Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście!


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To samo co poniżej, łańcuch poprowadzony nad, a nie pod osłonką na wózku przerzutki. W efekcie trze on o tą osłonkę:
 

 

Absurdem też jest na tym zdjęciu sposób konserwacji łańcucha poprzez dolewanie kolejnych porcji starego oleju silnikowego :) (albo innego ustrojstwa).

 

Dziś jak byłem w sklepie, to przyjechał chłopaczek, lat 12 może, któremu rozsypał się wolnobieg. Łańcuch wyglądał dokładnie tak jak ten na zdjęciu powyżej. Na pytanie czym smaruje chłopak z całą szczerością odpowiedział, że kujawskim. :) Dawno się tak nie uśmiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2giej strony skąd ma dziecko wiedzieć. Mnie takich rzeczy na ZPT nie uczyli (jest jeszcze taki przedmiot w szkole?)

Znam gościa który Kujawski lał do smarowania łańcucha w pilarce - ma 50 lat, a nie 12 :/ Całe szczęście, że gdy łańcuch już w końcu pękł to nie ściągnął mu też skóry z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. Używam pilarki spalinowej i czasami z braku laku lałem różne rzeczy. W tym rzepakowy. Trochę frytkami pachnie, ale olej spożywczy dobrze znosi wysokie temperatury. Łańcuch pilarki nie nagrzewa się zbyt mocno, to nie silnik, poza tym on ma tylko smarować ciepła i tak nie odprowadzi bo jest go zwyczajnie za mało, oleju znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pilarki spalinowej wolałem nie lać oleju rzepakowego z obawy o piłę ale do taniej elektrycznej też lałem zwykły olej i nie było żadnych problemów. 

 

Ale rozprawiając o pilarkach kolejny raz przekraczamy granice absurdu :)

 

Rohloff kupowany hurtowo kosztuje 11 zł za 50 ml, jest na tyle wydajny że starcza na ponad rok. Przy umiarkowanym stosowaniu łańcuch jest względnie czysty. Naprawdę jest sens kombinować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje organiczne są super, dopóki nie zjełczeją. Wtedy zamiast oleju jest klej, co niezbyt poprawia pracę łańcuchów :whistling: Znam kilka przypadków, gdy ktoś chciał naprawić rzepakowym hałasujące łożysko w komputerowym wentylatorze procesora. Oczywiście przez kilka dni była błoga cisza, ale gdy olej zjełczał, wentylator stawał. Wiadomo czym to może poskutkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. Używam pilarki spalinowej i czasami z braku laku lałem różne rzeczy. W tym rzepakowy. Trochę frytkami pachnie, ale olej spożywczy dobrze znosi wysokie temperatury. Łańcuch pilarki nie nagrzewa się zbyt mocno, to nie silnik, poza tym on ma tylko smarować ciepła i tak nie odprowadzi bo jest go zwyczajnie za mało, oleju znaczy.

niezłe herezje bredzisz... Przetnij cokolwiek grubszego iż 20 cm a potem psze pana dotknij (oczywiście wyłącz, bo z tego co widzę nawet odpaloną byś przytknął) łańcuchem/prowadnicą o np łydkę..

 

powiedz nam wtedy jak przyjemnie Ci nóżkę ogoliła temperatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe herezje bredzisz... Przetnij cokolwiek grubszego iż 20 cm a potem psze pana dotknij (oczywiście wyłącz, bo z tego co widzę nawet odpaloną byś przytknął) łańcuchem/prowadnicą o np łydkę..

 

powiedz nam wtedy jak przyjemnie Ci nóżkę ogoliła temperatura...

Chyba chodziło jednak o to że oleju jest za mało żeby ciepło odprowadzić.

Nikt raczej nie twierdził, że łańcuch się nie nagrzewa.

 

Olej na łańcuchu ma za zadanie zmniejszać tarcie łańcucha o prowadnicę i tarcia wewnętrzne co de facto zmniejsza nagrzewanie, ale umówmy się ż łańcuch zawsze będzie się nagrzewał choćby nie wiem czym go smarować.

 

Jak ktoś używa pilarki to prędzej musi wymienić łańcuch niż odczuje różnicę w jakości stosowanego środka smarnego.

Nie mówię tu o maśle itp bo to raczej mocno czuć[emoji1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O Boszzzeeee ...

Full z lefciakiem użyty do zawiezienia Wojewódzkiego na śniadanie. Obraza majestatu i absurd, obraza dla Cannondale, obraza dla lefciaka, obraza dla dziewczyny Wojewódzkiego!

 

@lucass3

A tak na serio ... to w czym problem? Ja mam jeden sprawny rower i śmigam nim zarówno po bułki, do pracy i na szaleństwa leśne. Tak się składa że to 29er. Jakże absurdalny jestem, że nie bujam się specjalnie przygotowanym rowerem miejskim po bułki. Moze mi ktoś wyjaśnić co jest niestosownego/absurdalnego w bujaniu się jednym rowerem wszędzie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całą wiedzę o wszechświecie o otaczającym mnie otoczeniu czerpię z Kozaczka i Plejady.

Pudelek jest passe. Nie ma tam artykułów o interesujących mnie ludziach i ich wydarzeniach i bardzo mało jest baletrystyki i tym podobnych.

Także polecam wam i waszym znajomym też, żeby na Kozaczka zaglądali, bo będą mądrzejsi od tych co nie zaglądają.

Dostanę lajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...