-
Liczba zawartości
2 159 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
[Czujnik] Magene S314-problem z dystansem
Eathan odpowiedział Neta25 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Neta25 można też iść na całość. Kupić przyczepkę i wozić ze sobą dziecko. Tutaj masz przykład z męskiego punktu widzenia -
[rower] Rondo Ruut AL2 - raport z użytkowania
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
Dawno nie było aktualizacji. Rondel robi swoje kilometry a ja po złamaniu ręki wróciłem do regularnych jazd. 1. Nowe opony. Conti dobiły do granic swoich możliwości. Zrobiły 3500 km i tył stał się gładki. Do tego liczba mokrych plamek na oponie drastycznie wzrosła. Wsadziłem Pirelli Cinturato Gravel H w rozmiarze 700x45. Chcę spróbować jazdy na szerszej gumie. Ciekawostka. Opona zakłada się całkiem przyjemnie. Co do uszczelnienia to zwykła pompka podłogowa. 4-5 mocniejszych ruchów na początek. Potem jeszcze kilka i opona idealnie wskoczyła na swoje miejsce. Na sucho, bez mleka i oponiarskich lubrykantów. Po ułożeniu opony mleko przez wentyl i gotowe. Na pierwsze jazdy muszę jeszcze zaczekać, bo tylne koło złamało lekką centrę i oddałem do serwisu. 2. Nowe siodło Zmuszony byłem wymienić siodło. Fabryczne Selle Italia Model X jest spoko i bardzo mi podeszło. Jednak dziwna konstrukcja szyn pod spodem spowodowała, że nie mogłem zamontować torby Ortlieb Saddle-Bag Two 4.1 litra. Problemem są te masywne plastikowe wsporniki szyn w tyle siodła. Przy prawidłowym (dla mnie) ustawieniu siodła brakuje ok 1 cm do zapięcia torby w zaczepie przykręcanym do szyn siodła. Miałem do wyboru wymianę torby na inną albo wymianę siodła. Wybrałem to drugie i kupiłem siodło o najdłuższej nazwie Selle Italia Novus Boost Evo Gravel TM. Tutaj pręty mają normalne mocowanie na tyle i torbę udało się założyć jednocześnie zachowując poprawne ustawienie siodła. Ciekawostka, pręty w nowym siodle są krótsze, ale brak tego plastikowego wspornika powoduje, że mocowanie siodła można znacznie odsunąć do tyłu. Na pierwsze efekty muszę zaczekać na powrót tylnego koła z centrowania. 3. Nowa owijka Nowy sezon to nowa owijka. Stara Supacaz Gravel Super Sticky Kush wymieniona na nową taką samą. Nie eksperymentuje, skoro się sprawdziła. 4. Ręką po złamaniu w łokciu Złamane 2 kości - wyrostek dziobiasty i głowa kości promieniowej. W 11 dniu zdjęta szyna gipsowa, ruchomość praktycznie zerowa. Od 12 dnia regularna rehabilitacja. Po 5 tygodniach od złamania pierwsza jazda - 20 km. Od 6 tygodnia jazdy po 40-50 km. Trzy miesiące po złamaniu jazdy na poziomie 70-80 km nie robią większego wrażenia. Trasa 130 km powoduje odczuwalne bóle w łokciu + zauważalną utratę siły w ręce. 5. rower MTB Wyszło na to, że ostatnio jeżdżę głównie na Rondlu. MTB stoi i się kurzy. Pozycja na gravelu zdecydowanie wygodniejsza dla uszkodzonej ręki. -
[torba podsiodłowa] Ortlieb Saddle Bag Two + siodło Selle Italia Model z
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Sprzęt turystyczny
Dobra, jechało nowe siodło SELLE ITALIA NOVUS BOOST EVO GRAVEL TM SUPERFLOW. Torbę udało się założyć bez większych problemów. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dop gravela wjechało nowe siodło. Zdaje się trudniej o dłuższą nazwę: SELLE ITALIA NOVUS BOOST EVO GRAVEL TM SUPERFLOW. Wymieniłem z fabrycznego z powodu tego, że Selle Italia Model X ma dziwnie rozwiązane mocowanie prętów od tyłu i nie mogłem zapiąć torby Ortlieba. Ciekaw jestem, czy polubimy się, bo tutaj jednak jest bardziej miękko. -
@Mentos na alli są wersje rozpinane, mające 2 łyżki. Całośc z alu. Trwałość zapewne przetestujemy w boju
-
@Mentos jako fan ograniczania wyposażenia polecam coś takiego: https://allegro.pl/oferta/lyzki-do-opon-topeak-power-lever-10487187762 https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/lyzki-do-opon/prod/granite-level-talon Łyżki do opon to obowiązkowe wyposażenie. A ich połączenie z funkcją rozpinania łańcucha to fajne rozwiązanie. Sam używam takiego wynalazku: https://pl.aliexpress.com/item/1005005681331491.html?spm=a2g0o.productlist.main.17.33b6D7RHD7RHw3&algo_pvid=ebf1ca89-78bd-4adc-a618-85dff4df1dd4&algo_exp_id=ebf1ca89-78bd-4adc-a618-85dff4df1dd4-8&pdp_npi=4%40dis!PLN!24.42!24.40!!!42.89!42.85!%40210388c917151608677743970ee84a!12000033993447712!sea!PL!712540232!&curPageLogUid=JptsXNxXOhUB&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A
-
Spinka do łańcucha 10s, Multitool ze skuwaczem do łańcucha np. https://www.centrumrowerowe.pl/multitool-crankbrothers-multi-19-pd10611/
-
[torba podsiodłowa] Ortlieb Saddle Bag Two + siodło Selle Italia Model z
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Sprzęt turystyczny
@Sziva tak to przesunąłem. Co do plastiku na szynach, to powodują one, że zaczep mocowany do siodła nie da się bardziej odsunąć. Efekt jest taki, że mam to mocowanie w torbie przesunięte na maksa, mocowanie na siodle na maksa a i tak mi brakuje z 1 cm. Musiałbym odsuwać siodło do tyłu, ale to znowu wpłynie na pozycje na rowerze, która bardzo mi odpowiada. Zamówiłem nowe siodło SELLE ITALIA NOVUS BOOST EVO GRAVEL TM SUPERFLOW. Kształt podobny, ale szyny klasyczne i dłuższe. Zakładam, że tutaj uda się rozwiązać problem. -
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
Eathan odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zdaje się kolega @Sobek82 zaczyna karierę robić =>- 1 437 odpowiedzi
-
- 4
-
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podczas codziennych jazd w formie "narzędziówki" używam torby ORTLIEB Saddle Bag Two Micro 0,8 litra. Jest świetna i bardzo ją lubię. Dokupiłem drugą wersję Ortlieb Saddle Bag Two 4,1 litra z zamiarem używania zamiennie na całodniowe wypady. Obie torby mają ten sam system zapięcia do siodła i wydaje się to wygodne. Niestety pojawił się problem. Małą wersję zapinam na siodle Selle Italia Model Z. Mocowanie torby na szynach siodła jest odsunięte maksymalne do tyłu i torba się mieści. Przy wersji 4,1 litra niestety brakuje miejsca i nie mogę torby poprawnie zapiąć. Nie ma szans na przesunięcie mocowania torby, bo przeszkadza to plastikowe mocowanie prętów. Przesunięcie siodła na szynach odpada. Mam zamiar wymienić siodło. Jako że kształt Modelu X mi odpowiada chce iść w siodło Selle Italia NOVUS Boost Evo Gravel TM. Tutaj pręty są normalnie mocowane, dłuższe i wydaje się, że zmieszczę większą wersję torby. Jestem ciekaw, czy ktoś z Was używał wspominanych siodeł z torbą, o której mowa powyżej? PS. Na zdjęciu poniżej ustawienie siodła w jarzmie.
-
@michalr75 Loctite używa się też w rowerach za 20 i więcej tysięcy. A to, że producent dał ciała i poskąpił to jedno. Drugie to serwis, który powinien to poprawić.
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Dokumosa ciekawe. Zobaczymy, bo idzie do mnie kilka paczek. W appce mam już 2 numery. Paczek jest więcej. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Lekki OT i ciekawostka. Od jakiegoś czasu przesyłki przestały przychodzić za pośrednictwem Poczty Polskiej. Każda jedna wpada przez kuriera inpost. Też tak macie? -
U mnie czepeczka albo bandana musi być obowiązkowo. Dawno temu się okazało, że szczelina między kaskiem a okularami musi być zasłonięta. Inaczej zatoki się buntują i boli głowa.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@marcesco z ciekawości mam pytanie. Mam obie i jest ciekawa różnica. Obie sparowane z Garminem, obie działają poprawnie. Flare RT wyłączona miga od czasu do czasu na niebiesko. ION RT wyłączony nie miga na niebiesko. Też ta masz u siebie? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@TheJW dzięki. Szukałem w formularzu rejestracyjnym i dopiero po zmianie tego co pokazałeś mogłem ustawić Polskę. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Pytanie do bardziej doświadczonych "allegrowiczów" Chciałem konto założyć na rczbikeshop.com i nie mogę bo nie mam Polski przy wyborze kraju. Jak wygląda kwestia dostawy do Polski? Pośrednik czy bezpośrednio? -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Nieco zbiorczo. Po tym jak złamałem prawą rękę w łokciu sporo rowerowego się działo. Przez 10 dni myślano, że połamałem głowę kości promieniowej. Po zdjęciu gipsu i założeniu ortezy we własnym zakresie ogarnąłem TK i okazało się, że złamany jest jeszcze wyrostek diobiasty. Były konsultacje, pomysł operacji, ale skończyło się na rehabilitacji od 12 dnia. Po niecałych 5 tygodniach pierwszy rower. Na początek gravel i 15 km po asfaltach. Potem już z górki i na zmianę MTB i gravel. Wczoraj 30 km na gravelu w tym kilka w terenie. Poza tym w tematach rowerowych ogarnięty pełen przegląd i serwis gravela. Podoba mi się prostota tego roweru. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@wr81 ten czarny i ten czarny. Jak coś to mówisz, że naklejki się odkleiły, bo to badziew, który prędzej czy później się popsuje i będzie wymagać zmiany na nowy. O odpowiedniej utylizacji pudełek nie mówię bo to oczywista oczywistość -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
o tak, to złe tory były -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@Sansei6 wiadoma sprawa. Też przez te tory jechałem wiele razy. Teraz kąt natarcia też był dobry. Tyle, że za długo to trwało i tory zaczęły skręcać niwelując kąt 🤣 -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@JWO ooo właśnie to! Atakowałem pod kątem, ale tor zaczął skręcać i poszło. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
w ramach aktywnej soboty rowerowej postanowiłem złamać głowę kości promieniowej. Oczywiście wieloodłamkowo. 😈 ps. przednie koło wpadło w tory tramwajowe i poszło. -
[podróby] podrabiane części Shimano
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wracając do tematu i olewając samego Króla. Podrabiane Shimano to: bloki MTB i szosowe, łańcuchy, manetki (gdzieś mi mignęła taka informacja), Coś jeszcze?
