Skocz do zawartości

piter614

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    641
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez piter614

  1. Ciężko stwierdzić co się stało najlepiej zwyczajnie jest to rozebrać Jeżeli go rozciągasz ten skok 15 cofa się ?
  2. Podkładki są w zestawie serwisowym
  3. Ściągnij dół raz jeszcze sprawdź czy gąbeczka kurzowa przy wkładaniu nie wyszła z gniazda i upośledza pracę amortyzatora. Miałem już takie przypadki, obejrzyj też dobrze uszczelki gumowe może się zawinęła do środka ?
  4. Powinnien blokować się na kamień Ja bym odkręcił linkę i spróbowł recznie przekręcić blokadę możliwe, że jest cos tam namieszane
  5. Zestaw serwisowy do niego kosztuje jakieś 209 zł Obrócisz bez problem musisz tylko rozebrać damper lub zrobić tak: Ewentualnie spuścić powietrze z komory powietrznej , do tego z komory ifp . Następnie wykręcisz te dwie śrubki od góry , jedna trzyma pokrętło by nie wyszło druga trzyma sprężynkę z kulką .Która odpowiada za klikanie Wyjmiesz pokrętło obrócisz mocowanie , wsadzisz pokrętło , wkręcisz śrubki Napełnisz komorę ifp zgodnie z manualem I gotowe
  6. Szybciej to raczej do puszki zamiast dedykowanego zestawu można np dętki paski nałożyć
  7. Rozumiem że pisząc rozbierać znowu amor , rozbierałeś tłumik na części pierwsze?
  8. Znajdziesz część pasująca do twojego amortyzatora wpisując numer seryjny na tej stronie https://trailhead.rockshox.com/en/
  9. Czytając ten wątek miałem ci napisać że na stronie fox jest wszystko ładnie opisane krok po kroku
  10. Ja tutaj bym rozebrał cały tłumik i zobaczył czy wszystko jest z nim w porządku , sądzę że nie ma na co czekać Na co zwrócić uwagę ? Przede wszystkim na to czy nie ma jakiegoś uszkodzenia mechanicznego
  11. Rower na ostry łomot z wyciągiem Tak pewnie rower typu Trial lub enduro Skoku w Trial z przodu możesz mieć 140 Enduro zależy gdzie i jak jeździsz ? skok może być nawet 180 mm Podjeżdża słabo to zależy od kondycji ale za to zjeżdża pięknie 😁
  12. Można użyć tabelki , ale można te bez niej sobie poradzić Mierzysz długość tłumika od oringa do oringa i do tej wysokości zalewasz olej , mierząc od góry do lustra oleju
  13. piter614

    [Dobicie] Recon RL 130

    Zrób serwis lub oddaj do serwisu ,ewentualnie daj komuś kto się na tym zna Ja naprawiam amortyzatory ,dampery i sztyce wszystkim swoim znajomym i nie tylko , często jest tak a wiesz coś tam stuka ale jeżdżę a potem trzeba wydać dużo kasy lub go zmienić Przykład sztycy coś tam szura ale jest w miarę ok
  14. Tokeny służą do zmiany charakterystyki pracy amortyzatora a nie do tego byś go nie dobijał Trzeba przede wszystkim zrobić mu pełny serwis
  15. Czyli tak czy inaczej trzeba serwis a teraz okres na serwis jest bardzo dobry
  16. Powietrze przedostało się z jednej komory do drugiej dlatego taki efekt Tak jak kolega wyżej napisał może trzeba zrobić serwis bo x-ring na shaft już nie trzyma ,chyba że jest to w miarę świeży amortyzator Ale możesz spuścić powietrze i spróbować go rozciągnąć , tam w ladze jest łezka dzięki której powietrze z komory pozytywnej przechodzi do negatywnej
  17. piter614

    [fox dhx 3.0] oringi jakie, skąd?

    Szczerze jak potrzebójesz same o-ringi to rozbierz damper i je pomierz wtedy możesz zamówić za smieszna kwotę
  18. A dolne śruby odkręcałeś ?
  19. Te uszczelnienia kurzowe używa Wichu Workshop można sprawdzic na ich stronie w cenniku Sądzę ze gdyby były jakieś lewe to by ich nie używali
  20. Szczerzę używam 5w40 silnikowy i amortyzator śmiga tak jak trzeba Barwa oleju zmieniła się przez smar , masz ta sprężynę która jest smarowana smarem pewnie się wymieszało
  21. Kto odradza taki olej?
  22. Na tym nagraniu nic nie widać
  23. Lejek wkręcasz w klamkę po wcześniejszym wykręceniu śruby Strzykawkę z płynem i gumowym wężykiem nakładasz na śrubę do odpowietrzania w zacisku , kluczykiem 7(z tego co pamiętam) popuszczasz śrubę i już możesz przelewać płyn ze strzykawki do klamki
  24. piter614

    [damper] przetarcie

    Stary damper pewnie długo bez serwisu Serwis jakieś 140+zestaw uszczelnień
×
×
  • Dodaj nową pozycję...