Skocz do zawartości

<<CROSS - Bike Team>>


Selvan82

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Trochę pogrzebałem w mojej crosówce i wyszedł całkiem nowy-inny rower <_<

Właściwie z fabrycznych części to zostały stery (do wymiany) i rama ale jej dam spokój, bo lekkiej to raczej się nie kupi :D

Teraz sprawa wygląda tak:

Rama Merida Crossaway 8500 2200g

Amortyzator SR Suntour NCX-DLO 73mm 2000g

Wkład suportu Zintegrowany

Korba Shimano XT HT II 870g

Kaseta Sram PG-850 (5.0) 11-28 239g

Łańcuch PC-48 112ogniw z zapinką 307g

Pedały VP 196 262g

Przerzutka Przód Deore LX FD-M570 138g

Przerzutka tył XTR RD-M960SGS(odwrotna sprężyna) 2006rok 207g

Manetki XT SL-M740 3x8 2szt. Z linkami i pancerzami 252g

Hamulce P/T Avid SD7 2szt 370g

Dźwignie hamulców Avid FR 5 2szt 152g

Piasta przód Shimano XT 32otw 150g

Zacisk piasty przód Shimano XT 58g

Piasta tył Shimano XT 32otw 369g

Zacisk piasty tył Shimano XT 65g

Opona przód Schwalbe CX Comp 700x35C 468g

Opona tył Schwalbe CX Comp 700x35C 468g

Dętka przód Vittoria Ultralite 700x30/38c 119g

Dętka tył Vittoria Ultralite 700x30/38c 118g

Obręcz przód Alexrims Ace 18 28" 512g

Obręcze tył Alexrims Ace 18 28" 512g

Szprychy przód Champion 32szt 2mm 224g

Szprychy tył DT Swiss Competition 2.0-1.8-2.0 32szt 210g

Opaska przód Schwalbe 28" 1szt 14g

Opaska tył Schwalbe 28" 1szt 14g

Nyple koło przód Stal No name 32szt 32g

Nyple koło tył DT standard brass 2.0x12 32szt 35g

Kierownica Tioga Taskforce XC 580mm 128g

Chwyty Author 102mm+korki 26g

Rogi BopLight Pro 85mm 62g

Gwiazdka z korkiem Merida 45g

Stery Cane Creek 175g

Mostek Simca 130mm 140g

Podkładka 10mm Carbon 6g

Siodło San Marco SKN 252g

Sztyca Promax Carbon 27,2 350mm 236g

Obejma sztycy Merida 31,8 49g

Pancerze ham. Neco fi5mm/ 0,87m(1m=49g) 34g

Pancerze przerzutek XT w komplecie z manetkami 0g

Linki ham. Neco fi5mm/ 0,87m(1m=49g) 43g

Linki przerzutek XT w komplecie z manetkami 0g

RAZEM 11561g a było coś koło 14,5kg kiedy zabrałem go ze sklepu :D

Po tych zmianach lepiej... nosi mi się rower :)

Może macie jakiś pomysł na w miarę lekki amor i stery, bo to mnie teraz nurtuje...

Pozdrawiam wszystkich crossowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta tył Shimano XT 32otw 369g

Zacisk piasty tył Shimano XT 65g

Obręcze tył Alexrims Ace 18 28" 512g

Nad takim kolem tez sie zasanawialem,

jenak czasem instaluje bagaznik, sakwy i gdzie smigam,

tak ze zdecydowalem sie na troche ciezsze DH19 + 36 szprych,

 

ale opcja fajna - przystepna cenowo, mocna, i nie az tak ciezka <_<

 

BTW. Wrzucam wlasnie sakwy do mojego crossa - i cisnę do Austrii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ile osób jedziecie? Na jak długo, gdzie będziecie nocować i jakie dystanse dziennie będziecie robić? Fajna wyprawa :D

Co do kół, to na początku co rok musiałem obręcze wymieniać, bo zawsze coś się działo z nimi ale to z mojej winy raczej :D Teraz jest ok mimo że wciąż za lekki nie jestem. w niedzielę dałem sobie taki wycisk na wertepach nad Wisłą że się dziwie że tylko stery nie wytrzymaly :P

Czasem też zabieram ekwipunek i jadę gdzieś z całym szpejem ale to nie to co Twoja wyprawa :P

Szczerze zazdroszczę i życzę udanego wypadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przeglądam ten temat i wytypowałem 4 propozycje:

1. Schwalbe Black Jack (http://www.cyklotur.pl/x_C_I__P_53020212-53010001__PZTA_0.html)

2. Schwalbe SMART SAM (http://www.cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?PT=53019190&PZTA=8&HNT=T)

3. Conti TWISTER (http://www.cyklotur.pl/x_C_I__P_53021789-53010001__PZTA_0.html)

4. Conti Vapor (http://www.cyklotur.pl/x_C_I__P_53029713-53010001__PZTA_0.html)

 

Szukam opon w związku z wyjazdem na ferie w karkonosze, mają służyć tylko w teren, szutry, las, luźne itp. Mam dużo miejsca w widełkach i sadze że nawet vapory wejdą...

Zatem, co wybrać na przód, a co na tył? Jak na razie zdecydowany jestem na albo obydwie Smart Samy, albo tyl-Smart sam, przod- Conti Twister... A może Vapor na ty? Sa jakieś inne propozycje terenowek do 50zl?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!!!

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za szybka odpowiedź! Oponki do cyklocrossu raczej sie nie sprawdza, poniewaz na takich podjazdy bedą katorga, bo stworzone sa one do tego, aby z rowerem podbiegać... A sęk w tym, że cała reszta ekipy będzie miala nomalne rorerki mtb, a ja z braku laku jade na crossie i sadze ze dam rade tylko musze miec cos zeby na podjazdach nie boksowac co czesto sie zdarza :) Na razie mialem Schwalbe Terra Cruisery i pomimo, ze nie są to jakies super sztuki, jestem z nich bardzo zadowolony, ale tam nie zdadza egzaminu raczej i musze wymienić przynajmniej tylna (mam malo kasy), ale przednia tez moze dam rade. Jakies propzycje przod/tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat opony do przełajów bardzo dobrze drą grunt. Po prostu przedzierają się do przyczepnego. Wyżej masz podany tez przykład continetali za 47 zł. Myślę, że się sprawdzą.

 

Jeśli coś cię biedzie wstrzymywało na podjazdach to raczej nie opony, a geometria roweru. Naprawdę lepiej kupić coś porzadnego węższego z ludzką wagą niż szerokiego kloca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powoli zbliża się nowy sezon, niektórzy nawet już go zaczęli a ja nadal nie mam praktycznie czasu na to aby usiąść na siodełku i ruszyć w trasę... :D Będę się starał to jakoś zmienić, ale na razie pracuję na okrągło tj. 7 dni w tygodniu i ciężko znaleźć wolną chwilę. Szansę upatruję na razie w coraz dłuższych dniach i może w końcu po pracy będę mógł zacząć trochę pokręcić się po okolicy. Wracając do naszego tematu to będę chciał zmienić oponki w najbliższym czasie i chciałem spytać użytkowników Continental Twister - jak one się sprawują w terenie i na asfalcie, jak jest z trwałością i ścieraniem, czy łatwo złapać kapcia itp. rzeczy? :( Z góry dzięki za odpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich:) po dlugiej przerwie:) Mam pytanie czy jest ktos chetny do jazdy z Śląska do góry św Anny ;) 13.04.2008r czyli w niedziele;P jesli jest ktos chetny to niech pisze na tym temacie:)

 

 

[topic=http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=37599]http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=37599[/topic]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja pozwole sobie zapisać sie do Klubu crossowców.Kupiłem miesiąc temu Meridke Crossway HFS 3000-VR i jak na razie jestem bardzo zadowolony.Docieralismy sie powoli,ale po przejechaniu tych okolo 500 km,moge spokojnie stwierdzic,że rower crossowy to to,czego potrzebowałem by czerpac przyjemnośc z codziennej jazdy.Czego i innym crossowiczom zycze.

Przyłączam sie do pytania o oponki Continental Twister.Jak sie sprawują w terenie i po asfalcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...