wiem, że rozwiązanie Shimano bardziej mi pasuje. Zaskakujące jest też to, że wszystko odbywa się przy minimalnym nakładzie siły. W SRAM to jednak było bardziej "na twardo". Muszę się przyzwyczaić, ale podoba mi się, komfort na łapach — już wcześniej (po krótkiej jeździe) miałem wrażenie, że łapy GRX są wygodniejsze od tych SRAMowskich. Wczorajsza dłuższa jazda to potwierdza. Dla moich dłoni to czysta poezja. Podpiera odkładnie tam, gdzie trzeba. Nie gniecie, bez rękawiczek bardzo komfortowo. Czekam na dłuższy trip i wtedy sprawdzę, jak to jest po całym dniu jazdy. Żeby nie było, że jest tylko super. Brakuje mi jednej rzeczy. Nigdy nie pamiętam, jak nazywa się ta funkcja, ale chodzi o to, że: jadąc na twardym przełożeniu mogę mocniej nacisnąć klamkę i przeskoczyć o kilka koronek w górę, nie mogę jednak zrobić tego w drugą stronę i muszę schodzić po 1 koronce, Zastanawiam się, czy w klamkomanetkach GRX 800 jest takie rozwiązanie. Uwielbiam je w XT i świetnie sprawdza się w napędach 1x. PS Owijka tymczasowa. Nowa ma dopiero dzisiaj wpaść do paczkomatu i będzie przewijanie Rondla.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...