Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

mam fotelik hamax'a a jego uchwyt (http://allegro.pl/kostka-mocowanie-hamax-kiss-siesta-smiley-nowa-i3221800681.html) montowany jest na rurze podsiodłowej, gdzie umieszczona jest linka do przerzutki. No i jest pytanie czy da się tam zamontować ten uchwyt?

 

Cytat z podanej przez Ciebie aukcji:

"kostka nie utrudnia pracy linek"

 

Większość uchwytów ma tak wyprofilowane gumowe wkładki, że jest tam miejsce na przechodzącą linkę. Podejrzewam, że tutaj jest podobnie, więc tą kostkę można zamontować na całej długości rury.

 

 

A wracając do tematu (wiem, wiem, że to temat o integralu, ale już tylę wątków pobocznych tu było, że ten jeden chyba nie zrobi różnicy). Co sądzicie o rowerze Kands Energy 1300? Wszelkie parametry na papierze wyglądają chyba dość dobrze. Ma on jakieś słabe strony? Ktoś się wypowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu (wiem, wiem, że to temat o integralu, ale już tylę wątków pobocznych tu było, że ten jeden chyba nie zrobi różnicy). Co sądzicie o rowerze Kands Energy 1300? Wszelkie parametry na papierze wyglądają chyba dość dobrze. Ma on jakieś słabe strony? Ktoś się wypowie? :)

Wiesz ale zadajesz :/ Zaraz pod tematem o Integralu masz przecież temat o Energy 1300. Idź i tam zadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Ja też czekam niecierpliwe na pojawienie się aukcji. Mam do was pytanie. Bedę dopłacał do blokowanego amortyzatora. Jestem jednak ciekaw czy warto też dorzucić parę (?) złotych do amortyzowanej sztycy do siodełka? Jak myślicie? Chciałbym się zamknąc w kwocie 1200zł z przesyłką pobraniową.

Możesz pokazać link do tej amortyzowanej sztycy siodelka? Ja bym ją dokupił bez wahania. Na wertepach, krawężnikach itp. czuć te nierówności w kręgosłupie i tyłku w przeciwieństwie do kierownicy. Natomiast nie widzę sensu blokowania przedniego amora, 99% scieżek i dróg ma jakieś nierówności, a pracuje on dość sprytnie i nie przeszkadza w jeżdzie po asfalcie czy pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, jutro faktyxcznie zrobię zdjęcia z metrówka

 

 

ehh po prostu sie pytam bo obecnie dla mnie kazdy grosz sie liczy i nawet kwestia 60zl na przesylke ktore bym stracil w razie zlego wyboru ramy robi roznice

 

bo wg podanych wymiarow (80cm wysokosci ramy w 19") to  ja przy moich 76-77 +/- 2,3cm w butach mialbym problem,

ale jesli w rzeczywistosci jest to troche mniej to wolalbym wziac rame 19" i ewentualnie przysunac siodelko gdyby okazala sie za dluga niz kombinowac z wymiana sztycy na dluzsza itd biorac 17" -> kiedys przymierzalem pewien rower z rama 48cm i byl praktycznie ok jesli chodzi o pozycje siedzaca (a to w przeliczeniu  19cali) i troche sie boje, ze mniejszy bylby dla mnie za ciasny, dodatkowo jestem przyzwyczajony do w sumie wiekszego roweru bo jezdzilem na chyba 21" Kalkhofie do tej pory

Edytowane przez adam00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wypadku zamówienia amorka z blokadą nadal mamy możliwość regulacji jego twardości +/- ?

NIE - w tym amortyzatorze nie ma reglacji twardości, tłumienia powrotu itp. Jest tylko regulacja napięcia wstępnego.

 

Dzisiaj jak się ogarnę to porobie zdjęcia z metrówką, nie prawdopodobne, ale jednak muszę to zrobić bo nie ogarniam już tych wiadomości priw.

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Ja kupuję i zawsze płacę przelewem bo w Aliorze dostanę od tego 5% cashback czyli mi np. przy zakupie roweru będzie to 60 zł z powrotem w kieszeni.  :icon_cool:

 

Nie będzie 60 zł, bo Alior ograniczył cashback do 50 zł miesięcznie i 200 zł na rok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie 60 zł, bo Alior ograniczył cashback do 50 zł miesięcznie i 200 zł na rok :-)

 

Będzie :thumbsup: , ponieważ nowy plan taryfowy wchodzi w życie dopiero od czerwca, na razie, ciągle obowiązują zasady takie jak do tej pory - jak to mówią:  słyszysz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

Edytowane przez K4JT3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akenazy, co do amortyzowanej sztycy, to nie mam żadnego linku. nie widzę, żeby bf_bike sprzedawał jakiekolwiek cześci rowerowe, także nawet nie jestem pewny czy to można sobie zażyczyć. poczytałem jednak trochę i sobie to daruję. chodzi o to, że to jednak dość kosztowna rzecz 100-200zł, jeśli chcemy mieć działającą i solidną. w innym wypadku lepiej sobie dać spokój, dozbierać. tak pewnie zrobię, w przyszłości kupię jakiegoś nexa, bo ludzie wychwalają to pod niebiosa.

co do blokowania amortyzatora to sam już nie wiem. jedni piszą, że warto inni, że nie. jeśli ten blokowany nie ma regulacji twardości to trochę lipa, bo każdy jednak ma inną wagę i by sobie wyregulował pod siebie. inna sprawa też, jak ta regulacja wygląda. także chyba sobie wszystkie dodatki daruję i wezmę normalny fabryczny. na amortyzowaną sztycę nexa i siodełko selle royale sobie dozbieram i kupię za jakiś czas.

 

natomiast jeśli chodzi o pojawienie się aukcji, to bf_bike napisał mi, że dziś albo jutro :) czyli na dobrą sprawę nie wiadomo kiedy, może w przeciągu następnego tygodnia? ogólnie nie ma co się srać, tylko coraz zerkać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do niedzieli. W poniedziałek bym chciał już sobie coś zamówić żeby mieć na weekend.

Ogólnie dawno takiego pajaca sprzedawcy nie spotkałem na allegro. 

teraz nawet jak wystawi to strach coś kupić

Ee tam strach. Bierz za pobraniem, jak przegnie pałę z czasem wysyłki to go olej, będzie chociaż tę wysyłkę w plecy. W poprzedniej aukcji był czas realizacji 3 dni, więc jak po pięciu dniach roboczych od złożenia zamówienia i dogadania szczegółów nie przyjdzie, to kupię sobie co innego. Może to jest sposób na takiego sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie ostatnich komentarzy bf_bike, raczej nie ma podstaw do obaw poza przedłużającą się czasem wysyłka. Zgodzę się odnośnie wyregulowania roweru, sprzedaje tego dziesiątki to może nie ogarnąć, ale niech nie ściemnia, że każda sztuka jest dobrze wyregulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na 100% koło 22.

Muszą zrobić zdjęcia bo producent dał jakieś lepsze hamulce.

Dwa razy pytałem i mówiłem ze od paru dni przekładają, to powiedział ze to ostateczny termin.

 

Więc idę coś wszamaći jakiegoś drina wdusić. I będę czekać...

 

PS.

 

@@krism4a1, mam nadzieje ze o nas pamiętasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie I Panie zrozumcie tego sprzedawcę .Wszyscy te rowery chcą  w jednym czasie a on nie może tego ogarnąć.Można było pomyśleć o rowerze w styczniu i nie było by takich problemów.Ja też zamówiłem ten rower tylko że w wersji damskiej w poniedziałek i do dzisiaj do  mnie nie dotarł.Ale tyle jeździłem na starym rowerze to jeszcze te parę dni  wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli ten blokowany nie ma regulacji twardości to trochę lipa, bo każdy jednak ma inną wagę i by sobie wyregulował pod siebie. inna sprawa też, jak ta regulacja wygląda.

Mieszacie pojecia, żaden amor w tej cenie nie będzie miał regulacji twardości, czy tłumienia powrotu, one maja regulację napięcia wstępnego właśnie dlatego, że pod każdą wagę rowerzysty można sobie ustawić (a w zasadzie trzeba) zeby nie dobijał do końca po wpadnięciu w dziurę, czy najechaniu na coś. Tzw. twardość to zupełnie inna funkcja, nie mówiąc o tłumieniu powrotu, w amortyzatorach z Lazaro jest tylko jedna sprężyna i elastomer do tłumienia praktycznie bez mozliwości regulacji (można to zrobić kombinując z odcinaniem, lub dokładaniem elastomeru) obojetnie czy bedzie z blokadą, czy bez.

 

Wrzucam zdjęcia na serwer (z metrówką) link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Mieszacie pojecia, żaden amor w tej cenie nie będzie miał regulacji twardości, czy tłumienia powrotu, one maja regulację napięcia wstępnego właśnie dlatego, że pod każdą wagę rowerzysty można sobie ustawić (a w zasadzie trzeba) zeby nie dobijał do końca po wpadnięciu w dziurę, czy najechaniu na coś. Tzw. twardość to zupełnie inna funkcja, nie mówiąc o tłumieniu powrotu, w amortyzatorach z Lazaro jest tylko jedna sprężyna i elastomer do tłumienia praktycznie bez mozliwości regulacji (można to zrobić kombinując z odcinaniem, lub dokładaniem elastomeru) obojetnie czy bedzie z blokadą, czy bez.

 

Wrzucam zdjęcia na serwer (z metrówką) link

 

Jak się ustawia taki amortyzator? Bo gdy wsiadam na rower to właśnie się ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...