Skocz do zawartości

[amortyzator] jaki wybrać do 1100zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie mogę się wypowiedziec o czymś na czym miałem przyjemnośc jeździc. A więc ustawiony pod moją wagę (nie wiem ile PSI bo w serwisie ustawiali) wybierał dobrze średnie i duże nierówności, nigdy go nie dobiłem (75kg wagi i 85mm skoku) przy podjazdach praktycznie nie pompował. Skoku o dziwo nigdy mi nie brakowało. Do typowego XC idealny, nie polecam tym co chcą skakac. Nie zamieniłbym go na inny ale moje preferencje przesunęły się w stronę Enduro a nie chciałem go katowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak mi żuciło w oczy a niezdazylem odpisac "na czasie" mianowicie 2 lata niezawsze = 2 lata. Jezeli ktos w tym czasie robi 5k km po asfalcie a ktos robi w tym samym czasie 5k km po lesie - jest roznica tak samo ktos zrobi 20k km w ciagu roku a inny zrobi 3k km w ciagu roku.. tak nie mozna na to wszystko patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Schwefel miałeś 85mm skoku i powiadasz że sprawował sie wyśmienicie, a 105mm do ostrej jazdy w XC nie będzie za dużo?

 

Po 1 jest używany a mi zależy na nowym

Po 2 Marzocchi jest troche lepszą i solidniejsza firmą od Manitou

Po 3 ..... no nie wiem co po 3 :) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co chcesz w koncu czaja188???

Moze sie skusisz na stary model Omegi AIR...???

http://www.e-rower.pl/product_RST_Omega_Air_1692.html

Rocznik 2004, nieco o niej poczytale opini.

Zaraz od kogos dostane za polecanie RSTka, ale IMHO tym modelem lub takaAerosa HT jak moja warto sie zainteresowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... no sam niewiem. Jest droższy od Marzocchi (680zl), i nie wiem jak u niego z trwałością, tłumieniem i amortyzacją, wole sie nie pakować w nieznany sprzęt. Ale na Areoste HT może bym sie skusił!

Ale na 85% bedzie Marzocchi MX Comp Air, niska cena, trwałośc zagwaratowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zdecydowanie SID-a, jak byś ciut dozbierał to byś mógł kupić nowego Sid-a Team 04".

 

Jeśli chcesz startować w maratonach to wybór idealny, jest on lekki i jak na maratony spisuje sie idealnie. Widze już małe spory tu co do SID-ów, prawda jest taka że jest to amorek o który trzeba dbać i serwisować regularnie, jeśli się to robi to można na nim naprawde sporo przejechać. Pozatym SID to SID, jak to piszą fani tego sprzętu :-).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Schwefel miałeś 85mm skoku i powiadasz że sprawował sie wyśmienicie, a 105mm do ostrej jazdy w XC nie będzie za dużo?

Nie będzie za dużo.

 

Ja polecam zdecydowanie SID-a, jak byś ciut dozbierał to byś mógł kupić nowego Sid-a Team 04".

Nie powiedziałbym "ciut" tylko blisko 3 razy tyle. MX comp Air można znaleśc za 670zł a SID Race za 1500zł a że Team jest wyższym modelem więc na allegro będzie za ok.1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do sztywniaka zapakowalem 105 i jest git :)Na podjazdach nie narzekam a na zjazdach 105mm skoku+680mm lekko gietej kiery dodaja pewnosci-przy 105 masz przynajmniej te 80mm rzeczywisctego skoku po odjeciu SAGu i zostawieniu parumm absolutnego bezpieczenstwa ktorych pewnie nie wykorzystasz iecej jak kilka razy w zyciu tego amorka...tylko taki pikus bo ja mam z ETA wiec mi 105 nie przeszkadza na podjazdach,bez reg wysokosci widelca to 105 nie bedzie super pod ostre podjazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nowego SID-a Teama można kupić na allegro już za 1450zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84291606 , a używany za 1200zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82816893 . I to zdecydowanie lepszy wybór niż jakiś tam MX, ale to tylko moje skromne zdanie :-).

 

A skok 85mm do XC jest wystarczający.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to mam mentlik w głowe... Axel to ciekawa propozycja ma fajne bajery ale bare często są zawodne.... A komu Marzocchi sie nie kojaży prestiżowo? Ja bardzo cenię sobie wystrzymałość..... tylko cały czas boli mnie to ile skoku wziąć! Jak weznę 105mm to bedę miał zapas, a jak 85mm to bedzie lepiej na podjazdach....... no nie mam pojęcia. PROSZE DORADZCIE ILE SKOKU BRAĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...