Skocz do zawartości

[Rama] Główka onepointfive - przyszłość


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś głośno było o nowym standardzie rury sterowej - 1,5 cala. Zaczęły wtedy wychodzić widelce jednopółkowe o skoku >130mm. Jakoś jednak nie chwyciło - trudno kupić taką ramę i widelec. Natomiast ilość widelców jednopółkowych ze sterówką 1 1/8 znacząco wzrosła, i to wśród tańszych firm (Suntour FR20 150mm) jak i tych z czołówki. Jak widzicie sprawę, i czy widelce jednopółkowe o skoku >130mm uznajecie za bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem czego dotyczy pytanie, główka sterowa 1.5"/1.125" to zapewne przyszłość (tak jak zwiększenie ilości widelców z taką sterówką), jednak jeszcze długo będą dostępne widelce z rurą sterową 1.125" o skoku > 130 mm, jakoś nie słychać o ich pękaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem czego dotyczy pytanie, główka sterowa 1.5"/1.125" to zapewne przyszłość

 

To jest ta główka co Gary wprowadził w Roscoe? Mogłoby to wejść bo wydaje mi się, że producenci mogliby produkować stery 1,5" z dołączonym odpowiednim małym adapterkiem pozwalającym stosować one stery do widelców z rurą 1,5" jak i 1,5/1.125". I do tego pasowałyby zwykłe mostki Ahead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy da radę założyć jakąś przejściówkę (tuleję redukcyjną) na główkę ramy 1.5 cala na 1 i 1/8 cala by móc założyć standardowy widelec?

Czy potrzeba wtedy jakiś specjalnych sterów czy będą pasowały zwykłe 1 i 1/8 cala?

Czy założenie tulei redukcyjnej nie skróci żywotności główki ramy, łożysk sterów czy widelca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...