Skocz do zawartości

Komentarze

  1. w: Trek Trek Fuel EX8

    Przez jka, 07.09.2016


    07-09-2016 r. po jeździe znowu posiedziałem dłużej w garażu a to oznacza że wymieniałem łańcuch w rowerze, bo kolejne 500 km stuknęło na liczniku.

    Tak że od zakupu mam już nim przejechane 2600 km.

    Mało ale nie mam teraz kiedy jeździć.

  2. w: Canyon Grand Canyon Al slx 7.9

    Przez qb3, 07.09.2016


    Piękny! :)

  3. w: CUBE Curve Pro

    Przez goTomek, 24.08.2016


    Oryginalna specyfikacja: http://cube.pl/rowery_2016/tour/curve/cube-curve-pro-black-grey-blue-2016/

    • Rozmiar ramy 50 (19")
    • Rama Aluminium Superlite Trekking Cross Double Butted (7005)
    • Widelec SR Suntour NEX HLO
    • Tylny amortyzator brak
    • Kierownica Level 9 Riser Bar, 660mm
    • Mostek Level 9, 31.8mm
    • Sztyca Level 9 Post, 27.2mm
    • Siodło CUBE Active 1.1
    • Manetki Shimano Altus SL-M310, Rapidfire-Plus
    • Przerzutka przednia Shimano Altus FD-M191, Topswing, 31.8mm
    • Przerzutka tylna Shimano Acera RD-M360, 8-Speed
    • Hamulce tarczowe hydrauliczne, Tektro HD-M290 (160/160)
    • Kaseta Shimano CS-HG31, 11-34
    • Łańcuch KMC Z51
    • Korba Shimano Altus FC-M311, 48x36x26T, 175mm, Chainguard
    • Suport Shimano BB-UN100
    • Obręcze Cube SX, Disc
    • Piasty CUBE K68R, K68F
    • Szprychy --
    • Opony Schwalbe Smart Sam, Active, 44x622
    • Dętki --
    • Rogi --
    • Linki/pancerze Jagwire LEX-SL
    • Zacisk sztycy CUBE Varioclose, 31.8mm
    • Stery FSA No.10, Semi-Integrated
    • Gripy CUBE Performance Grip

  4. w: Vortex Travel 100

    Przez zyto, 23.08.2016


    Naklejki to chyba opalarką bo nic innego nie działa :)

  5. w: Vortex Travel 100

    Przez rambolbambol, 23.08.2016


    Pochwalę się, że to ja pełniłem rolę dr Frankensteina na drodze do tego, czym ten rower jest obecnie (Monster-Franken 29er). Co zostało zmienione względem fabryki:

     

    - Opony standardowo miał crossowe 700x42 i błotniki. Okazało się też, że przedni widelec miał krzywo mocowanie do koła i żeby koło umiescić prosto, wymagał lekkiego spiłowania. Po wyjęciu błotników w rower weszły opony 29x2.2 cala!

    - Kierownica standardowo wyglądała emerycko i nie zapewniała żadnej ergonomii chwytu. Zmiana kierownicy w położenie drop-bar i podniesienie mostka wyraźnie poprawiła sterowanie. Kierownicę trzyma się wygodniej a rower jest agresywniejszy w prowadzeniu.

    - Dynamo, lampki i światełka poszły won (0,9kg - zważyłem te przydasie). Dodając błotniki i te cuda mocowania z kierownicy to rower jest lżejszy o 1,5kg.

    - Linki i pancerze po wymianie na nowe i napęd 3x6 naprawdę działa! Nie spodziewałem się tego po Revoshift + Tourney.

     

    Nie mieliśmy okazji zrobić fotki przed operacją, ale miałem okazję przejechać się tym rowerem po operacji i powiem, że ta maszyna to genialny klunkerz. Idzie przez las miękko i agresywnie jak trzeba. Da się zrobić bunny hopa a tył, względnie krótki pozwala zamiatać radośnie ogonem na zakrętach. Rama niecieniowana i aluminiowa, ale fajnie pracuje pod nogami. Jestem super zadowolony z efektu.

     

    Rafał, co bym jeszcze zmienił dla pełni efektu:

    - wywal bagażnik, jak nie używasz

    - odetnij mocowanie dynama, bo to przypał

    - łańcuch i wolnobieg do wymany

    - naklejki do usunięcia

IP.Board Collections by DevFuse
×
×
  • Dodaj nową pozycję...