Skocz do zawartości

bogus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    7 403
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez bogus

  1. @KrissDeValnor jeśli sen był o rowerach to czemu nie 😉 w temacie zakupowym pojawi się post po unpackingu 😁
  2. Do mnie dzisiaj dotarła paczka. W sam raz pod choinkę! 😁
  3. Łańcuch jest zwyczajnie kiepski. Sprawdź model Acera, zarówno korby jak i przerzutki. Łańcuch dobrze byłoby dać KMC X8, ale to już około 60 zł.
  4. Generalnie powinno, nawet pomimo, że przerzutka jest do napędów 6/7s. Jednak polecam wybrać przynajmniej przerzutkę Acera, dedykowaną do napędów 8s, a do tego napędu i lepszy łańcuch. Tourney po krótkim czasie przestaje działać jak należy. Jaki masz budżet?
  5. Posprzątane. Dyskusję na temat regulacji przerzutki, doboru łańcucha radzę przenieść w inne miejsce i/lub stworzyć stosowny temat. Wydzieliłem kawałek dyskusji:
  6. Nie da się, chyba że kaseta będzie szerokości 10 zębatek kasety 12s.
  7. A do mnie dzisiaj dotarło nowe siodełko Selle Italia X-LR Ti316 Superflow 😁 Jaram się 🔥
  8. Dotarły do mnie stery ZTTO 4444T, jak wszystko się dobrze złoży to zimą zostaną wykorzystane w pewnym projekcie.
  9. bogus

    [rama] przekrok, zapas

    Ogólna zasada jest taka, że przy nagłej potrzebie "zeskoczenia" z roweru nie obijesz noc cennego. W praktyce zapas powinien wynosić kilka centymetrów.
  10. Ale gafa... M7000 jest na pająku. Dopiero M7100 są DM. Mea culpa.
  11. Masz korbę Shimano z mocowaniem zębatki Direct Mount, więc każda zębatka pod ten system Shimano będzie odpowiednia. Jako, że samo Shimano nie produkuje tak dużych blatów to masz do wyboru jednego z chińskich dostawców zębatek narrow wide lub firmy typu Banless czy Garbaruk.
  12. Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Ogranicza cię tylko rama, a w zasadzie bardziej to co jest w stanie przyjąć.
  13. Jak tylko dorobię się baterii do wagi kuchennej to spróbuję go zważyć, ale szczególnie ciężki to nie jest. 😁 Za to malowany proszkowo, a sama powłoka wygląda dosyć solidnie, podobnie z resztą jak sam stojak.
  14. Dzisiaj dotarł do mnie stojak od RTR Bikes. Bardzo fajna jakość wykonania. Rower trzyma się w nim pewnie. Po pierwszych testach polecam.
  15. Dzisiaj wleciało 22,01 km ze średnią 19,4 km/h (19,7 z jazdy). Pogoda sprzyja, szkoda, że czas już zimowy, to będzie mniej okazji na kręcenie...
  16. Do PTFE będę miał porównanie, bo obecnie z niego korzystam. Wcześniej z Rohloffa, którego jeszcze resztki mam. Zdam relację po testach.
  17. Dzisiaj dotarł Squirt - będą testy smarowidła. Zobaczę ile ten zachwalany preparat jest warty.
  18. Będzie kompatybilny. 9 mm to średnica osi, a 5 mm to średnica szpilki szybkozamykacza. Generalnie standard ten sam.
  19. Bo kominy w oddali...
  20. W końcu wyjazd bez wymuszonych przerw i jest Pan zadowolony. Dzisiaj wyszło 27,6 km ze średnią 18 km/h (19,9 z samej jazdy).
  21. @cervandes w takim razie możesz polecić coś od siebie? Mówię tu o dedykowanych rowerowych lampkach. @PawelW84 u mnie jak policzyłem cały zestaw, czyli latarka, uchwyt, dwa ogniwa i ładowarka to wychodzi dobrze ponad 300 zł, więc tanio nie jest 😉
  22. Generalnie rozumiem, że wybór dobry. Odnośnie ekonomii to nie ma znaczenia bo żadnych pasujących ogniw nie posiadam.
  23. Mam oświetleniowe pytanko do znawców tematu, cenowo trochę poza tematem, ale na pewno ktoś testował. Czy taki Convoy będzie dobrze się sprawdzał? Czy lepiej wziąć wersję nieco tańszą 1520 lm zamiast 1800 lm? Czy tryb rowerowy 7%/45%/100% będzie dobrze się sprawdzał na codzień?
  24. Panowie, pragnę przypomnieć, że to jest temat dotyczący wad i zalet smarowideł do łańcucha, a nie dyskusja na temat dostępności tego czy owego i ich obecnych cen.
  25. Jeśli zapłaciłeś za serwis, a nie jest on należycie wykonany to oczywiście odsyłaj amortyzator ponownie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...