Skocz do zawartości

[plecak] Deuter trans alpine


Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej i krętej drodze szerzej opisanej tutaj zdecydowałem się na zakup Deutera trans alpine.Został zakupiony w centrumrowerowym za kwotę 337zł, dużo, ale i tak w miarę tanio, ponieważ regularna cena wynosi 360zł.Po 10 dniach plecak mam już u siebie.Pierwsze co rzuca się o oczy to perfekcyjne wykonanie, tu nie mam mowy o nierównych szwach, czy prujących się nitkach, super.Plecak ma 25l pojemności, więc jest w miarę uniwersalny, jest używany zarówno w mieście, jak i na dalsze wypady na jurę, czy w góry.Po założeniu plecaka można poczuć pewien dyskomfort, szyny trochę za twarde, tutaj się źle układa itp., jednak gdy wsiadamy na rower plecak zmienia swe oblicze.Nagle staje się super wygodny.System nośny naprawdę dobry, racja, że i tak się spocimy w plecy, ale znacznie mniej niż z innymi plecakami.Mój deuter ma dopiero miesiąc, ale na razie spisuję się bez zarzutu.Nic się nie pruję, ściera itp.Niepotrzebnym gadżetem mającym chyba trochę uzasadnić wysoką cenę jest wyjmowana karimata, nie korzystam z niej, dlatego wyjąłem ją.Płachta przeciwdeszczowa dobrze chroni przed deszczem, ma fajny system mocowania oraz jest odblaskowa, duży plus.Miłym akcentem są też kieszonki na pasie biodrowym pozwalające schować tam najpotrzebniejsze rzeczy. W środku znajdziemy natomiast sporo kieszonek ułatwiających posegregowanie rzeczy oraz karabińczyk do przypięcia kluczy.To tyle jeśli chodzi o cechy ogólne, teraz pora na parę zdjęć.

DSCF2125.jpgDSCF2126.jpg

DSCF2127.jpg

 

DSCF2130.jpg

wnętrze plecaka

DSCF2133.jpg karabińczyk i kieszonki

DSCF2134.jpgjedna kieszeń jest przeznaczona na bukłak, którego oczywiście nie ma w zestawie ;)

DSCF2135.jpg

grubość plecaka możemy regulować widocznymi na zdjęciu paskami

DSCF2140.jpgmiły detal spinane ze sobą suwaki uniemożliwią samoistne otwarcie kieszeni

Czas na podsumowanie:

plusy:

-wykonanie

-system nośny

-przemyślane kieszonki

-sporo przydatnych drobiazgów

minusy

-cena

-niepotrzebna karimata

Jeśli dla kogoś spora cena, jaką trzeba za niego zapłacić nie jest przeszkodą, a oczekuje perfekcyjnego wykonania, działającej wentylacji i wyboru na lata, to Deuter trans alpine jest dla niego.

P.S. test nie kończy się w raz z pisaniem tego tekstu, w miarę upływu czasu, będę zdawał dalsze relację.

Edytowane przez Piksel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Też mam ten plecak i potwierdzam że jest świetnie wykonany.

Niestety przez te wszystkie kieszonki i bajery jest dość ciężki, ale coś za coś.

Mnie udało się go kupić za 240 zł na wyprzedaży i w tej cenie to nie ma co grymasić.

Deuter jak to Deuter - sprzęt nie do zajechania.

Kolega mi kiedyś tak powiedział: "Wybierz uważnie plecak Deuter bo będziesz go długo używał".

No i to prawda - mam też Deuter Race (taki mniejszy), targam go dzień w dzień od siedmiu lat i wygląda jakby

dopiero co ze sklepu wyszedł.

Polecam Deuter'a w każdej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jako, że plecak użytkuję już dobrych kilka miesięcy postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami.

Po wielu godzinach jazdy nie widać na nim żadnych śladów zużycia.Gąbki na szelkach i z tyłu nadal są twarde, nieubite.Nigdzie nie ma prujących się nici, czy uszkodzonego materiału, a oszczędzany nie był.W sumie gdyby go wyprać myślę, że trudno by go było odróżnić z nowym.Podtrzymuję też zdanie o systemie nośnym, który naprawdę daje radę.Pokrowiec przeciwdeszczowy też jest wykonany z dobrej jakości materiału, ponieważ mimo sporej ilości kontaktów z betonem i kamieniami jest jak nowy.

Jestem bardzo zadowolony z tego plecaka i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej nie niego.Plecak o ponadprzeciętnej jakości, który sprawdza się zarówno w mieście jak i na prawdziwej terenowej wyprawie po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...