Skocz do zawartości

[przerzutka/manetka tył] Najniższy bieg ciężko wchodzi / SLX RD-M670 + Deore SL-M610


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zima, śnieg,  mróz, więc dłubię sobie po trochu przy rowerze - to coś umyję, to wymienię piasty, to pancerz i linkę od przerzutki.

Wczoraj po wymianie pancerza i linki tylnej przerzutki (SLX RD-M670) wziąłem się za jej regulację. Wszystko ślicznie chodzi, została kwestia poprawek po jazdach próbnych...no, prawie wszystko. Zastanawia mnie pewna kwestia. Otóż strasznie ciężko wrzucić najniższy bieg. Spusty manetki (wrzutowy i zrzutowy) są strasznie twarde i trzeba naprawdę mocno cisnąć kciukiem, żeby była reakcja w postaci zmiany przełożenia. Ten sam efekt był przed wymianą linki, z tego co pamiętam - właściwie od samego początku.

 

Jest na to jakaś metoda, czy taki urok tej przerzutki/manetki?

 

Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poluzuję śrubę "L", to przestanie mi wskakiwać na najniższe przełożenie.

Właściwie jak tak teraz kojarzę, to chyba regulowałem przerzutkę na środkowej zębatce korby.

Poluzowanie "L" i ponowna regulacja dla przełożeń 1-2-3 tył i 1 przód może pomóc?

 

 

edit:

Eh...no tak, przecież to podstawa... Jak ja mogłem regulować przerzutkę w taki sposób i liczyć na cuda...

Człowiek zmęczony po pracy, to i podstaw zapomina. ;) Jakby nie pomogło, wrócę do tematu.

Dzięki za naprowadzenie mnie na rozwiązanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. Wykonałem tyle różnych czynności (m.in. całkowite rozregulowanie i ponowna regulacja linki i wszystkich śrub), że sam już nie wiem, co pomogło, ale jest OK. Już nie muszę sobie wyłamywać kciuka. ;) Jest za to kolejny problem, ale to w oddzielnym wątku. Ten można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...