Skocz do zawartości

[opony] rocket ron - przesuwa się


damianEr

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże ktoś ?

Mam problem z przesuwającą się przednią oponą.

W ciągu ostatniego miesiąca zajechałem 4 dętki - wszystkie skończyły żywota z wyrwanym wentylem - został on "ścięty" przez obręcz za sprawą właśnie tej przesuwającej się opony , wraz z dętką.

1.Opona na jakiej jeżdżę to Shwalbe Rocket Ron 2,25.

2.Dętka - próbowałem różnych - z różnymi zaworkami...

3.Obręcz - Alexrimms DM 18

Jedyne co poskutkowało , to założenie chińskiej taniej opony ,która była tak ciasna że z trudem ją założyłem ,a do ściągnięcia potrzebny był sprzęt cięzki i pomoc drugiej osoby.Aha - wtłoczone były w nią 4 Atm. :wallbash: Ale niestety jeździć się na tym nie da - zero trakcji , zero przyczepności .No i twardo - bo dużo Atm. w środku.

Dodam jeszcze że opona ma kevlar cały , także on na pewno nie jest powodem przemieszczania się opony. :thumbsup:

z góry thx :icon_wink:

Aha - i najważniejsze - od jakiegoś czasu mam tylko przedni hamulec - rower jest w momencie apgrejdu na tarczówki.Ale wcześniej i tak w 85% używałem przedniego ham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Daj talk na dętkę.

2. Jeżeli jesteś ciężki i hamujesz tylko hamulcem przednim to może być przyczyna.

Osobiście nie słyszałem o czymś takim, że rower jest w trakcie upgradu i nie posiada się tylnego hamulca. Zupełnie tego nie rozumiem. :blink: Ja upgradowałem tylne koło i nie jeździłem bez kasety.

3. Może opona jest za szeroka do obręczy i się przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pakujesz odpowiednie ciśnienie? Bo mam takie same obręcze i zwijane (różnych marek) przesuwały się tylko wówczas, gdy pompowałem poniżej minimalnego dopuszczalnego ciśnienia (okazało się, że miałem uszkodzoną pompkę).

 

No właśnie ciśnienie daję takie jak ma być.Wiadomo że jak wtłoczę więcej niż średnio się pakuję, to opona "rozpiera" się bardziej, ale nawet to nie pomaga.

Spróbuję talku...

Myślicie że to coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem; sciąłem ze 3 wentyle w przednim kole, w tylnym zresztą też i generalnie winowajca było zbyt niskie cisnienie w kołach tj. ok 2-2.5 bara, dopeiro jak tył podpompowałem do ok 3.5 bara i przód na ok 3 wszystkie problemy z kołami skończyły sie jak ręką odjął...

podobny temat był juz zresztą poruszany :

http://www.forumrowerowe.org/topic/76002-opona-problem-z-uoeniem-opony-na-kole/page__p__841777#entry841777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...