Skocz do zawartości

[Sklep internetowy] Bikestacja- czy można zaufać?


Piotrek_TM

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sklep to jedna wielka ruletka. Czasami czekasz 2 dni i masz towar w domu, czasami 2 tygodnie i dalej go nie ma. Czasem duże zamówienie przychodzi w 100% zgodne z intencjami, a czasami zamówisz 3 rzeczy i 2 są nie teges.

 

Ja osobiście wolę cyklotur,formicki-bike, centrumrowerowe czy xtrabike z naciskiem na cyklotur. Ceny są średnie ale tempo realizacji zamówień rekordowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem we wtorek z bikestacji manetki shimano i oponę, kilka godzin temu przyszło, manetki owinięte w około dwie gazety, ale mimo to były dwie nieścisłośi. Mianowicie, w komentarzu napisałem, że proszę o telefon, kiedy przyjdzie paczka, bo niewiem czy będę w domu. nikt nie dzwonił, ale to można zwalić na kuriera. Druga sprawa, manetki na stronie były 2, opisy niczym się nie różniły itp., ale jedna na zdjęciu była czarna, druga srebrna. Zamówiłem czarną lewą ( lewa była i srebrna i czarna) i srebrną prawą ( była tylko srebrna ), a przyszły dwie srebrne. Na początku się wkurzyłem, ale potem uznałem, że nie ma sensu się wykłócać, bo i tak prawą oddaję do malowania to i oddam lewą. ,,Gratis'' dostałem 2 linki, ale niewiem czy Shimano zawsze nie dodaje linek do manetek, bo pierwszy raz kupuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Shimano zawsze nie dodaje linek do manetek, bo pierwszy raz kupuję

 

U mnie były w zestawie, były też zakończenia linki , jakieś gumki, karton, i instrukcja. Cały komplet.

Może z racji tego, że brałeś pojedynczo, nie było linek ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem doslownie za free czesc rowerowa z bikestacja, jakie bylo moje zdziwienie :). Zle nadali paczke ale oczywiscie poinformowalm i odeslałem z powrotem.

 

Musze powiedziec ze jak kiedys pierwszy raz kupowalem to wszystko bylo szybko sprawnie i nawet otrzymalem rabat, wiec ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikestacja rok temu super sklep, dobry kontakt, zniżki i w ogóle.

 

BS dzisiaj to:

 

- beznadziejny kontakt email

- pomyłki w wysyłanym towarze i to tak komiczne, że głowa boli

- kłamstwa i krętactwo

- sprzedawanie towaru którego nie ma na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany nie polecam sklepu Bikestacja.

Tragiczny kontakt E- mail, by przeczytali wiadomość trzeba przypomnieć telefonicznie - inaczej olewają maile.

Rozmowa telefoniczna też nie miła, bo czuję się jak intruz a nie jak klient. Odbieranie telefonu w stylu "Nooooo?" :whistling: albo odpowiedzi w stylu "no ja nie wiem, to trzeba byłoby się zapytać, proszę poczekać (w sprawie odpowiedzi mailowej). Szkoda gadać tym bardziej, że ceny mało konkurencyjne i nie wiadomo nigdy czy towar jest czy nie. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to u nich jest różnie, zamawiałem i zamawiam dużo u nich ale odnoszę wrażenie jakby tym sklepem zajmowały się dwie osoby, jedna która się zna i druga która nie ma bladego pojęcia. Generalnie to nie miałem większych problemów, raz zdarzyło się że trochę się ociągali i zwodzili mnie ale jak ich przycisnąłem i ponaglałem to na drugi dzień miał już przesyłkę z kasetą o klasę wyższą niż to było w zamówieniu więc myślę że właśnie nie mieli tej kasety co chciałem i czekali na dostawę a że trochę podzwoniłem do nich to wrzucili model wyższy. Druga sprawa to taka że mają trochę olewający stosunek do klienta ale nie zawsze, zdarzyło mi się że wrzucili jakiś wydruk z komputera w stylu "koleś prosi o jakiś plastik który zostawił". Ale jako że ceny mają spoko to dalej będę u nich robił zakupy i oni też chyba z takiego założenia wychodzą, nie ważne jak byle by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie mają ok i mozna się potargować.

Jesli chodzi o maile : zadaje dwa pytania i ZAWSZE dostaję odpowiedz tylko na pierwsze, jakby czytali tylko pierwszy akapit.

Czas dostawy : szybki jeśli mają na stanie ale pakowanie pozostawia wiele do życzenia. Do wielkiego kartonu pakuja całe zamówienie bez żadnych zabezpieczeń w środku i wszystko tam sobie lata i wypada z pudełek.

Ogólnie oceniam ich na 3, mogliby się bardziej postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem tam kiedyś przejazdem,fakt że obsługa zupełna beztroska i luz,jak byłbym kumplem z podwórka(ale może i o to chodzi)zakupy robiłem kilka razy i tutaj jestem zachwycony,nie były to jakies wielkie kwoty ot rzędu kilku stów lecz przez internet zupełnie co innego niz na miejscu.Inna sprawa że zakupy nie były skomplikowane:opony,kaseta,linki pancerze itp....no i cenami raczej powalają zanane mi sklepy internetowe.To taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawdopodobnie będę składał u nich koła na dniach, więc mam nadzieję że zrobią mi to dobrze.

 

Co do opinii o sklepie, faktycznie czasem towar przychodził momentalnie, czasem czekałem po 2 tygodnie. Ostatnia paczka została super zapakowana, a wcześniej XTR tył wsadzili mi do listu poleconego. A miała być paczka.

 

Od tego czasu zamawiam za pobraniem, jakoś dziwnym trafem zawsze przychodzi szybciej, i lepiej opakowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam mieszane uczucia co do tego sklepu, pierwszy raz jak zrobiłem zakupy przez internet w tym sklepie to wszystko było ok. Towar w porządku i szybka dostawa. Za drugim razem już tak różowo nie było. Towar zamówiony w środę, czekam w piątek na towar i nic. W poniedziałek dzwoni do mnie kolo i mówi że brak tych opon co zamawiałem - sorry ale porażka koleś co pakuje paczki w tym sklepie od środy lub czwartku szukał opon w przepastnym magazynie, aż do poniedziałku? W takim razie mówię żeby wysłali tą kierownice i chwyty co zamówiłem. Środa odebrałem paczkę, otwieram - kierownica jest, chwyty też tylko że w innym kolorze niż zamawiałem. Istna ignorancja osób tam pracujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj zamówiłem u nich:

- obręcz dt XR400

- 32 nyple dt mosiężne 12mm

- 1 szprychę dt comp 262 i 1x 264 - akurat tyle uległo uszkodzeniu przy ostatnim dzwonie

 

Dostałem telefon, że nie mają nypli niklowanych i mogą mi dać czarne. Zrezygnowałem zatem z zakupu nypli bo w drugim kole mam srebrne i nie chcę mieszać.

 

Dziś odbieram przesyłkę:

- obręcz zgadza się, wow!

- szprychy - Sapim Race zamiast DT Comp.

 

I co mam teraz zrobić ? zapleść sobie koło na 30 compach i 2 sapimach ? Żenada, nie lubię prowizorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem u nich jedną rzecz. Co prawda nie bezpośrednio w sklepie internetowym lecz poprzez allegro, bo nie chciało mi się logować do bikestacji. Kupiłem klamkę "prawą" 17.08.2011 (środa), towar u siebie w domu miałem 19.08.2011 (piątek), wszytko było by idealnie gdyby nie to że towar po prostu był nie do końca zgodny z opisem, kupiłem klamkę prawą a dostałem lewą, ni w pipe ni w oko. W ten sam dzień wędrówka na pocztę i odesłałem klamkę na swój koszt - priorytetem, już nie chciałem kombinować o kilka złotych.

Po rozmowie z Panem ze sklepu dostałem odpowiedź że jak tylko przyjdzie do nich przesyłka to od razu wysyłają do mnie właściwy towar "kurierem" na swój koszt.

Po pytaniu mailowym na jakim stanie jest zamówienie dostałem odpowiedź że klamka wyszła z magazynu 24.08.2011 (środa) - więc minęły 3 dni robocze odkąd ja wysłałem im priorytetem, sporo, jak na moje oko zwrócona klamka pewnie u nich była już w poniedziałek.

Zamówiony towar dostałem bodajże w piątek 26.08.11 i to nie kurierem tak jak była mowa tylko pocztą polską.

 

Podsumowując - zamówiony (właściwy) towar miałem w rękach po 9 dniach, a zależało mi na szybkiej transakcji. Średnio jestem zadowolony. Robiłem zakupy w bardziej konkretnych sklepach, w których kontakt był szybszy i nie musiałem sie dopytywać o stan zamówienia, kiedy wysłany towar itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę rano zamówiłem hamulce SLX z prośbą o szybką dostawę. W czwartek po południu hamulce były już u mnie :thumbsup: z przyciętymi na wymiar przewodami ale jeden z adapterów był pod tarcze 140 zamiast 160 mm. :wallbash:

Moim zdaniem nie można ich posądzać o złą wolę czy nieuczciwość - w żadnym wypadku. Natomiast szwankuje im organizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zgłosiłem, że dostałem nieodpowiednie szprychy. Mailowo poprosiłem o dosłanie 32 sztuk czarnych D-light, jednej czerwonej(lans) i opaski na obręcz - dzisiaj o 13 puka do mnie kurier.

Za wysyłkę do mnie nic nie płaciłem.

 

Dostałem to co chciałem i jestem bardzo zadowolony :) Nowo zaplecione koło czeka na testy.

 

Zauważyłem, że po części za błędy w zamówieniach odpowiedzialni są też klienci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś ma bardzo dobre ceny nie powinno wpływać na jakość obsługi klienta...To nie komuna że robią komuś łaskę. Poza tym skoro tutaj są posty sprzed roku i ludzie nadają że jest do dupy, To każda szanująca się firma zmieniłaby podejście widząc że coś jest nie tak. Jak już ktoś wcześniej napisał - dobra organizacja i nic więcej...Ja sobie zdaję sprawę że ze względu na niskie marże zamiast X ludzi pracuje tam X- 3, ale to niczego nie tłumaczy...P.S. Nie ma czegoś takiego jak sprzedaż w Polsce bez gwarancji. Każdy sprzedawca wprowadzający towar na rynek odpowiada za niego przez 2 lata i nie ma znaczenia czy ma przedstawiciela czy nie, to jest problem sprzedawcy, a regulują to odpowiednie przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...