Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się pochwalę moją nową stalową maszyną:

 

20140417_154609.jpg

20140417_154618.jpg

20140417_154625.jpg

 

Rama Reynolds 520, osprzęt Sora, hamulce Avid BB5 :)

 

Fabrycznie miał błotne Kendy Kwicker 32C, zmieniłem na Schwalbe CX Comp 35C, ale chyba będę musiał zejść na 30-32C, bo trochę dobijają na dziurach (obręcze Alexrims Race28 14 mm wewn.), do tego wczoraj na dziurawych ulicach złapałem 3 gumy, ale nie wiem, czy na takich wyrwach każda dętka by nie poległa :/

 

Rower zamówiony z UK, miałem obawy, ale jestem bardzo zadowolony, po szosie śmiga fajnie, a do tego świetnie jeździ się też po ścieżkach leśnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..świetny....
W dodatku (dla jasności) idealny do tego "naszego" wątku:
http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-tlusciochy-roznokolowce-29-monstercross-jedynaki-bezprzerzutkowce-itp/

sereniti/y? co to za marka/model?
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verenti Substance CX 1.1, dostępny tu: http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-sora-2014-free-lifeline-basic-kit/

Co ciekawe, kupując rower, który nie jest przeceniony na Wiggle, opłaca się zostać członkiem klubu np. CTC lub British Cycling, za członkostwo studenckie w CTC zapłaciłem 14 funtów, a dostałem 12% zniżki na rower :) Co ważne, w tym sklepie opłaca się płacić w funtach, inne waluty mają gorsze kursy.

 

Dzięki za uwagę co do tematu, zasugerowałem się stalą i tym, że podobne rowery już tu się pojawiały ;)

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ładny, taki klasyk że aż z nudów można ziewać ;) Ale dziś, w zalewie wyginasów to tylko plus.
Mnie zastanawia jedna rzecz (więcej ale ta jedna głownie) - spawy. Zdjęcia tego aż tak dobrze nie pokazują ale tak mnie się widzi, że tam nie ma ładnej, drobnej, równej "łuski" spawów tylko jakiś ciągły spaw? Dobrze widzę? Dziwne to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę moją nową stalową maszyną:

 

20140417_154609.jpg

20140417_154618.jpg

20140417_154625.jpg

 

Rama Reynolds 520, osprzęt Sora, hamulce Avid BB5 :)

 

Fabrycznie miał błotne Kendy Kwicker 32C, zmieniłem na Schwalbe CX Comp 35C, ale chyba będę musiał zejść na 30-32C, bo trochę dobijają na dziurach (obręcze Alexrims Race28 14 mm wewn.), do tego wczoraj na dziurawych ulicach złapałem 3 gumy, ale nie wiem, czy na takich wyrwach każda dętka by nie poległa :/

 

Rower zamówiony z UK, miałem obawy, ale jestem bardzo zadowolony, po szosie śmiga fajnie, a do tego świetnie jeździ się też po ścieżkach leśnych :)

 

Gratuluję zakupu.

Fajna rama, klasyczny wygląd, dobra cena i przyzwoita waga: 11,4kg to b. dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzekłbym patrząc na cały rower, wyposażenie itd... "aż niemożliwy" 

 

:) dokładnie. Ja po zważeniu wszystkich swoich elementów mam podobny wynik (11,6kg bodajże) a mam zwykłe v-braki, węglowy wideł, b. lekką sztycę i mostek, ultralekkie zębatki korby no i manetki endbarowe co ważą tyle co nic. Koła mam ciężkie to wiem, ale te od kolegi też nie są wysokich lotów.

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem? Jakieś różowe gumy z wypustkami?  Hipster czyli da się to kierować biodrami, czyli nieźle lepią się do asfaltu.... :) 

 

U mnie stalowa regresja, przeziębione święta sesji foto nie było, na razie na sprzedaż biała kierownica On One 600 mm bo jednak wygrała czarna... Mostek jeszcze w fazie decyzujnej, może 60 może 80 mm To uwagi o moim inbredzie itd

 

A jeździłem w nim z 2,35 Rampage z tyłu, nawet fajnie... Mieści się  [iNBRED proste haki]

 

Testowałem też krótko jak sie jedzie na rowerze z Rolhofem.... ciekawie. Szeleści to to pod nogami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na stalove CeiXy w pełni jak widuję...no to ja też małego zajawka zapodam - Genowefa Mechaniczna Pomarańcza vel Sid, czyli Genesis Day One. Zakupiony jako rama, obecnie w stadium larwalnym obiecuje się przekształcić w piękną, zgrabną pszczółkę w przeciągu dni kilku. Dopieszczanie go zajmie kilka miesięcy, gdyż plan pierwotny zakłada(ł) przegracenie wszystkiego z Miriama(Marin'a CX'owego) ale nagle znalazłem czerwony łańcuch i dumam czy może by tak siodełko i owijkę do kompletu..? Ewentualnie zielona żarówa? A może na spokojnie - brązowe kapcie, kanapę i kierkę? Zahulime uvidime, najpierw to się cza karnąć ;)

 

Genesis Day One 11', Reynolds 520, 58cm, 2.24kg z górną michą i plastikowym dystansem na zadzie:

IMG_20140422_161633.jpg

 

A tutaj stoi niczym wczesnowykluta sarenka na rachitycznych girach:

 

IMG_20140422_170229.jpg

IMG_20140422_170302.jpg

IMG_20140422_170242.jpg

 

Miejsca wystarczająco na agresywne kapcie 35c i błotniki. A więc 38c z palcem w gdziekolwiek, 40c na ścisk i słowo horroru. 

 

cdn...

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipsterskie opony? To może:

 

gronostaj

 

Jakie tam hipsterskie to  moja codzienność

 

retyrjhgf356yhtgbf.jpg

 

i wcześniej przed wlutowaniem pivotówzzr9679769.jpg

 

 

 

 

Widać resztki włosków, takie holerne te włoski że trzeba obcinaczem do paznokci golić bo setkami kilometrów się trzymały

 

:)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Karwakaffka Panowie, bo nie do tego watka co trzeba sie pakujecie z tymi przełajkami. Mamy już watek CX-owo/MX-owy. :)

Lordzie, rama miodzio, ale moim zdaniem najlepiej komponuje się z czernią, chociaż racingowa czerwień też będzie niezła...

Tylko ciutkę mnie te 40c rozczarowuje, bo miałbym do niej takie ładne obucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...