Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przednia Alivio umarła już dawno, ale zdecydowałem katować ja dalej do końca zimy, a że trafiła się okazja z LX to przy okazji wyszedł upgrade.

Powoli padają tez moje 520-tki ale następne będą Crank Brothers Egg Beater. No i latem chcę definitywnie przejść na 3x9, choć ostatnio zainteresowałem się kombinacją 2x11 - dla mnie na szosie było by to lepsze rozwiązanie.

 

:) właśnie zauważyłem w tle (na powyższym zdjęciu) drugi Lazaro mojej żony - zdecydowanie lepsza kolorystyka :)

 

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też te tabelki, dlatego pisałem że wg producenta czy tam dystrybutora ta 19" niby jest ok. Ale dzięki za zainteresowanie. :-) Miałem nadzieję że jest takie zestawienie jak w przypadku męskiej wersji gdzie uzytkownicy podają swoje wymiary i odczucia z dopasowania rozmiaru..

Mi się wydaje że 19" powinna być dobra i taką pewnie się zamowi.

Widziałem też te tabelki, dlatego pisałem że wg producenta czy tam dystrybutora ta 19" niby jest ok. Ale dzięki za zainteresowanie. :-) Miałem nadzieję że jest takie zestawienie jak w przypadku męskiej wersji gdzie uzytkownicy podają swoje wymiary i odczucia z dopasowania rozmiaru..

Mi się wydaje że 19" powinna być dobra i taką pewnie się zamowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyszedł mi właśnie lazaro. Zacząłem go skręcać, ale mam wątpliwości co do podpiętych linek do klamek hamulców. Prawa klamka obsługuje przedni hamulec, lewa tylni. Jeśli dobrze rozumiem to powinno to być na odwrót. Można to jakoś przełożyć?

Edytowane przez artunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyszedł mi właśnie lazaro. Zacząłem go skręcać, ale mam wątpliwości co do podpiętych linek do klamek hamulców. Prawa klamka obsługuje przedni hamulec, lewa tylni. Jeśli dobrze rozumiem to powinno to być na odwrót. Można to jakoś przełożyć?

nie dokręciłeś odwrotnie kierownicy do mostka ?

 

Edytowane przez marzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro manetki pasują to ma dobrze założoną kiere. Wystarczy rozpiąć V-brake i wtedy linka jest luźna, bez żadnego demontażu wysuniesz ją z klamki i przełożysz.

 


WYMIANA LINKI:

1. zsuwasz gumową osłonkę linki:

ne885_DSC07851.JPG

 

2.Jedną ręką ściskasz v-brake (dociągasz szczęki do obręczy ściskając ramiona) i rozpinasz hamulec:

ea699_DSC07852.JPG

 

3. Teraz linka jest luźna :

jw509_DSC07853.JPG

 

4. Trzeba wykręcić baryłkę z korpusu klamki, po odpowiednim ustawieniu szczelin zejdzie to całkowicie z linki:

gk575_DSC07855.JPG

 

5. Teraz naciskając klamkę masz swobodne dojście do wysunięcia linki i przełozenia jej na drugą stronę.

bp901_DSC07858.JPG

 

Nie rozumiem jak ktoś mógł pomylić strony przy montażu?

 

Może wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Planowałem jakiś czas zakup nowego roweru typu trekking/cross i przeglądając na allegro oferty natrafiłem na Lazaro. Dobrze znam od lat istniejącą na rynku rowerowym firmę KANDS ale pierwszy raz miałem okazję przejżeć się bliżej wcześniej wspomnianym rowerom. Oczywiście głównym atutem jest cena, a właściwie stosunek ceny do oferowanych produktów (tzn. osprzęt). Model który mnie konkretnie interesuje to Lazaro Integral V3. W tej sprawie napisałem maila do sprzedającego z kilkoma pytaniami ale po tym czego się dowiedziałem na tym forum mogę zapomnieć o tym, że otrzymam jaką kolwiek odpowiedź :whistling:  I dzięki wam za taką informację :thumbsup:  , bo pewnie czekał bym wieki i zdecydował się w końcu na coś innego.

 

W ogóle muszę przyznać, że samo forum jak i ten topic dostarczają masy ciekawych informacji :thanks:   Zatem zdecydowałem, że zamiast czekać na odpowiedź której i tak nie dostanę, dołączę do tematu z nadzieją uzyskania pomocy ze strony posiadaczy rowerów tej marki.

 

Moje pytania/wątpliwości, itp:

 

1) Czy do roweru jest załączana jakaś instrukcja z dokładną specyfikacją roweru? Jeśli tak to czy można ją skądś pobrać?

2) Mam dylemat z wyborem ramy: 17" czy 19". Mam 172 cm wzrostu więc zgodnie z tabelą przedstawioną przez sprzedawcę powinienem wybrać 17". Jednak czy ta rama nie będzie za krótka? Wie ktoś może o ile krótsza jest rama 17" w porównaniu do 19"?

3) Czy jest możliwość montażu bagażnika na większe sakwy na tył do tego roweru? I ogólnie czy w ogóle nie mieliście większych problemów z montażem bagażnika tylnego w cross'ach, ponieważ zauważyłem, że typowe trekking'i mają do tego specjalnie przygotoweane otwory.

4) Jaka jest całkowita dopuszczalna masa w przypadku Lazaro (rowerzysta+bagaż)? Kupuję rower z myślą o dalekich wyprawach, więc zastanawiam się czy oferowana rama jest dobrej jakości, czy raczej średniej. Powiedzmy: jak to się ma do ram innych producentów? Wiem tylko tyle na chwilę obecną, że lakier nie jest najmocniejszą stroną tego roweru.

 

 

Wiem że to trochę dużo pytań jak na raz ale będę wdzięczny za każdą odpowiedź z waszej strony, która pomoże mi w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Jeśli macie inne propozycje co do marki to również biorę je pod uwagę.

 

 

Odwdzięczę się zapewne po zakupie roweru dzieląc się z wami moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami :thumbsup:

 

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Challenger82:

1. Nie, instrukcja jest ale bez dokładnej specyfikacji, najdokładniejsza jest na stronie aukcji. Dość dokładna specyfikacja fabryczna jest w moim garażu, ale to wersja 2011, teraz specyfikacja się z deka różni.

2.Wydaje mi się że długość rary różni się bardzo niewiele (porównując mój 21' i 17' żony) za to są różnice w wysokości górnej rury.

3. Jak najbardziej, taki bagażnik mam w swoim - znów mój garaż

4. Nie ujawniają tego :) Mój wytrzymał kilka lat katowania na szosie cało rocznie, moja waga to 89kg + standardowa sakwa najczęściej ładowana "do pracy" Najbardziej obawiałem się jakości kół/obręczy a w sumie to teraz mogę powiedzieć że zaskoczyły mnie na ogromny plus, W zasadzie nic nie muszę robić, poprawiałem centrowanie może z dwa razy.

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź !!! :thanks:

 

1) Szkoda :confused:   Ale całe szczęście powstał obszerny topic poświęcony tej tematyce przy udziale kompetentnych użytkowników.

2) W większości rowerów w przypadku innych marek, które sprawdzałem ta róznica wynosi proporcjonalnie w zależności od rozmiaru ramy 7-10mm długości rury górnej, więc jeśli w tym p[rzypadku jest podobnie to tragedii nie ma.

3) Tak wiem widziałem już zdjęcie. Zastanawiało mnie tylko czy to rozwiązanie jest w pałni stabilne i bezpieczne. Jeśli korzystałeś z niego przez cały okres użytkowania, to wierzę że jest.

4) Tego się właśnie obawiałem :confused: Trochę mnie to martwi, gdyż zamierzałem dokupić bagażnik i jakąś sporą sakwę z zamiarem upchania tam namiotu i wszystkiego, czego Bear Grylls nie zabiera na swoje wyprawy. Jeśli zaś chodzi o koła to zawsze mozna wymienić z czasem obręcze. Mocna i solidna rama to podstawa.

 

Dzięki jeszcze raz. Poczytam jeszcze trochę postów i dokładnie przemyślę mój wybór. Póki co po głowie chodzi mi Lazaro Integral V3 i Unbike Flash. Oczywiście nie ma co porównywać ceny i osprzętu, gdyż różnica jest ogromna. W przypadku Unibike za 1399 mam zaledwie mieszany osprzęt klasy Altus/Acera/Touney, jednak w zamian otrzymuję pełną specyfikację i gwarancję jeśli chodzi o ramę.

 

Ehhhh ...... ciężki wybór :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twoich obaw o ramę.

Co prawda zamierzasz dociążyć rower ale ile  to będzie kilogramów ? (30-40kg ?).

Ja wożę córkę w siodełku, z którym razem ważą 26kg. Ja sam też nie jestem ułomek (193cm, 95-97kg).

Rower zaiwania bez jakiejkolwiek zadyszki, decentracji kół czy innych nieprzyjemności związanych z przeciążeniem.

W Unibike prędzej Ci kaseta siądzie bo jest znacznie gorsza niż w Integralu. To samo możesz mieć z korbą jak zaczniesz dociskać pod mocno obciążonym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem Twoich obaw o ramę.

 

Może bardziej obawy o jakość popartą danymi tak jak w przypadku pozostałych firm. Obawy wynikają też raczej z tego, że za mało wiem o firmie (KANDS znam ale pamietam czasy z przed 17 lat kiedy firma słynęła jedynie z tanich rowerów i tyle ...), a im więcej dziennie postów przerabiam, tym też więcej się dowiaduję. Moje obawy tym samym stopniowo maleją ;) W sumie 'kiris' waży nie mało, a z tego co relacjonuje widać, że sprzętu nie oszczędza.

 

Nie twierdzę, że Unibike może być lepszy ale rozważając zakup któregoś z tych rowerów zwracam uwagę na różne aspekty. Na chwilę obecną zdecydowanie bardziej skłaniam się ku Lazaro niż Unibike.

 

Jest jeszcze tylko jeden mały problem ... dostępność. Nie ma aktualnie modelu, który chcę zamówić (17" biały). Podobno mają być dostepne po 5 maja. Zobaczymy co z tego będzie ... i oczywiście dzięki za info :)

 

Pozdrawiam.


 

 

W sumie 'kiris' waży nie mało, a z tego co relacjonuje widać, że sprzętu nie oszczędza.

 

 ... sorry ... miałem na myśli  'kris'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Jako, że udało mi się sprzedać swoją damkę wheelera i dozbierać do lazaro to jako początkujący rowerzysta miałbym wielką prośbę o pomoc. Mieszkam w mieścinie, gdzie można kupić rowery do 500-600 zł (takie marketówki). Chciałbym kupić lazaro, jednak nigdy nie dobierałem rozmiaru ramy. Mam 172 cm wzrostu, a długość od ziemi do krocza wynosi 76 cm. Niby po obliczeniu wychodzi 19 calowa, jednak na aukcji (archiwalnej co prawda) http://archiwum.allegro.pl/oferta/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-na-alivio-i3136186603.html są podane na samym dole wymiary całego roweru. Z tego wychodzi, że od ziemi 17' ma dokładnie 77 cm, czyli tyle, że w butach miałbym luz nad górną rurą, a w 19' jest już 80 cm (czyli o 1 cm w butach jestem dalej za niski). Proszę was o radę. Wziąć ramę 17' czy 19'. Tak, żebym później nie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:

Ta rama idzie pod kątem - przy sztycy jest niżej a potem się unosi w stronę mostka.

Zastanów się gdzie lądujesz, żeby nie było zdziwienia. Polecam wizytę w sklepie i przymiarki

 

Zakładasz, że buty mają ~2cm podeszwę, przemyśl, czy tylko zawsze w takich będziesz jeździł, bo jak założysz jakieś tenisówki to może być mniej.

 

No i na koniec dodam, że mam 19" ramę (178cm), ale nie zsiadam z siodełka przy postoju (mimo sztycy z dość dużym amortyzatorem), bo tak mi wygodniej, natomiast przy wysokim krawężniku (gdy unoszę rower), nad ramą nie mam praktycznie luzu.

 

Jakbyś się znalazł przypadkiem w Warszawie, to mogę dać przymierzyć, ewentualnie pomierzyć całą ramę co 5-10cm o ile to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuśćmy, że wybrałbym ramę 17'. Czy ktoś z tu obecnych ją posiada? Czy rower wtedy nie wydaje się "konusowaty"? W tabelce jest jedna osoba ze wzrostem 173 i ramą 19'. Z drugiej strony znalazłem wpis osoby, która również ma 172 wzrostu i twierdziła, że 3 sezony jeździła na ramie 17'. Potem zmieniła rozmiar na 19' i różnica była diametralna. Skręcało się źle, był zbyt "naciągnięty" nad kierownicą przez co opierał znaczną cześć wagi na rękach. Po 1 sezonie znów wrócił do 17'. Czy mi się tylko tak wydaje, że kupno roweru 17' jest najzwyczajniej bezpieczniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuśćmy, że wybrałbym ramę 17'. Czy ktoś z tu obecnych ją posiada? Czy rower wtedy nie wydaje się "konusowaty"? W tabelce jest jedna osoba ze wzrostem 173 i ramą 19'. Z drugiej strony znalazłem wpis osoby, która również ma 172 wzrostu i twierdziła, że 3 sezony jeździła na ramie 17'. Potem zmieniła rozmiar na 19' i różnica była diametralna. Skręcało się źle, był zbyt "naciągnięty" nad kierownicą przez co opierał znaczną cześć wagi na rękach. Po 1 sezonie znów wrócił do 17'. Czy mi się tylko tak wydaje, że kupno roweru 17' jest najzwyczajniej bezpieczniejsze?

 

mogę się założyć o kratę browarów, że 17 to idealny rozmiar dla Ciebie, a nawet możliwe, że zsiadając z siodełka będziesz czuł delikatne smyranie ramy po jajkach. Przy 19 calach to już byłaby jajecznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się mogę wypowiedzieć w tej kwetsii, gdyż sam mam 172 cm wzrostu. Może nie robiłem przymiarki do Lazaro (bo nigdzie ich nie ma) ale za to pojechalem do kilku rowerowych. Mierzyłem 18" Authora i był na styk dosłownie - ani mm więcej (jak napisał dzabba można poczuć lekkie smyranie po jajkach). Później zrobiłem przymiarkę do 19" innej marki i już musiałem pochylać się lekko do przodu, żeby oderwać pięty od podłoża. Podeszwa mojego buta miała jakieś 10mm grubości. Lepiej chyba nie zakładać, że cały czas będziesz jeździł w butach z podeszwą 20mm ;) Też mam zamiar kupić Lazaro i będę zamawiał 17" (stąd też było moje wcześniejsze pytanie o długośc ramy).

 

 

Czy rower wtedy nie wydaje się "konusowaty"? W tabelce jest jedna osoba ze wzrostem 173 i ramą 19'. Z drugiej strony znalazłem wpis osoby, która również ma 172 wzrostu i twierdziła, że 3 sezony jeździła na ramie 17'. Potem zmieniła rozmiar na 19' i różnica była diametralna. Skręcało się źle, był zbyt "naciągnięty" nad kierownicą przez co opierał znaczną cześć wagi na rękach. Po 1 sezonie znów wrócił do 17'. Czy mi się tylko tak wydaje, że kupno roweru 17' jest najzwyczajniej bezpieczniejsze?

 

Mam aktualnie rower trekkingowy z ramą 21". Nie widziałem żadnych problemów, więc się uparłem żeby zrobić upgrade. Całe szczęście wstrzymałem się z zakupem osprzętu. Kupiliśmy najpierw rower dla mojej dziewczyny i pewnego dnia zwróciłem uwagę na jeden bardzo istotny szczegół, który robi ogromną różnicę - amortyzator. To on bardzo podnosi całą ramę, z uwagi na odległość od osi koła do korony. Biorąc pod uwagę tą różnicę podliczyłem o ile zmieni się wysokość mojego roweru po założeniu amortyzatora oraz wymianie opon na nowe i zrobiłem prosty teścik - podłożyłem stos czasopism o tej grubości pod przednie koło. Może to i trochę prymitywne rozwiązanie ale po przymiarkach w sklepie okazało się całkowicie wiarygodne. Wyszło jakieś 40-50mm - dosłownie wisiałem na tym rowerze :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...