Skocz do zawartości

[koła] Kola do XC Mavic Crossride


maciejtca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad nowymi kolami do mojego bika <_<

 

zastanawialem sie nad MAVIC CROSSRIDE, wygladaja jak to mavici zarabiscie :)

http://allegro.pl/item130659221_kola_mtb_m...de_czarne_.html

 

ale czy spelnia swoje zadanie ?

 

potrzebuje kola do ogolnie pojetego XC, zero skakania, czasami wypad w gory wiec troszke jazdy po kamieniach :)

 

cenowo chcialbym tak do 600-700zl za komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym coś takiego --> http://allegro.pl/item130991297_zestaw_kol...centerlock.html (napisz do nich to zmienią piasty na zwykłe pod v-ki, cena jest w sumie ta sama <_< ). Obręcz 420 gram, bez ograniczeń wagowych bikera, świetne szprychy (za 26zł więcej możesz mieć jeszcze lepsze - DT Revo), bardzo dobre piasty. Moim zdaniem lepsze o wiele od tych Crossride'ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrossRide nie mają tego, co w Mavicach najwazniejsze - Maxtalu. dlatego nie są najlepszym rozwiązaniem.. Mi w tym przedziale udało się złożyĆ: XTdisc + DT champion black + x517/d521ceramic

 

sprawują się świetnie, tylko mogłyby trochę mniej ważyĆ :wub:

wystarczyłoby wrzuciĆ np. revo zamiast championów i coś zamiast 521 :) bo piasty do już droższa sprawa :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie powiązanie z tematem.

Mam problem z ustawieniem V-breków. Jak już wszystko jest ok i jadę, tak, że się "bujam na boki" to obręcz obciera mi o klocki. Czy to jest związane z kiepskimi piastami (Novatec). Czy te kółka polecane przez Żbika rozwiążą problem.

Aha ważę ok. 100 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wazysz od 80 kilo w gore to:

mocniejsze obrecze niz typowe do xc - czyli powiedzmy od 500 do 600 gram.

szprychy minimum 32 lub 36. bez cieniowania - czyli np o srednicy 2,0 dt.

piasty nie sa tak roztrzygajace. jesli bedą markowe shimano novatec dt i inne - nie beda stanowily problemu odnosnie sztywnosci kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz, że to obcieranie nie ma związku z piastą, tylko ze sztywnością obręczy?

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że te XR 4.1 są bardzo wytrzymałe. :arrow:

Czy jak założę ten zestaw z piastami XT, wymieniając tylko szprych na niecieniowane, to wszystko będzie OK?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam te Mavic'i, do XC jak najbardziej. Super piasty, bardzo niskie tarcie.

Przednie mam od ok. 2000 km i tylko raz po kupnie dociagnalem szprychy.

Do dzisiaj kolo jak skala, tylne ma przejechane ok 1000 km, zero problemow.

Sa lzejsze Mavic'i ale drozsze i do innego stylu jazdy.

Uwazam, ze to dobry stosunek ceny do jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz, że to obcieranie nie ma związku z piastą, tylko ze sztywnością obręczy?

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że te XR 4.1 są bardzo wytrzymałe. icon_arrow.gif

Czy jak założę ten zestaw z piastami XT, wymieniając tylko szprych na niecieniowane, to wszystko będzie OK?

ocieranie wiaze sie z:

mala sztywnosc obreczy

szprychy slabo naciagniete lub kiepskej jakosci(strzelaja gdy sie je mocno napnie)lub sa zbyt cieniowane

mala sztywny amortyzator/widleki i/lub widelki ramy(zalezy ktory kolo obciera)

kiepskiej jakosci zaciski ktore slabo trzymaja piasty w hakach

tak czy inaczej piasta ma tutaj bardzo maly wplyw na oceranie lub jego brak-jedynie co to to ze maja niskie kolnierze(takze wasko rozstawione)-tez z wyzszymi i szerzej rozstawionymi pozawalaja na budoe sztywniejszych kol

co do samego kompletu to waze ponad 90kg i na tyle na wlasnei DT xr 4.1 a na przodzie bardzo lekkiego mavica x317(nie mylic z xm317-moj to starsza wersja topowego aktualnie x717)do tego 32 na 3 krzyze DT competition(na revo bym sie nie odwazyl a comp maja delikatne cieniowanie-nawet w wyscigach 4x ich uzywaja)nyple na tyle standart(te co daja do szprych)a na przodzie DT aluminiowe,do tego piast DT onyx przod i DT cerit tyl-kola pod tarcze oczywiscie.

kola uzywam od maja okolo 2200km staram sie terenu jak najwiecej dawac i od chwili zakupu nawet ich nie dotykalem jak na razie z czystym sumieniem moge polecic-choc przy wiekszych predkosciach na asfalcie(>30km/h)i ostrych zakretach slychac jak tarcza z tylu ociera o klocek dlikatnie-to jednak wina slabej sztywnosci widelkow ramy.

dla 100kg faceta jezdzacego normalne xc dalby na wszelki wypadek DT champion na tyl i DT competition na przod po 32 starcza,do tego obrecze DT xr 4.1 standartowe nyple a piasty to juz na jakie bedzie cie stac np komplet ceritow albo onyxow,czy tez cos z shimano na tyl np XT(tez mialem przez poltora roku ponad i gdy sprzedawalem byla na 4+)a na przod jakas prosta maszynowke-na allegro sa dt cerit po 109zł

PS.zaciski do kolek zalozylem tranzX na imbus gdyz 120zł na zaciski dt to lekka przesda imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No dzięki za odpowiedź.

 

Obciera mi przód. Zestaw mam seryjny z Krossa Level A6, czyli obręcz Alexrims G2000, piasta Joy Tech (Novatec), zaciski Novatec, amor Suntour Axon-S RL.

Tak naprawdę to nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną tych tarć, czy amor, czy koła, czy zacisk. Może jest jakiś sposób na sprawdzenie to z chęcią posłucham.

Spróbuję wyeliminować ten defekt wymieniając najpierw koła, a potem pomyślę na amorkiem. Póki co zbliża się zima i na trenażezrze nię będzie tych tarć, więc z wymianą wstrzymam się do wiosny.

Jeżeli już zaczeliśmy wątek amora, to jaki być polecał dla bikera o mojej wadze, w rozsądnej cenie (ok. 1000 zł) i najlepiej z blokadą na kierownicy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazysz 100 to sporo ale za 1000 tez juz fajny sprzet wyczarujesz za 900 nawet kupisz model 06 tego co ja mam czyli bombera mx comp eta ma czesciowa blokade(zostaje okolo twardego 25-30mm skoku) polaczona ze skroceniem wysokosci amortyzatora super rzecz ale manetki nie ma to to niestety do tego standartowo oczywiscie reba mozna smialo polecic choc nie wiem czy w tych widelkach cenowych z manetka trafisz raczej bedzie to tora tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie techniczne. Zadalem w innym topiku ale nie uzyskalem odpowiedzi.

 

Co jesli w wyniku jakichs zdarzen losowych uszkodzi sie np obrecz w jednym kole tak ze sie nie bedzie do niczego nadawac? Bez problemu bedzie mozna w serwisie dokupic nowa? czy trzeba bedzie wywalic zaraz cale kolo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, zastanawiam sie nad nowymi kolami do mojego bika :)

 

zastanawialem sie nad MAVIC CROSSRIDE, wygladaja jak to mavici zarabiscie :)

http://allegro.pl/item130659221_kola_mtb_m...de_czarne_.html

 

ale czy spelnia swoje zadanie ?

 

potrzebuje kola do ogolnie pojetego XC, zero skakania, czasami wypad w gory wiec troszke jazdy po kamieniach :)

 

cenowo chcialbym tak do 600-700zl za komplet :)

A ja powiem tak: mam crossride z tedo roku,śmigam na nich już 2tysiak i nic....a ważę 110kg i mam prawie 2 metry wzrostu.Co prawda jeżdżę w lekkim xc,ale wg.mnie to są naprawdę fajne koła-pomijając naprawdę super wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...