Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różnią się te zębatki i czy ta tańsza będzie pasować do korby deore fc-m590 

 

http://www.bikestacja.pl/pl/zebatka-shimano-do-korby-deore-fc-m590-9-czarna-32t-27212.html

 

http://www.bikestacja.pl/pl/zebatka-shimano-do-korb-fcm480-m440-m442-m445-czarna-32t.html

 

odpowiedz potrzebna jak najszybciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw:

 

Korba Deore FC-532 (26-36-48)

Manetki Deore XT SL-T780

Piasta tył Novatec 812

Kaseta Deore XT CS-M771  (11-32)

 

Da się bezproblemowo zmontować i zestroić?

Przerzutki będą "komptybilne", cokolwiek by to miało znaczyć.
Zastanawiam się za to, czy przy korbie należy patrzeć wyłącznie napojemność przerzutki, czy manetka też musi byćdo danej pojemności dostosowana (?), a także, czy kasetę 10rz da się zamontować na bębenek Novateca (obecnie siedzi na nim Deore XT 8rz, CS-M737)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mój naped xtr jest już trochę wyczochrany i chetnie zmienilbym na coś nowszego . W zasadzie problemem jest tylko kaseta . Chcialbym zalozyź XTR CS M9000 czyli 11 rzędową tylko nie wiem jak wybrnąć z bębenkiem bo niestety wymaga ona szerszego niż kaseta 10rz. Ewentualnie  10 rz.  M980 .I tu rodzi się problem bo chcę także zmienić klamki ham. i BL M 9020 I-spec + manetka SL M-9000Ispec i nie wiem czy manetka w koncu dedykowana do kaset 11rz. obsluży kasetę 10r.Biorąc pod uwagę szerokość kasety11rz. zastanawiam się czy skok biegu jest taki sam jak w 10r. ? Czy regulując przerzutką  RD M986 ograniczę 11 skok manetki? 

Rowerek to KTM prestige carbon na pełnym xtr-ze  z roku 2010. Korba FC M 9020 2 rzędowa. 

Jezeli ktoś już temat przerabiał będę wdzięczny za info. 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy manetka też musi byćdo danej pojemności dostosowana

 

Nie, pojemność zależy od wysokości klatki przerzutki, więc manetka nie ma z nią nic wspólnego. No i przerzutka powinna być dostosowana do wielkości blatu korby (czyli w Twoim przypadku 48 zębów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie napęd 9s SLX. W przyszłym roku planuję przejść na 11s XT (M8000), ale w tym roku chcę już kupić korbę. Ze względu na to, że korba M8000 nie będzie miała opcji 40x28, chcę kupić korbę XT M785. Pytanie czy do tej korby podejdzie mi potem łańcuch 11s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej Meridzie mam obecie taki zestaw napędowy:

 

Napęd 10s.

Manetki: Shimano ST-5700 105 2x10

Przerzutka przednia: Shimano 5700 105 D

Przerzutka tylna: Shimano 5700 105 SS

Korba: Shimano R565 50-34

Kaseta: Ultegra CS-6700 12-23

Łańcuch: Ultegra: CN-6701

 

Chcę zmienić korbę na Ultegra.

Pytanie:

Czy będzie działać FC-6800 lub FC-6850 11 rzędowa, czy muszę pozostać przy FC-6700?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich  :D mialem ostatnio maly wypadek i doslownie rozwalilo mi tylna przerzutke :(   posiadam specialized rockhopper 29 2014  i szukam  nowej przerzutki i nie wiem cy kupic taka sama i zamontowac czy cos innego ??? 

 

Aktualny moj naped : 

 

przednia przerzutka - Shimano Acera, 9-speed, 34.9 clamp, high-mount, bottom swing

 

tylna przerzutka rozwalona !!!  - alivio  rd-m430 9 rzedowa

 

manetki - Shimano Acera, 9-speed Rapidfire plus, SL type w/ optical display

 

kaseta - Shimano HG20-9, 9-speed cassette, 11-34

 

lancuch - KMC X-9, 9-speed w/ reusable Missing Link

 

mechanizm korbowy - SR Suntour XCR, 9-speed, Octalink

 

Prosze was o rade czy kupic taka jak poprzednio czy polecicie mi cos innego lepszego i moze jakies male info co by ty znienic zeby to wszystko z soba bardzo  dobrze wspolgralo  dzieki z wszyskie info pozdrawiam wszystkich  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz tutaj czy moja korba STX RC bedzie dobrze pracowac z dyna sys 10rz. dostalem jedna odpowiedz ze tak na tym forum ale na innych sa sprzeczne opinie, niby STX RC korba jest na 8rz, ponoc do dyna sys pasuja kobry na 9rz, taka dostalem odpowiedz od goscia z serwisu, wiec jeszce raz czy bedzie to normalnie wspolpracowac czy bedzie sie zakleszczal lancuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym nowym shimano XT M8000, tzn. czy kaseta 11s wejdzie na bębenek na którym siedziała wcześniej kaseta 9s? Bo różne, sprzeczne opinie się pojawiają na ten temat. Mam jeszcze pytanie odnośnie napędu 1x11, czy zębatka NW 36z na korbę (właśnie XT FC-M8000 - shimano oferuje największą zębatkę 34z) będzie współpracowała z łańcuchem pod 11rz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje w moim crosie zmienić napęd na SLX + manetki XT.

 

Obecnie posiadam:

Przerzutka tył Deore LX RD-T661 Top Normal

Przerzutki przód Deore FD-M590

Kaseta CS-HG50 11-32T., 9-Speed

Korba FC-M431 48x36x26T

Manetki  Deore SL-M590

Piasta tył Deore FH-M590

 

Planowałem napęd 3x10, i tutaj pojawia się problem. Obecna piasta nie nadaje się na 10 rzędowa kasetę (chyba że jednak można).

Jeśli można wmontować 10 rzędowy napęd to nie ma problemu bo korb jest do wyboru do koloru.

Jeśli jednak muszę zostać przy 9 rzędowym to jest problem bo niema dostępnych korb 3x9 z blatem 48

Trzecia opcja jeśli to możliwe, to planuje na początek zakupić tylko przerzutke i manetki w DynaSys 3x10, a następnie wymiana piasty, kaseta, korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś pierwszy post? Bo naprawdę trudno to prościej opisać :rolleyes:

 

1. Piasty napędów 8-10 rz. mają tą samą długość.

2. Korby nie interesuje, ile masz rzędów z tyłu. Inaczej mówiąc: nie ma czegoś takiego, jak korba "dedykowana" pod napęd 3x9 czy jakikolwiek inny.

3. Manetki DynaSys nie będą działać z kasetą 9 rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Robię mały upgrade mojej szosy do napędu 2x10. Kupiłem już manetki i kasetę 10s. W tym momencie mam przerzutkę Tiagra 9s. Trafiłem na informację że w napędowy szosowych 10s nie nastąpiła zmiana indeksowania i teoretycznie przerzutki szosowe 9s będą działały w zestawieniu kasetą i manetkami 10s. Bardzo proszę o potwierdzenie tej informacji. Chciałbym już założyć graty i śmigać ale nie chcę się wpakowac w przekladanie wszystkiego kilka razy jeśli okaże się że ten zestaw nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję wsadzenie do kasety zębatki 42t. Kaseta w tym momencie to klasyczne deore 11-36 czyli większość znitowana. Czy jeśli wstawię 42t mogę wyrzucić 11t ? czyli stopniowanie byłoby 13-42. Czy pierścień będzie wstanie dokręcić kasetę? Nie zależy mi na twardym przełożeniu jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...