Skocz do zawartości

durnykot

Mod Team
  • Liczba zawartości

    9 030
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Zawartość dodana przez durnykot

  1. Nasączyć gąbeczki w uszczelkach kurzowych. Nie zaszkodzi.
  2. Nie bardzo rozumiem, o co się ścieracie- Rulez preferuje olej silnikowy, inny woli oryginały nawet kosztem przepłacania- mamy wolny kraj ( poniekąd) i wolny wybór. Każdy leje ,co chce- koniec tematu.
  3. Dartmoor wchodzi na Juesej http://www.vitalmtb.com/news/press-release/Dartmoor-Bikes-To-Be-Distributed-in-North-America,967
  4. Rulez, chodzi raczej o port olejowy,a nie pokrętło ABS
  5. Wziąłeś pod uwagę coś tak prozaicznego jak przetrenowanie/przemęczenie?
  6. Wymiana amorka ze 110 na 140 mm zasadniczo zmieni geometrię roweru - zmianie ( mniej więcej o 1 stopień) ulegnie kat główki i rury podsiodłowej, podniesie się suport i zmieni się położenie środka ciężkości.Same te fakty powinny zostać przemyślane przed wymianą. Pytanie nr 1. Często zdarza się ,że przednie amorki mają określoną przez producenta rowerów charakterystykę ( głównie tłumienie kompresji ) - należy założyć,że Ghost,jako część dużej grupy finansowej ( Accel Group) skupiającej Lapierre,Haibike i Ghosta ma na tyle silną pozycję,że może ( i raczej to robi) określić Foxowi charakterystykę amortyzatora i tłumika. Zasadniczo tył i przód są zestrojone tak,aby jak najlepiej ze sobą współpracowały. Możliwe więc,że zakładając amorek w wersji box będziesz miał inne ustawienia, co może zaburzyć nieco komfort jazdy ( przód liniowy, tył progresywny). Zresztą w wersji E:I jeden z czujników jest umieszczony w amorku,więc wymiana na "zwykły" amorek spowoduje wadliwą pracę systemu E:I Pytanie nr 2. Bardzo wątpliwe z naciskiem na wręcz niemożliwe. Nastawy tłumika kompresji dla poszczególnych rowerów są wewnętrzną tajemnicą marki i raczej nie są udostępniane serwisom. Tym bardziej dla systemu E:I. Zawsze jednak możesz się upewnić w CultBikes. Niemniej jednak wspomniana wymiana amorka jest mocno średnim pomysłem zarówno ze względu na geo jak i działanie systemu E:I.
  7. Bo nie każdy jeździ... szerokość kierownicy i długość mostka musi być świadomym wyborem rowerzysty ,a nie uleganiu modzie czy też marketingowi. Nigdzie nie jest napisane,że szerzej to zawsze lepiej- wyobrażasz sobie osobę "wysoką" na 150 cm z kierownicą o szerokosci 740 mm? Na prostej OK,ale na zakrętach to już niezbyt. Nie zmienia to jednak faktu,że szersza kierownica daje nam lepszą kontrolę nad rowerem- dlatego też padła sugestia ,żebyś spróbował założyć coś szerszego niż obecnie ( zresztą nic nie masz do stracenia). Inną sprawą jest fakt,że kiedyś kierownice 540mm były standardem i jedynie słusznym wyborem ( w XC) , a obecnie są postrzegane jako zbyt wąskie.
  8. W Drake'u miałem od nowości poprawny stan oleju na dole i w tłumiku plus czerwony kolor oleju w tłumiku. W Minucie miałem średnią ilość oleju na dole, 3 mm mniej oleju w tłumiku ( kolor ludwika ) , za to miałem duuuuużo smaru na pręcie kompresyjnym pod komorą powietrzną. Wszystkie regulacje działały prawidłowo . Mam zwyczaj wymieniać olej po dotarciu, więc to dla mnie nie problem. Enyłej, i tak Manitou ,mimo tych problemów, ma więcej zalet.
  9. Przestańcie straszyć Kolegę... Kupił, niech poskłada, wykona kilka jazd w terenie i się zobaczy. Z góry zakładacie,że jest źle.. pytanie nie powinno brzemić "Czy Wlali",ale "Ile wlali i czego".
  10. PG990. Zero problemów.
  11. Adamos, se wypraszam....
  12. Scarper, zadawaj takie pytania w dziale dla RSów.
  13. Twój temat- pilnuj,,,
  14. Przemek, ja nie neguję pomysłu,ale mam wrażenie ,że niewiele on wniesie- uśrednianie parametrów jest trochę bezcelowe choćby ze względu na skrajnie rożne oczekiwania bikerów. Chyba, że te dane dane posłużą jako punkt wyjścia do ustawień. Obawiam się jednak,że stworzysz kolejny temat o Rebie ,który powieli temat poprzedni.
  15. Czyli będzie tego jakieś 69 stron.
  16. IMO załozenie sztywnej osi nie zlikwiduje tego problemu. Szersza kierownica może być remedium na takie problemy. Ale daleki jestem od nawracania Cię na jedynie słuszną drogę w postaci szerokiej kierownicy.
  17. A propos siodełka- sprawdź ustawienie według tego rysunku
  18. Oczywistym jest,że liczy się Twoja wygoda. Niemniej jednak, jesli masz okazję włożyć coś szerszego to spróbuj- nic nie stracisz,a możesz zyskać.
  19. OK- starczy offtopa. Trzymajta się tematu.
  20. ??????????????????????????????????????????? Skąd takie info? Kolejna legenda z Faktu.
  21. U mnie podobnie-w tłumiku jakieś coś zielonego... Dla odmiany w Drake miałem normalny,czerwony olej.
  22. Jesli Ci wystarcza to OK, ale dla mnie 680 to minimum- taka zmiana,jak juz Sol napisał, naprawdę wiele wnosi dobrego do roweru. A propos podrywania- próbowałeś przesunąć siodełko do przodu?
  23. Dziwi Cię to? Wiekszość porusza się po ustalonych standardach, niektórzy piszą na bazie własnych doświadczeń, a inni uciekają z krzykiem ,jeśli ktoś zaneguje Święte Świętości. W sumie i tak Ty zdecydujesz ,co zrobisz,więc potraktuj temat jako zbiór podpowiedzi i wskazówek,którymi możesz,ale nie musisz się kierować. Obniżanie wagi w tego typu rowerze jest troche problematyczne. Albo lajtujesz do bólu kosztem uniwersalności i możliwości jezdnych,ale zatrzymujesz się na granicy lekkości nie tracąc na właściwościach jezdnych. Prywatnie na pewno nie wykonywałbym żadnych zmian kosztem geometrii i komfortu. Inna sprawa,że wymiana np. korby XT na XTR dla 100 gramów zysku to kiepski , z punktu widzenia ekonomii, pomysł. Ale to nie moje pieniądze. Co oznacza ta padaka?
  24. Mało regulacji? - tłumienie powrotu - regulacja wolnej kompresji - możliwość zmiany tłumienia powrotu - twardość amorka poprzez zmianę ciśnienia w komorze powietrznej. - wewnętrzna regulacja szybkiej kompresji ,a w tym: - możliwość zmiany siły blokady - możliwość zmiany czułości układu blow-off Normalnie nie ma co regulować.
  25. Dziadki w pracy ( 200% pałera)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...