Skocz do zawartości

Puklus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    22 383
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Zawartość dodana przez Puklus

  1. Poszukaj sobie w google swojego rowerku i zobacz z jakim widelcem występuje i taki mu będzie trzeba założyć.
  2. Puklus

    [manetka] Reba SL 2010

    Kurde tak ciężko wyjąc tłumik, zdjąć sprężynę i zastosować jakiś pizdryk żeby było za co złapać ? No można cały tłumik za klika stówek kupić czemu nie
  3. Może masz za dużo płynu lub płyn jaki masz użyty ma dużą rozszerzalność cieplną, ale stawiam na to pierwsze, to trzeba jak w średniowieczu, upuścić krwi Możliwe ze jest lekko zapowietrzony i dlatego sie tak dzieje.
  4. No bo jak zablokować przepływ czegoś czego nie ma a rebound działa bo znajduje sie na samym dole a tam olej konczy sie na samym końcu
  5. Nie ma to jak upgrade domowej roboty
  6. Oczywiście ze wystarczy, solo air działa tak ze do obu komór nabija się tyle samo gazu czyli po prostemu pompujesz tyle ile ci pasuje i jedziesz. W dualu można negatywną zostawić pusta czyniąc widelec tępym jak sowiecki młotek albo nabić nawet za dużo co pogorszy charakterystykę i spowoduje zapadnięcie sie widelca. Konstrukcja jest na pewno prostsza dla wielu ludzi ale tez grono takiej konstrukcji nie poprze i kupi coś innego.
  7. Jeżeli z reby wyrzucimy dual air na rzecz solo, to różnica miedzy reba a reconem tak sie zatrze ze jej dla wielu osób nie będzie. Tylko cena i waga ... Oczywiście chodzi o topowa wersje recona z MC
  8. Panowie, nawet marzocchi czy fox za 200zł to by było złom, nie można kupić nic dobrego za 200zł XCR jest sprawdzony choć nie jest specjalnie wytrzymały.
  9. 615 ma "symetryczne" klocki 596 nie. Ma to swoje zalety i wady
  10. Nie dziwota ze namawiali bo się chcą pozbyć i więcej już nie sprowadzać pewnie
  11. Miedzy 596 a 615 różnica jest niewielka, kosmetyczna, inny dekielek klamki, inne klocki, takie jak w SLX reszta chyba bez zmian. Model 675 to już inna bajka, inna klamka, prawie jak w XT, posiada zaślepione miejsce na śrubę od free stroke i pokrętło od regulacji odległości klamki. Zacisk chyba taki sam jak w XT, różniący się niewiele, chyba tylko kolorem. W porównaniu do 596 ma większe ceramiczne tłoki. Posiada też możliwość zamiany zawleczki na śrubę, czego 596 nie ma. Skok klamki i sama praca hamulca bardzo zbliżona, siła hamowania także na organicznych klockach. Czy opłaca sie dopłacać ... to zależny czego oczekujesz i jak planujesz jeździć.
  12. Nie wiem czy kupi uszczelki do tego, a gdyby nawet to nie bedzie to zbyt opłacalne.
  13. Hmmm można by zedrzeć lakier, rozrobić żywicy i zalać cały dół. Jednak uszkodzenie jest w takim miejscu ze ... no ciężka sprawa. Spawanie magnezu ... mało kto by sie tego podjął coś mi sie zdaje. Ja mam ramę pękniętą przy podsiodłówce ... już 2 lata tak śmigam i sie nie powiększa, to też nie musi ale nikt ci nie zagwarantuje ze ci sprężyna pewnego dnia wypadnie.
  14. W skrócie to wygląda tak: Na widelec nakładasz łożysko ( wianek) i wkładasz w ramę. Od góry nakładasz łożysko a na łożysko klin. Sam wejść nie będzie chciał, trzeba po telepać rura sterową przy jednoczesnym dociskaniem klina. Jak sie ustawi jak trzeba to wejdzie na swoje miejsce. Nie robić tego na siłe bo jak jest z plastiku to go zniszczysz. Jak już umieścisz klin to wtedy górny docisk łożyska, podkładki i mostek.
  15. Reklamacja
  16. Po pierwsze ... epicon a durolux to 2 światy ( no przynajmniej tak wg producenta jest). Najpierw odpowiedz sobie na pytanie : Jak jeżdżę, a później dobierz damper. Jeżeli poruszasz sie po wymagających ścieżkach, warto mieć coś gdzie można regulować charakterystykę tłumika a nie tylko jego tłumienie. Odnośnie epicona. Nie jest to górnolotny damper, komora negatywna, prawie nie istnieje, kultura racy mocno przeciętna ale ja za swojego dałem niewiele wiec nie narzekam.
  17. Jeżeli wydmuchało tylko uszczelkę to wymiana powinna pomóc, wyjmij sprężynę i zobacz jak wygląda.
  18. Jedyną osoba spamująca póki co jesteś ty sam bo słowa o damperze nie napisałeś a w dodatku nie znasz zasad pisania, zalecam podkulić ogon i sie nie odzywać. Wracając do damperów SRa mam epicona, bardzo starego i póki co nie miałem z nim kłopotów, choć może dlatego ze jest bardzo prostej konstrukcji.
  19. Co ci możemy doradzić, sam z tym i tak nic nie zrobisz, choc nie powinno być tam luzu. ustaw sobie kapke większy sag i juz. Poza tym w obszarze "roboczym" luzu nie ma wiec chyba nie ma sie czym martwić za bardzo.
  20. Nawet żebyś miał turbo smar pracy to nie poprawi A jak zniszczysz korek który jest plastikowy to wiesz
  21. Jesteś pewny ze to są luzy ?? Jaki przebieg ma ten widelec ?? Złap dłonią miejsce gdzie jest uszczelka, na styku goleni górnych i dolnych i wtedy sprawdzaj, jak jest luz dłonią go wyczujesz.
  22. A po co chcesz te korki wykręcać ?? nic ci to nie da, poza tym ze zobaczysz co tam jest.
  23. Heh nie martw sie tym takie syczenie ma każdy widelec, który nie jest szczelny. Podczas uginania, powietrze ulega kompresji i jego "nadmiar" ucieka każdą możliwą droga. A tych korków które zaznaczyłeś to nawet nie dotykaj, to plastik i lepiej tego nie ruszać.
  24. No jak już jesteśmy przy komarze ... to on cały sie trzyma siłą woli
×
×
  • Dodaj nową pozycję...