O takie sytuacje mi chodzi, kiedy opona nanosi błoto na golenie:
https://lh3.googleusercontent.com/-RUlSIJZuAIE/TXu_Jmg5gwI/AAAAAAAAJ1I/n0i9HjYRB_k/s1600/IMG_8974.JPG
Po prostu, żeby uwalać się błotem w okolicach osi, trzeba solidnego błota lub kogoś przed nami, żeby jego tylne koło na nas chlapało.
Ale prawdą jest, że na takie warunki nic nie pomoże:
http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_n18wvf0ATpIzbco9X2WcCZA7oHtvG99N.jpg