Skocz do zawartości

[narzędzia] wysokiej jakości klucze do warsztatu - jakie wybrać?


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o narzędzia Proline to jest to zdecydowanie chińszczyzna. Miałem zestaw wkrętaków ktore dosłownie pękały w rękach.

Podobnie chińskie narzędzia NeoTools. Właśnie rozleciał mi się pistolet do silikonu tej firmy. Wyglądał na solidny, wykonany ze stali i aluminium. Rozpadł się na dwie części po pierwszym użyciu. Tak naprawdę to wycisnąłem może 1 cm kleju z tuby. Pistolet kupiłem około 2 lat temu, paragon zaginął i jak tu skorzystać z gwarancji 25 lat na narzędzia?

Mam też doświadczenia z wkrętakami Yato. Masowo pękają w nich końcówki. Taki sam chiński złom jak Proline i Neo Tools.

Zastanawiam się skąd biorą się negatywne opinie na temat Stanleya. Uczciwie przyznam że jeden wkrętak połamałem, ale większość posiadanych służy bardzo dobrze. Za to nie udało mi się zepsuć ani jednego wkrętaka firmy Wiha. Są to najmocniejsze i najlepiej wykonane wkrętaki jakie miałem do tej pory.

Wrócę jeszcze do Stanleya. Posiadam zestaw kluczy nasadowych z grzechotkami tej firmy, zestaw imbusów i pojedyńcze płaskie klucze i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Są bardzo dobrze wykonane i dopasowane do śrub. Zdecydowanie siedzą najciaśniej. Nie zepsułem jeszcze ani jednego klucza ani grzechotki tej firmy. 

Posiadam również zestaw kluczy nasadowych i płaskich Proxxon. Są solidne, własciwie nie mam zastrzeżeń ale bardziej lubie pracować Stanleyem. Zaletą kluczy plaskich Proxxon jest to że są wąskie (mam wersję slim).

Wszystkie powyżej używam amatorsko. Zawodowo korzystam z narzędzi Wurth. Ogólnie są ok, z tym że po kilku latach używania żadna grzechotka nie dziala poprawnie, wycierają się zapadki i ząbki w korpusach grzechotek. Podobnie nietrwałe są wkrętaki tej firmy, wycierają się końcówki. Za to klucze płaskie bardzo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z rowerowych polece - nie pierwszy - pedrosa - wg mnie są wyraźnie lepsze od np. parktoola - ich rozkuwacze, klucze do pedałów, klucze do konusów i OBCINACZKI do pancerzy - to wg mnie narzędziowa poezja - u nas w rowerowym naprawde nie ma to lekko - i obcinaczki były czesto uzywane do obcinania szprych, zapięć rowerowych (grubych jak palec..) i jak sie lekko ztępiły - pedros wymieniał je bez jęczenia.


z normalnych skrzynek - koledzy mają yonneswaya czy jakos tak - i generalnie polecają

ja natomiast mam niedużą ale treściwą skrzynke BAHCO - masakra - wykonanie samej skrzynki juz powoala - a co dopiero narzędzi - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

stefankowalski  to że tobie pękały w rękach nie oznacza że cała firma jest zła.ja używam ich do tej pory i jestem naprawde zadowolony.kupisz  np.klucze stanleya i też moga ci pękac i komu innemu nie to też przekreślisz cała firme?? nie rozumiem tego....ja ich używam i nie powiem nic negatywnego o tej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jonnesway ostatnio dużo biorę, mam trochę proxxona, trafiły się saty, te ostatnie wykonanie rewelacja ale ogólnie wolę jonnesway bo saty grzechotki z twardego plastiku jak tania marketówka ale działają.

 

Z yato ost pokusilem się o zaciskarke konektorow i nie wiem ile tym pracowałem, nie dużo ale już przy zaciskaniu rączki się zsuwaja, ost raz a cena około 100zl.

 

Z narzędziami już jakiś czas siedzę i yato było tanie ale ludzie kupowali co niektórzy, później były opinie że dobre są mimo że większości amatorzy je dawali, później ceny skoczyly i nagle się zrobiła dobra firma.

Znajomy warsztat otwierał to kupił zestaw płaskich wzmacnianych yato za około 350zl ale teraz po tej akcji ten zestaw kosztuje ponad 600zl i mówi że tyle by nie dał za te klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U nas jest spór sklepów internetowych które mają swoje własne linie narzedzi. Dla porownania, na wyprzedazy, co się często zdarza, kupiłem komplet najpopularniejszych kluczy do Osiek i pedałów za 4.50 PLN sztuka, gdzie Park Tool to koło 20-30. Uważam ze do domowego warsztatu, narzędzia dobrej jakości wytrzymają kupę lat. Ja mam 4 rowery które rozbieram całkowicie raz do roku, a jeden do 3 razy do roku. Zupełnie nie widzę potrzeby kupowania narzędzi drogich...

Niektóre specjalistyczne klucze musze być kupione z firm Shimano bądź Park Tool, bo tanie firmy ich nie oferuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też właśnie planuję zakup jakiegoś zestawu, cenowo odpowiada mi ten http://www.legallais.pl/produkt/zestaw-kluczy-nasadowych-drenec-z-serii-radio-12/1113, w tej cenie wydaje mi się, że nie powinien to być szmelc, ale skoro tu jest okazja to chętnie zasięgnę opinii - czy ktoś z Was używa kluczy Drenec'a? z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie bardzo rozumiem, czemu chcesz wydawać na narzędzia prawie 500 zł o których nie znajdziesz żadnej opinii, choćby małej wzmianki. Rozwiązania masz dwa.

Zejdź z budżetu i kup wspomniane na pierwszej stronie Proxxony 23040. Klucze służą mi półtora roku. Do tej pory odkręciłem nimi niejedną śrubę w aucie, rowerze, jak również w domowym zaciszu. Nie ma żadnych odkształceń, wżerów itp. Skłamałbym jeśli bym nie wspomniał o jednym mankamencie. Grzechotka 1/4" dostała luzu na przegubie. Mam jeszcze na nią gwarancję w związku z tym odeślę z prośbą o jej naprawę bądź wymianę.

Lub dołóż 200 zł i kup wspomniane w tym temacie klucze Wery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja polecam Wurth - rewelacja, drogie jak siedem nieszczęść - ALE - nie zniszczalne. Pierwszy śrubokręt z grzechotką Wurth'a dostałem od siostry 5 lat temu - i do tej pory działa rewelacyjnie, bity też nie zniszczone. "Obrobilem" nim trzy remonty mieszkania, używam go na codzień - w między czasie bity Stanleya czy Castoramowe nie wytrzymywąly roku. Mam też szczypce, obcinaczki, komplet kluczy nasadkowych, zwykłych i z grzechotką. Wadą Wurth'a jest cena, są zaporowe, ale jak chcemy mieć coś na lata to warto zapłacić.

 

Mam też parę sztuk narzędzi Snap-On, to też bardzo drogie "zabawki" ale są rewelacyjne, jeśli jesteśmy "zawodowcami" to warto zapłacić więcej i mieć święty spokój na wiele lat.

 

Alternatywą jest JONNYSWAY - tańszy niż Wurth czy SNAP-On, ale bardzo dobry, mam ich dwa małe zestawy zaciskarki to konektorów oraz nasadki + bity + mała grzechotka - kosztuje to to 140 zł, a podobne zestawy z "Marketów" kosztują 70 - 90 zł, Jonny jest 100 x lepszy a cenowo jak najbardziej w zasięgu. Tego zestawu używam dość często jak podręcznego, gdy nie chce mi się targać dużej walizki Wurth'a.

 

Jeśli więc Szukacie porządnych narzędzi i w sensownej cenie to Jonnysway jest bardzo dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Szeroką ofertę kluczy do warsztatu znajdziecie w ofercie NEO-TOOLS. W asortymencie są zarówno konkretne klucze dedykowane np. imbusowe, nastawne, płaskie, nasadowe jak i całe zestawy kluczy w popularnych konfiguracjach pod potrzeby. Narzędzia są trwałe, wykonane z najlepszych materiałów, a do tego rozsądne cenowo. Z całą pewnością posłużą na dłużej i sprawdzą się w każdym przydomowym warsztacie.

 

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie tych kluczy, czy narzędzi w ogóle, chętnie podpowiem.

 

Tomek,

Grupa Topex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

NEO dla profesjonalistów

Yato dla tych którzy oczekują czegoś więcej

Topex przykręcić coś od czasu do czasu

 

To jest chyba jedna marka, znaczy jeden właściciel. Różni je cena i teoretycznie grupa odbiorców dla których są robione narzędzia. Coś takiego kiedyś wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO dla profesjonalistów

Yato dla tych którzy oczekują czegoś więcej

Topex przykręcić coś od czasu do czasu

 

To jest chyba jedna marka, znaczy jeden właściciel. Różni je cena i teoretycznie grupa odbiorców dla których są robione narzędzia. Coś takiego kiedyś wyczytałem.

 

Dwaj właściciele:

YATO to lepsza wersja TOYA

NEO to dużo lepsza wersja Topex

 

TOYA i Topex - młotek można kupić

YATO - mam kilka sporadycznie używanych narzędzi i dają rade

NEO - mam jeden klucz używam go raz w roku, zdaje się być zrobiony z porządnej stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio zestaw YATO 94 części, 1/4 cała. Grzechotka ma bardzo mały skok, mała ale wyglada solidnie, są różne przejściówki i przeguby. Istotne było dla mnie aby nasadki miały sześćiokątne koncówki, wyglądają solidnie. Cena 100 zł, kręcę od czasu do czasu, jeżeli potrzeba lepszego sprzętu to polecam WERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jak się cos robi raz na 2 tygodnie to Yato wystarczy w zupelnosci (super drogie nie jest i to jest najwaznieszy plus).

Moim faworytem jest Proxxon. Uzywam kluczy dynanometrycznych od 1Nm do 200 Nm i sprawuja sie rewelacyjnie (jedyne co mam zatrzezenie to klucz Nm 1-5 Nm nie do konca jestem przekonany o jego wiarygodnosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciut inaczej z tymi firmami.

Yato to lepsza wersja Vorel, a Toya to ich najniższa półka ale już wycofywana z rynku. Dość często za to widać że Vorel i Toya to identyczne produkty, z różnicą w cenie dla Toya bo niby lepszy produkt.

Z firm wartych uwagi to dobry jest Knipex, mam ich szczypce różnego rodzaju, kombinerki i są bardzo fajne. Jeśli dobrze kojarzę ktoś wcześniej już o nich pisał więc nic jest to tylko moje zdanie. Cena nie jest taka tragiczna ale niska też nie jest. Wszystko zależy od naszego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Wam polecić SILVERLINE mało znani ale pierwsze podchodziłem sceptycznie - nowa marka pewnie Chińczyk ale powiem wam, że fajne mają narzędzia, używam od kilku miesięcy i powiem wam, że OK, jestem zadowolony i nie mogę narzekać...

Dają dożywotnią gwarancję na swoje narzędzia a cenowo jest znośnie...

 

obecnie mam:

http://allegro.pl/zestaw-metrycznych-kluczy-nasadowych-1-4-38szt-i5107739636.html

 

i imbusy

 

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-imbusowych-z-uchwytem-typu-t-10szt-i5423723036.html

 

trochę nimi pokręciłem :D i jak na razie jestem zadowolony...

 

Kiedyś kupiłem podobny zestaw, tylko nie pamiętam jakiej firmy ale po kilku kręceniach zrobiło się kółko a te o dziwo przy tej cenie kręcą... 

Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co prawda są to elektronarzędzia, ale temat jak najbardziej słuszny. Może komuś się przyda i skorzysta z promocji. Za poszczególne elektronarzędzia Boscha z zielonej serii dostajesz zwrot kasy na konto. Więcej w linku poniżej. UWAGA! Akcja trwa do 15.07.

 

http://bosch-kupujesz-zyskujesz.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, ale coś mi się tak wydaje, że nasz forumowy kolega Dragon531 i allegrowy sprzedawca Piotr Dragoński to jedna i ta sama osoba. I ostatnio dość namiętnie reklamuje produkty ze swego sklepu na tym forum. I w zasadzie byłoby to do przełknięcia, gdyby nie fakt, ze zawsze opisuje je jako szczęśliwy i zadowolony nabywca i użytkownik a nigdy jako sprzedawca. Tak wiec ja bym podszedł do produktów silwer-coś-tam lekko sceptycznie i raczej ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...