Skocz do zawartości

[Sklep internetowy] Bikestacja- czy można zaufać?


Piotrek_TM

Rekomendowane odpowiedzi

- przy drugiej stwierdzenie, że "na części shimano nie udzielają gwarancji" - dziwne bo w regulaminie nic nie ma

 

Mógłbyś rozwinąć ? ;)

 

Wracając do tematu: niczym nowym w stosunku do reszty Bikestacja się pod tym względem nie wyróżnia. To samo można napisać o wieeelu sklepach. Kiedyś nie zauważałem tego problemu, ale odkąd kupuję więcej w internecie, to sytuacja kiedy czegoś nie ma na stanie powtarza się bardzo często :icon_confused:

Niestety najtrudniej jest potem doprosić się o łaskawy zwrot pieniędzy. Oczywiście w 90% przypadków dalej handlują sprzętem widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Również miałem taka sytuację z tym sklepem. Na korzyść dla nich po tygodniu oczekiwania i telefonie do nich, który jasno przedstawiał moja sytuację, 3dni do wyjazdu w góry a ja roweru nie mam złożonego. Zaproponowali mi produkt znacznie drozszy w cenie niewiele większej od tego co zamawiałem. Dorzucili mi jeszcze kilka drobiazgów do paczki, więc sposób załatwienia przez nich sprawy dla mnie bardzo satysfakcjonujący.

 

Tylko niepotrzebny stres przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć ?

Jak sporo sklepów mają alert cenowy opisany w regulaminie sklepu, więc wysłałem 3 alerty, ale w odpowiedzi na ten z piastą slx stwierdzili, że na części shimano gwarancji najniższej ceny nie dają. Ale w regulaminie o tym ani słowa nie ma i w sumie nie wiem czy rzeczywiście mają kiepskie źródło części shimano i nie mogą sobie pozwolić na obniżanie ceny, czy stwierdzili, że skoro zamawiam kilka części + trochę drobnicy, to uwzględnią mi alert tylko na jedną z nich bo i tak będzie mi się opłacało kupić w jednym sklepie. Tak czy siak nie wygląda to najlepiej, nie tylko dla klienta, ale też dla nich, przecież jak ktoś będzie chciał kupić tylko części shimano i zostanie odesłany z kwitkiem do konkurencji to przecież zakupów u nich nie zrobi :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jak byś kupował tylko jedną część to uwzględnili by to. Ja kupiłem trzy rzeczy w jednym zamówieniu u nich, tarcza, klocki i coś jeszcze, paczka miała być wysłana za pobraniem, paczka przyszła na 3 dzień bez pobrania, otwieram paczkę a tam tarcza inna niż zamówiłem (nowszy droższy model) ale brakuje klocków, po telefonie do nich klocki dotarły na drugi dzień na ich koszt, tak że nie było źle ale nie lubię takiego zamieszania przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia dzisiejszego paczka dotarła............... ale bez jednej części, konkretnie zacisku KCNC- za który została pobrana opłata, oraz z drugą częścią, której średnica jest odmienna od zamówionej. Jednym słowem "ktoś" chyba zapragnął pobawić się w sklep. Po kolejnym telefonie do BS miałem przyjemność rozmawiać dla odmiany z kompetentną osobą, którą za całe zamieszanie przeprosiła i zapewniła, że oba zaciski zostaną dostarczone jutro (sick!) na ich koszt.

Niestety jest to jedna z tych sytuacja w których człowiek traci rachubę i kompletnie nie wie co myśleć bo rzeczywistość jest równie absurdalna co skecze Monty Pythona. Nie mniej życzę sklepowi jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat opiniotwórczy o internetowym sklepie bikestacja otworzyłem. Podpiąłem do niego ostatnie wydarzenia rzutujące na całokształt sklepu. Mam nadzieję, ze to ostatni taki wyskok z ich strony, ponieważ w dalszym ciągu pozostają moim ulubiuonym sklepem gdzie robię zakupy. Mimo ich wielu wpadek, które odbiły się i na mojej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około tygodniu od zapłacenia kwoty w końcu postanowiłem napisać i dowiedzieć się co z przesyłka. Okazało się że paczka jeszcze nie została jeszcze wysłana bo zabrakło im tarczy hamulcowej... Rozumiem że zabrakło ale czy tak trudno było napisać głupiego maila ? Ale widzę że to u nich standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu miałem u nich duże zamówienie, koła, opony, napęd, dodatki typu końcówki do pancerza itd. Zamówienie złożone w poniedziałek, dzownię w środę i pytam, czy da się jeszcze domówić pedały spd i drugi komplet opon. Wszystko ok, paczka jeszcze w magazynie, jutro pójdzie komplet. Czekam sobie, przesyłki brak. Dzwonię więc po weekendzie i pan mówi, że im się zapodziało zamówienie, a w ogóle to nie mają takich opon jak chcę i że nie ma nypli w wybranym kolorze i żebym sprawdził czy to chcę dalej. No więc oddzwaniam i mówię, żeby puszczali bez drugiego kompletu opon i z innymi nyplami, przy okazji sprawdzam zamówienie i brakuje spd. Wyjaśniam wszystko, wysyłka jutro. Mija kolejny weekend, dzwonię w poniedziałek, pan mówi, że znowu się zgubiło, a już nie ma nikogo z działu zamówień, dzwonić jutro. Dzwonię jutro i po podaniu numeru słyszę "mieciu!! (tu wstaw dowolne imię"), po chwili odbiera jakiś nadszyszkownik zamówień i obiecuje, że jutro wysyłają kurierem w opcji 24h. Wyszlo dłużej. Nyple zamówiłem czarne, przyszły czerwone, opon brak. Po reklamacji dosłali opony. Doszły dzień przed wyjazdem na etapówkę.

 

Wybór i ceny na plus zdecydowanie, mają często fajne promocje na koła, ale obsługa klienta to jest tragedia i jeśli już zamawiać, to dzwonić codziennie i męczyć do bólu, bo mam wrażenie, że nikt nad wysyłkami nie panuje i wkładają do pudła co mają pod ręką.

Tylko dla wytrwałych. Odradzam jesli zależy na czasie. Gdybym nie zadzwonił się przypomnieć, paczka by doszła po moim wyjeździe. Zamóieni złożone 3 tygodnie wcześniej.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz będzie z czasem, mam nadzieję, że nie zrobią mi takiego numeru jak tu opisany i dalej będę mógł mieć o nich dobrą opinię.

A więc tak, zamówione i opłacone w czwartek 16.02, w piątek 24.02 poszedł mail z zapytaniem o stan realizacji zamówienia, szybko przyszła odpowiedź, że kółko już złożone, przesyłka spakowana i dziś wysyłają. Rzeczywiście tego samego dnia status przesyłki zmienił się na wysłany, a od DHL dostałem maila z numerem przesyłki. Dziś (27.02) paczka przyszła, zawartość tak jak w zamówieniu. Przy 2-3 dniach na realizację wysyłki + dając jeden dodatkowy dzień na złożenie koła, przeciągnęli sprawę o dodatkowe dwa dni, jednak przy poprzednim zamówieniu:

Kupowałem od nich w sierpniu, upewniałem się przez telefon czy części są na stanie (powiedzieli, ze 2-3 dni), w komentarzu do zamówienia wpisałem że bardzo zależy mi na czasie - chciałem podmienić części w rowerze przed wyjazdem rowerowym. Zaskoczeniem było kiedy paczka doszła następnego dnia!

 

Tak więc swoją pozytywną opinię o bikestacja.pl jak najbardziej podtrzymuję, z zastrzeżeniem, że mogliby pomyśleć o jakimś systemie informowania klienta o opóźnieniach czy brakach towaru.

Natomiast jeśli komuś zależy na czasie, to powinien (tak jak zrobiłem przy pierwszych zakupach u nich) upewnić się telefonicznie o dostępność każdej części, a potem w komentarzu wpisać, że bardzo mu zależy na szybkiej wysyłce. Inna sprawa, że tak warto chyba robić w każdym sklepie wysyłkowym jeśli czas gra istotną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Bikestacją nigdy problemów nie miałem, ale fakt jest faktem - niemal zawsze dzwonię potwierdzać przed kupnem ;)

Zdecydowanie mają dużo roboty i brak systemu kontroli, szkoda :P. Ale na pewno kupował dalej, z zastrzeżeniem o nie wykonywaniu zakupów last minute, ze względu na Wasze przypadki :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...