Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Zapis trasy] Jaki GPS .

GPS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomek040982

tomek040982

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 263 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 00:11

ronina a jak wygląda sytuacja z wgraniem tras? Mam już zegarek Garmina ( niestety nie ma opcji na rower tylko do biegania) i też można przez bluetooth z telefonem wgrać? Czy tylko kabelek do kompa?  Jednak decyduje się na tego Etrex 20. 

Użytkownik tomek040982 edytował ten post 10 styczeń 2017 - 00:12

• 0

Reklama

Reklama

#22 ronina

ronina

Maniak

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Imię:rafał
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 06:07

Do czego chcesz wgrywac ślad ?Holux odpada,zegarek to jakiś chyba niższy model....
Ślady do etrexów wgrywa się po kablu z kompa z wybranego serwisu mapowego.
Urzadzenia te nie posiadają BT i nie łączą sie w żaden inny sposob ze światem niż przez port usb.
Sprawdz jeszcze dotykowy model etrex 25 touch,w nim zawarte sa profile do poszczegolnych aktywnosci jak rower,wedrowka itp.
Jak pisalem wyzej ja etrexa10 używam do zapisu trasy i przy okazji jako licznik.
Nie trenuje wiec nie zakupilem urzadzenia z serii Edge.
Dokładność w granicach 0.6-0,8 % wzgledem licznika Sigmy mnie wystarcza,
zazwyczaj nie zapisuję tras dłuższych niz 100km,jesli jest taka potrzeba wiem jak to obejść.
Za niecałe 400zł inaczej sie nie da niż etrex 10 jeśli szukamy czegoś na AA.
  • 0

#23 MikeDozer

MikeDozer

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 19 postów
  • Imię:Mike
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 07:16

Minus tego etrexa to brak altimetra barometrycznego. Wskazania wysokosci przez to malo precyzyjne, ale tak to super sprzęt. Mam od paru lat etrex 20 :)
Zegarka garmina tez możesz użyć jakiegokolwoek tylko potem e Garmin connect o endo/strava zmień rodzaj aktywności

wyTapatalkowane
  • 0

#24 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1802 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 styczeń 2017 - 07:52

Ja używam i polecam Holux GR-260 GPS turystyczny - Telefony i GPS - Karen.pl - Sklep internetowy

• 0

pozdrawiam

#25 MikeDozer

MikeDozer

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 19 postów
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:07

Nie mogę edytować a jestem juz przez PC :)

Chciałem dodać parę spraw. Etrexa kupiłem w zasadzie do łażenia a na rowerze sprawdził się bardzo dobrze. Kolejny minus to brak ant+ w niższych modelach (chyba tylko 30tka posiada)

Jako, że na co dzień używam zegarka garmina do zapisu aktywności, widzę plusy i minusy paru rozwiązań. 

1) Baterie AA to świetna sprawa, bo można wymienić je w dziczy i nie tracic tracka. Minus taki, ze trzeba miec pamiętać zeby zabrac ze sobą zapasowy komplet. Najlepiej oczywiście najlepiej mieć dwa komplety enelopów :) Używając zegarka na co dzień widze ile mam baterii i mniej więcej wiem ile dam rade jescze go używać na GPS.

2) Zasada zapisu śladu jest troche inna jak w zegarkach garmina do fitnesu czy wypraw. W zegarkach odpalasz aktywność i po zatrzymaniu zapisujesz i masz track gotowy do wgrania na PC. Przy etrexie przy włączeniu urządzenia track zapisuje się od razu. Trzeba pamiętać przed startem aby złapać fix i zresetować ślad a po zakończeniu najlepiej zapisać (zarchiwizowac) ślad. Inaczej możemy mieć ciekawe tracki np kiedy zakończymy trip 100 km od kolejnego startu to będziemy mieli linię miedzy tymi dwoma punktami. Oczywiście wszystko można poprawić odpowiednimi programami.

3) Nie wiem jak przy etrexie10 ale 20tka ma wzorową pracę z BaseCampem. Podłączasz do PC (może być nawet tablet z windows 10). Wgrywanie punktów czy tworzenie tras to sama przyjemność. Nawigacji aktywnej (z routingiem) chyba nie używałem bo już nie pamiętam :) ale jesli dobrze kojarzę to można wyświetlac trasy na mapie w różnych kolorach więc możesz sobie alternatywy robić (czasami mi się zdarza na zegarku tak robić). No i często buduje trasy w miejscach gdzie ludzi w zasadzie nie ma a szlaki raz są raz nie więc mam mniej więcej zrobioną trase a jak z niej zejde bo znalazłem ciekawszą to mi się garmin nie drze żebym "wrócił na trase" (minus taki, ze jak jesteś na szlaku to trzeba się pilnować samemu).

4)Różnica etrex vs telefon jest nie do porównania. Etrex wytrzymuje do 20h z GPS z WIDOCZNYM ekranem. Bez podświetlenia widać bardzo ładnie wszystko. Mimo, że procesorek jest bardzo wolny w porównaniu do dzisiejszych telefonów i praca mapy nie jest płynna, to nie ma znaczenia dla mnie (używałem i w lesiei  na szosie). Brak dotykowego ekranu też jest na plus w czasie... deszczu, bo praca z "dżojstickiem" wcale nie jest najgorsza.

5) Mapy wektorowe to jest to. Duzo różnych wersj OSM a jak dobrze poszukasz to może jakas dokładniejsza mapa Twojego regionu też się znajdzie. Wszystko łatwo można wgrac na garmina.

Fajnie, ze w dzisiejszych czasach mozna juz miec małego PC przy sobie w formie tabletu i planowac trasy z dala od pełnego PC czy nawet laptopa nie bedąc zdanym tylko na androida ;P -> patrz zdjęcie

Fakt, ze od czasu kiedy używam zegarka, etrex leży w pudełku i się kurzy, ale pewnie szybko do niego nie wrócę, mimo że jednak większy ekran na rowerze lepiej się sprawuje. Realfoto mojego etrexa w ząłączniku :) Jakbyś miał jakieś końkretne pytania do tej nawigacji pisz, mogę wyciągnąć i sprawdzić. Aha na rowerze dobrze się trzyma z oryginalnym uchwytem.

Wybaczcie chaotyczny wpis ale nie mogę na dłużej usiąść przed klawiaturą :(

Załączone pliki

Użytkownik MikeDozer edytował ten post 10 styczeń 2017 - 08:08

• 0

#26 no1

no1

Maniak

• Użytkownik
  • 234 postów
  • Imię:Jarek
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:00

Panowie a czy w urządzeniach garmina da się edytować dystans całkowity?
  • 0

-Rowerzysta bez uprawnień-

Reklama

Reklama

#27 tomek040982

tomek040982

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 263 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:13

Dzięki za pomoc. 

Użytkownik tomek040982 edytował ten post 10 styczeń 2017 - 13:14

• 0

#28 MikeDozer

MikeDozer

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 19 postów
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:28

Dystans przejechanego odcinka? Bezpośrednio w urządzeniu - nie spotkałem się. Można próbować odpowiednim oprogramowaniem. W sumie jak ktoś ma odpowiednią wiedzę to może nawet z notatnika bo to XML jest. 

• 0

Reklama

Reklama

#29 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 264 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:23

@Ronina,ponoć (właśnie ponoć) w etrexie 10 można zgrywać ślady na urządzenia z androidem po kablu otg.

Próbowałeś czy da się to zrobić ?

• 0