Skocz do zawartości

[amortyzator] RST Aerosa HT '2004


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dostalem swojego nowego amorka...

Pozostalem wierny stajni RST, ze wzgledu na pozytywne doswiadczenia kumpla z Aerosa HE i uslyszane od maniakow i serwisantow, a takze i innych osob opinie.

Zamowilem sobie Aerose HT z rocznika 2004, dotarla do mnie we srode, ku ogolnemu zdiwieniu, cena mnie zmiazdzyla... pozytywnie, tym bardziej, ze nie ja za amora placilem :P Miazdzace jest takze wykonanie amorka, to nie to RST nane z modeli Capa i Gila... Porownalbym o raczej z Rock Shoxem lub Manitou, pod wzgledem wykonania do Marcochhiego mu jeszcze trche brakuje... Ale wrazenie jest bardzo pozytywne.

 

Amorek ten posiada tlumienie olejowe z regulacja szybkosci odbicia, sprezyny stalowe, asyste powietrzna no i oczywiscie blokade skoku.

Waga to okolo 1,8kg, oczywiscie z rura sterowa (aluminiowa). Niestety nie mam dokladniejszej wagi... :P

 

Nie byl bym soba, gdybym czekal z zalozeniem amora do wiosny...

Wiec dzisiaj go przetestowalem w dosc ciezkich warunkach, lekka odwilz, kupa soli, troche trudnych podjazdow i jeszcze wiecej poslizgow :D

 

Amorek jest bardzo sztywny bocznie, co jest ogonie rzecz biorac przeciwienstwem nizszych modeli, posiada bardzo plynny skok, oczywiscie sprawdzilem go takze bez powetrza w jednej z komur i dziala calkiem dobrze, troche nisko siadl, aczkolwiek da sie jechac dosc komfortowo i amor wybiera praktycznie wszystko takze i w takiej sytuacji, jak tylko zakupie pompke, sprawdze jak sie jezdzi bez powietrza w obu komorach. Po tym tescie w serwisie dopompowalem go sobie wedlug zalecenia Pana z Cyclo Centrum na 9atm, co przy mojej wadze, to jest okolo 110kg powinno dzialac dobrze. Faktycznie sprawdzilo sie. Na mrozie okolo -4C amorek spisywal sie znakomicie, bzproblemowo radzilem sobie z trudnymi podjazdami kolo kopca kosciuszki, przydala sie kilkakrotnie blokada skoku. Na zjazdach i w szybkich zakretach takze wybieranie co wiekszych i mniejszych muld na sniegu i innych twardszych przeszkod nie sprawilo amorkowi problemow. Nie udalo mi sie amorka dobic, pomimo kilku prob podskakiwania na rowerze.

 

Po tych kilkunastu kilometrach o luzach nic nie powiem, bo amor nawet nie ma ryski na goleniach, postaram sie uaktualnic recenzje w miare uplywu czasu.

 

Dzisiejszy mini tescik uwazam za bardzo udane preludium do nadchodzacego nowgo sezonu. Pomimo kilkustopniowego mrozu amorek spisywal sie swietnie, charakterystyka pracy na pewno odbiegala od tego co zdazylem sprawdzic w domu w deczko wyzszej temperaturze, ale plynnosc i odbijanie pomimo mrozu odbywalo sie kulturalnie, bez zadnych zgrzytow i trzaskow jak to bywa czasem z tanszymi amorkam RST... :D

 

Ciekawym podrzucam linka do sklepu w ktorym ow sponsor zakupil mi amorek...

www.e-rower.pl

Zaplacili za niego Panoie ze znajomej firmy 600zl, w Cyclo Centrum go dzis widzialem za 1399..., na amorku byla stara cena 1649zl...

Nic tylko brac...

Mysle, ze to bardzo dobra alternatywa n.p: dla Marcochhi MX Comp Air 105mm.

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

qba ,jeśli masz możliwośc kupna jej w dobrej cenie i stanie to się nie wahaj :D ja mam AErose He-otwarta kąpiel olejowa ,porównywałem ją z rozsławnionym XP75 LO...Suntour wymiękł przy aerosie , wydawał się strasznie mulący. Aerosę HE porównałbym pracą do Pilota...RST jest nawet trochę lepszy-na pewno wagą ok 1680g. :) ...może zostanę zbsztany bo to RST ale pamiętajcie...Aerosa to był flagowy model ,najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Importerem amortyzatorów RST jest - Velo , ja nie mam o nich najlepszego zdania (między innymi po tym , jak wyglądał Chamber X po powrocie z naprawy gwarancyjnej)

Modele powietrzne RST były w ofercie w 2004 r.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No sam sobie poradzilem...

Kumpel pomogl...

Jego kolega z pracy, swietny tokarz, dorobil popekane tulejki, ze stali co prawda, ale te kilka gram nie robi mi roznicy.

Dostalem gratis komplecik uszczelek, zakupilem olej hydrauliczny, wymienilem.

Kardridze powietrzne zostaly sprawdzone, napompowane od nowa, po okolo 9 atmosfer.

Jak ktos ma taka Aerose, to mam PDF z instrukcja demontazu do niej.

Amorek zostal gruntownie wyczyszczony, wysmarowany, zlozony, objezdzony...

Dostal w dupe na maratonie w Krakowie i nie zawiodl...

 

 

qba ,jeśli masz możliwośc kupna jej w dobrej cenie i stanie to się nie wahaj :) ja mam AErose He-otwarta kąpiel olejowa ,porównywałem ją z rozsławnionym XP75 LO...Suntour wymiękł przy aerosie , wydawał się strasznie mulący. Aerosę HE porównałbym pracą do Pilota...RST jest nawet trochę lepszy-na pewno wagą ok 1680g. :) ...może zostanę zbsztany bo to RST ale pamiętajcie...Aerosa to był flagowy model ,najlepszy.

Ja tam o tym pamietam, dlatego ja kupilem, bo w cenie takiej mialbym co najwyzej jakiegos pascia Bombera MZ.

Pozatym amor jest bezkonkurencyjny, luzu bocznego i czolowego mimo ostrej eksploatacji slizgi nie zlapaly.

 

Zastanawiam sie tylko nad jedna rzecza... Zdarl sie chrom z gornych goleni w jednym miejscu i moze ktos wie gdzie mozna by oddac amorka do teflonowania. lepsze to niz chrom z pewnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze że sie nie opłaca. jak to zateflonujesz to się zwiększy średnica goleni.

Ta warstwa nie ma az takiej grubosci... kilka nanometrow co najwyzej.

 

Google nie gryzie

http://www.google.pl/search?q=teflonowanie...lient=firefox-a

Przerabialiśmy już na forum ten temat i doszliśmy do wniosku, że koszty są zbyt duże.

manio49 powłoka teflonu jest liczona w nanometrach więc nie ma to żadnego wpływu na średnicę.

A no fakt, pamietam ten watek zdaje sie, no fakt zapomnialem calkowicie.

Faktycznie nieoplacalne.

 

 

P.S.

Jakby ktorys moderator poprawil mnie... w pierwszym poscie. Ten amor nie ma sprezyn stalowych... Przepraszam za blad, ale wtedy bylem zle poinformowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...