Skocz do zawartości

<<CROSS - Bike Team>>


Selvan82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czekamy na następnych Cross'owców!!! :twisted:

 

Specyfikacja Mojego Bike'a :

rama Aeroprofile alloy

rozmiar ram 21"

widelec SR Suntour NRX7500, 63mm, coil spring / hydraulic system, Lockout

stery Ritchey Logic Zero integrated

suport Kinex cartridge

korba SR Suntour XCC314

p. przód Shimano Nexave T301

p. tył Shimano Deore LX

manetki Shimano Deore LX SL-M570

ilość biegów 27

kaseta Sram PG-950-9 11-32T

łańcuch Sram PC-950

hamulce Hayes Sole Hydraulic Disc

dźwignie ham. Hayes Sole

piasty Shimano M475 Disc

obręcze Kelly's Double Combat 2-eyelets

opony Kelly's Softline 38C skinwal

mostek KBIX PRO-Race

kierownica KBIX PRO-Comp

rogi Kalloy UNO 3D lite

sztyca Ritchey Comp

siodło KBIX PRO-Race Cr-Mo

pedały alloy

 

Pozdrowionka for All !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czecho wszystkim Crossowcom. Nie jest nas na razie dużo, ale zawsze coś. Od jakiegoś czasu poczytuje to i owo na tym forum. Z tego co widzę to ogromna większość to jeździ xc...w ogóle xc... teraz jest modne i cool. Wiem są tu pewnie zatwardziali górale inni jeżdżą na góralach bo taka u nas dalej jest moda. Dziwiłem się, że nie było prawie nikogo na crossach. Ja zaczynam czwarty sezon na moim drugim już biku crossowym ( mój pierwszy author mnie przekonał do tej marki). Dosyć dużo śmigam po szosie. Lubie długie wyjazdy. Dziwie się ludzią z miast usytuowanych daleko od gór, że jeżdżą tam na góralach. Na crossie jak ma się kondyche to czuje się prędkość we włosach :lol: . A jazda po szutrówkach i leśnych drogach to czysta poezja.... :) . W terenie też trochę jeździłem szczególenie w wakacje i powiem tak przy odpowiednich oponkach, technice jazdy i wyczuciu roweru można na lajcie przejeżdżać szlaki oczywiście nie te max hardcore kamienisto trudne, ale nie ma roweru do wszystkiego. Według mnie jak ktoś dużo jeździ i proporcje są powiedzmy 70% sfalt i szuter a 30% taki średnio-trudny teren to crossy są najlepsze.

Pozdro dla wszystkich 28 calowców nie dajmy sie !!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam "małego pomysła" :) Napiszcie jakie komentarze usłyszeliście na temat waszego ukochanego Crossa...

 

U mnie the best było:

"Ale ty jesteś po*any,popatrz gościu kupił rame z kolarzówki i amortyzator założył..."

"Ty nie skacz bo złamiesz ten no tą ee rame"(na hopce "spec")

"Ty to musisz być dobrze rozciągnięty że na takim wielkim rowerze do pedałów dostajesz"(sąsiadka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim mieście byłem chyba jednym z nielicznych co nie jeżdżą na góralach z 3 lata temu. Teraz już jest lepiej. Dlatego jak przejeżdżałem to wszycy się lampili jakby nie wiem widzieli jakiegoś murzyna z półmetrowym afro na głowie ...ale co mi kumpel powiedział .....

"Coś to kupił . Jakiś ten twój góral taki dziwny taki chudy jakiś i koła ma jakieś niedorobione.........”

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj kupuj Reflexa !!!!! To jest naprawdę wytrzymały bajk zresztą jak droższe crossy authora. Mówię ci to z własnego doświadczenia bo jeździłem na reflexie sx 2003 2,5 roku. Prześmigałem ponad 16 tys, parę razy zaliczyłem pożądne loty kondora przez kierownice i wogóle w po wertepach na lajcie jeździłem. Dopiero jak zostałem przejechany :( ( właściwie to rower bo ja się uratowałem skokiem w bok...)przez fiata 126 p..... :lol: prowadzonego przez 80 letniego gostka :lol: ......to rama lekko pękła, tak że dopiero w serwisie to wykryli..... Na szosie będziesz czuł się prawie jak zawodowiec. Gości na góralach będziesz na szosie pożerał jednego za drugim :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko! B) Na razie jest nas mało ale na pewno będzie więcej! :D Był ktoś z was może w Szwecji na swoim rowerku albo na jakiejś długiej wyprawie? Może ktoś by zdał relacje, jak sprawował się jego Cross'ik :) Moi kumple w tamtym roku byli na bałkanach, jeden tylko miał Cross'a i wszyscy zgodnie po powrocie mówili - że miał najlepiej! :)

 

A może ktoś planuje na te wakacje jakąś długą trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tzw.Go-by-Train Back-by-Bike (GTB) w zachodnich krajach popularna metoda jazdy powalająca na wiekszeniu zasięgu.polega ona na tym ze wskakujesz z bikem do pociagu jedziesz gdzieś i wracasz z tamtąd rowerem..O ile wiem w PKP nie ma problemu z przewozem bików (pierwszy wagon) i w nadchodzącym sezonie wyproboje tą metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o GTB a co do trasy, to mam w planach uderzyć w skandynawię - koszt bardzo niewielki - praktycznie tylko prom (rower ma przywilej i płynie za free :P ) oraz jedzenia - reszta to noclegi w namiocie. Mega wypad, super tereny, ekstra drogi, widoczki i niesamowite przeżycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sobie z wielką chęcią pojechał na taką wyprawę, ale to może dopiero w sezonie 2007, na razie jestem jeszcze łebek. A co do skandynawii, to zaista sprawa, ale tam daleko na północ to już trochę nieprzyjemnie się jedzie bo chłodno i w ogóle kapiata pogoda. Południowe rejony też nie bardzo bo gorąco bardzo, chyba, że w okolicach kwietnia, albo września.

 

To GTB to jakiś dziwny pomysł, ja bym wolał GBT - jechać do oporu na rowerze, a jak zdechniemy wrócić pociągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie też doczepie do tematu. Jestem miłosnikiem crossów, które są najbardziej uniwersalnymi rowerami. Sam posiadam Gianta X1000 kupionego prawie równo 6 lat temu, który jest rowerkiem z rocznika 99, a moze nawet 98. W zwiazku z tym jest to full sztywniacha na ramie Cro-Mo z mieszanym osprzętem Acera/Alivio i się dzielnie trzyma.

 

Co do planów na nadchodzący rok.

W maju planuję ze znajomym zjeździc Bornholm wzdłuz i wszerz - ponoć raj dla rowerzystów.

W czerwcu na koniec roku akademickiego powrót z Gdańska do Torunia na rowerze (prawie 200km).

Generalnie cała wiosna to wycieczki po Kaszubach, moze w jakiś weekend nad otwarte moze sie uda przekręcić.

W wakacje to jeszcze nie mam pojęcia co będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...