Skocz do zawartości

[Technika jazdy]Bolące nadgartski


Rekomendowane odpowiedzi

Tematów było wiele poszukaj na forum.

 

mogą pomóc:

 

- zmiana kąta pochylenie siodełka oraz jego położenia przód/tył

- zmiana kierownicy na giętą, ale nie tylko, czasami wystarczy obrócić kierownicę i zmienić troche kąt trzymania gripów przez to.

- zmiana mostka na krótszy

- rękawiczki z wkładką

- trening obręczy barkowej, przedramion, nadgarstków, polecam takie sprężyny do ściskania, przy okazji poprawia się skuteczność hamowania jak będziesz miał więcej ścisku w dłoniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę kombinował jak Tora wróci z serwisu bo na razie to mogę sobie co najwyżej popatrzeć na ramę...

wojtekkrakow ze ściskiem hamulców nie mam problmów- będę kombinował z ustawieniami

LoveBeer klamki mam ustawione jakby to określić w dół-są wygodnie zamontowane

mam wrażenie ze za duży ciężar ciała przenoszę z siedzenia na kiere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bolą czy drętwieją też? U mojego ojca wykryto "zespół cieśni nadgarstka". Też na rowerze bolały i drętwiały mu nadgarstki. Zmiana kiery, chwytów, wysokości siodła, długości mostka nie pomogły. Pomogła operacja.

 

Tylko bolą czy drętwieją też? U mojego ojca wykryto "zespół cieśni nadgarstka". Też na rowerze bolały i drętwiały mu nadgarstki. Zmiana kiery, chwytów, wysokości siodła, długości mostka nie pomogły. Pomogła operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam coś takieo z prawą dłonią.

Zawsze po dłuższej jeździe rowerem, czy koszeniu trawy wykaszarką lub noszeniu wiader z gruzem (rozbieranie pieca)

na drugi dzień rano mam prawą rękę zdrętwiałą i jakby sztywną, poprawia mi się dopiero po rozruszaniu a mija całkowicie dopiero po ok 1 tygodniu

 

Co do roweru, sytuacja poprawiła się po zmianie chwytów i rogów. Zamontowałem takie z Lidla (z ostatniej akcji rower) z szerokim podparciem dłoni i odtąd na rowerze nic mi się nie dzieje

 

Jednak po pracach fizycznych niestety tak

Na zimę wybiorę się z tym o lekarza zobaczymy co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogły nowe chwyty BBB Intergrip: http://www.cyklotur....D_53010616.html Solidne, skręcane imbusem. Ponoć najlepsze są Ergony ale są sporo droższe.

 

Ja muszę sobie sprawić gripy tego typu. W Levelu A4 oryginalne gripy są twarde jak kamień i nawet żelowe rękawiczki nie wyrabiają. W Trans Alpie zaś rękawiczki mi nie są potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę sobie sprawić gripy tego typu...

 

To zwróć uwagę na to, aby na pewno były...

 

...Solidne, skręcane imbusem...

 

...to bardzo ważne, bo są na rynku podobne, niby ergonomiczne ale bez takiego mocowania (wciskane jak zwykłe gripy),

takowe nie spełniają swojej roli, ponieważ się... kręcą podczas jazdy.

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwróć uwagę na to, aby na pewno były...

 

 

 

...to bardzo ważne, bo są na rynku podobne, niby ergonomiczne ale bez takiego mocowania (wciskane jak zwykłe gripy),

takowe nie spełniają swojej roli, ponieważ się... kręcą podczas jazdy.

 

Pozdrówka!

Te które polecam posiadają stalowy zacisk (obejma) przykręcana imbusem. Po dokręceniu trzymają jak cholera, nie tkną nawer o milimetr. Poniżej zdjęcia mocowania:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa814b1de5e63704.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8e6c2987bce974b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13e924d4bf77a5e8.html

 

na pewno trzeba trochę pokombinować aby ustawić je pod siebie - pod odpowiednim kątem ale potem rezultat jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamiast wymieniać sprzęt spróbuj najpierw rozgrzewki nadgarstków przed wyjściem na rower. Pomachaj nadgartskami dookoła ;) Ruch okrężny z 5-10 minut z przerwami krótkimi. To samo zrób po przyjściu do domu.

 

A podczas jazdy zobacz czy zbyt kurczowo nie trzymasz kierownicy i nie masz większości ciężaru ciała na kierownicy. Czasem widzę ludzi, którzy jeżdzą na takich sztywnych rękach i kurczowo zaciśniętych dłoniach i przyjmują wtedy każdy wybój właśnie na nadgarstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przypadłość. Po za silnym bólem w nadgarstkach, stawy intensywnie drętwiały, palców nie czułem.

Próbowałem kombinować z układem wysokości siodła i kierownicy... Nie pomogło.

 

Efekt pozytywny uzyskałem zmieniając rękawiczki rowerowe. W tej chwili staram się nie zapinać ich zbyt mocno. Prawdopodobnie właśnie mocne zaciągnięcie rzepów przy nadgarstkach było powodem bólu i cierpnięcia dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...