Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Ragleya moge miec z PL za 1300 nowke sztuke 20". Niestety rama sama w sobie srednio mi sie podoba. Ma ponury czarny kolor ,a  zdecydowanie wolalbym jakis oczo######ny jak np Marley :) Kolejny problem to pionowe haki, co ogolnie gryzie sie z idea singla. Napinacze i halflinki wygladaja kiepsko. Poki co powaznie zastanawiam sie na KONA UNIT 20" lub Krossem. Ten drugi momentalnie do malowania  i moze byc ok. Nie ukrywam jednak ze mimośród i jego blokowanie wyglada mizernie. Oba mam na miejscu bez cudowania i sprowadzania. Kross jest caly za 2000 wiec juz mam baze do jezdzenia ktora z czesem moge wymieniac. Nie ukrywam jednak ze KONA podoba mi sie najbardziej glownie ze wzgledu na kolor + haki.

 

edit - wiekszosc linkow jakie dajecie to M'ki czy 18" ktore moga sie okazac po prostu ZBYT MALE

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragleye fajne, ale tam jest bezczelna kopia Kony Honzo za niecałe 1500zł. Pomalowana i pospawana nawet lepiej niż oryginał.

 

Nerkę sprzedam, stan dobry, przebieg niewiele ponad 30 lat, nieserwisowana, regularnie płukana, lewa lub prawa - do wyboru.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ze względu na mimośród też skupiał bym się na Unicie. Ma niezłe geo i historię już długą jak II wojna światowa.

RamboL, tania nie tania, kopia nie kopia ale np haki ma  lepsiejsze. Jak szybko sprzedasz nerkę to może na Paprykarz zdążysz ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że staram się jak mogę z tym Paprykarzem. Romet Wagant już "uterenowiony" odpowiednio jest.

Niestety na horyzoncie pojawiły się dość niewygodne warunki wyłączające:

- permenentne przeziębienie rambolbambolówny

- powoli krystalizujący się termin chrztu rambolbambol juniora :icon_confused:

 

Co do Inbreda za 65funta ... to wiem, że warto brać w tej cenie, ale Inbredowa geometria jakoś specjalnie mnie nie zwilża (bez obrazy maciejas).

Honzo powoduje jednak, że moja czakra słońca otwiera się i wypływają z niej najbardziej plugawe myśli, co to bym ja mógł, jakbym taką Honzo miał. Powstrzymuję się jak mogę i gdyby nie rzeczowe i racjonalne wsparcie Komitetu Akceptacyjnego w kwestii zagospodarowywania mojej pensji, to po Bydgoszczy już by szalał wariat na Honzo-like-bajku z überdebi1nym uśmiechem na twarzy. :woot: <-- coś takiego tylko szerzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

- permenentne przeziębienie rambolbambolówny - powoli krystalizujący się termin chrztu rambolbambol juniora


Bez obrazy ale Rambolówna jakkolwiek była by cudowną kobietą nam nie potrzebna na imprezie  ;) 
A druga rzecz jakiej nie rozumiem - najpierw jeden kolega pisze, że jego przyjaciel ma ślub w tym terminie a teraz jakiś chrzest! Przecież data znana jest od kilku miesięcy, jak można tak niefrasobliwie ustawiać terminy ślubów, chrztów, grypy lub porodu.... W głowie się nie mieści! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz anarchy ... życie.

Jako wzorowy poganin mam odpowiedni stosunek do wyżej wymienionych uroczystości, czego niestety nie mogę powiedzieć o pani rambolbambolowej (prezes i jedyny członek Komitetu Akcpetacyjnego) i jej przodkach.

Paprykarz się niebezpiecznie oddala.

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEMU W BRYTANII MAJĄ TAKIE COŚ!!!

http://www.pinkbike.com/buysell/1577041/

p4pb10989950.jpg

[płaczę ... rzewnie płaczę, że nie mam 300 funtów na podorędziu]

 

Jakby ktoś zainteresowany był to Inbred do wzięcia za 65funta .

 

 

Kurde, toś mnie zagiął, dlatego lubię mimo wszystko śledzić ten temat. Nie miałem pojęcia, rama bjutiful po prostu, choć to tytan, który rozumiem tu nie pasi?

Ale jedno gówno to jak widzę na ich stronie brak możliwości założenia przedniej zmieniarki?

Niestety single i jakieś kurioza 1x11 mnie mierzią.

Bardzo głupio tną sobie część potencjalnej klienteli wg mnie.

Ale z drugiej strony z Twych fotek wynika, że można jednak sobie życzyć różne rzeczy bo hak jednak widzę?

Stery z Salsy El_Mariachi tam przełożę? Mało używaną ramę z Mańkiem Tower sprzedam ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można montować i singla, i zmieniarkę, a Marc Donath, który owego roweru wymyślił, ma w swej stajni jedną sztukę z potrójną RF Turbiną, 

taką samą, jaka dynda na moim Paradosiu. Blaszka do montażu zmieniarki jest ściągalna.

Co do zmyłki z materiałem ramy, to pewnie winowaty jest tytaniowy kolor, wybrany z palety RAL na życzenie klijenta.11_QH.jpg2Soulscycles06.jpg

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie tylko Ciebie, Yarr,nie tylko Ciebie :( robiliśmy co w naszej mocy i sztuce perswazji, ale widać nie tym razem. Przeprowadziliśmy długą męską rozmowę jak ojciec z ojcem w sklepie rowerowym, być może u Drzyzgi zobaczycie urywki. Historia rozrywa co bardziej miękkie serca i sterowki z glinu.

Ale szkoda,naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentos, chyba musisz przykleić się do tego wątku na stałe co by nie tylko miej być zaskakiwany ..ale i bardziej obeznany

Najpierw rdzewiejące 953 i XcR a teraz tytan

weź chłopak doczytaj dokladnie ;)

(choć tu nawet nie ma co czytać tylko przyjrzeć zdjęciom)

 

 

 

 

 

No widzisz, chyba jednak ćpcie, albo nie doczytujecie more deeply ;-).

 

Patrząc na ramę i gdzie fota wisi wlazłem na stronę producenta i tamto cudo w wersji tytanowej mnie ujęło:

 

9099862300_1412256467_thumb.jpg

 

http://www.2soulscycles.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=11&Itemid=100&lang=en

 

A to że fota tego dziwnego nick'a na stali to widzę, i widzę że ma hak, dlatego się tylko odniosłem to faktu, iż w wersji stalowej jednak montują haki pod przednią zmieniarkę  - na tym tytanowym nie widzę.

 

Teraz paniali?

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali, że haki lub bezhaki są na życzenie.

Ramę tytanową stroi się na zamówienie po wpłaceniu połowy sumy (circa 850e) i po dwóch miesiach dostajesz, co chciałeś.

Takich ram poszło w świat raptem kilka, więc o foty z opcjami trudno.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PS. Jest...

med_gallery_147184_3126_147148.jpgmed_gallery_147184_3126_335767.jpg

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać plastik. Oś będzie 10x135, żeby nie zahaczać sandałami jak w 2Soulsc :icon_wink:

Kolorów zaś nabierze albo i nie, bo lubię niekolory, w przyszłym tygodniu czy jakoś tak.

"CO" to jest odkryją pewnie nadworni szaradziści, którzy przelotkach potrafią poznać imię ojca jego.

 

gallery_147184_3126_296770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obstawiałbym raczej Solarisa od Cotica, Sciona od Pipedream albo innegoDragona. :)

 

artoor, co się tyczy zabezpieczenia ramy to ja psikam frame saverem (czasem się na wyspach pojawia), ktoś tam psikał zwykłym WD40 inbredową ramę chyba, no ale jak już taki materiał zacny, to proponowałbym powrót do ostatnich stron tematu o lutowaniu i czapce z głowy. Wymieniliśmy tam z anarchiuszem kilka specyfików, krążących wśród użytkowników stali z opiniami lepszymi i gorszymi.

PS. Nie mogę się doczekać całości.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...