Skocz do zawartości

[zakup] planowany zakup roweru w roku 2012.


marcinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup roweru na początek 2012 roku dokładnie styczeń luty bo jak powiedział mi pan z krossa będą duże wyprzedaże. Jak zauważyłem to na rok 2012 jest giant talon za 2k. Wiecie może czy kross zaczyna robić 29 ery? Chciałbym się was pod pytać bo pan z krossa nie umiał dać mi odpowiedzi na takie pytanie. Pytałem się drogą emailową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kross to predzej przestal robic 29ery, niz zacznie :) ale rynek rzeczywiscie wymusil na nim powrot na opuszczona droge...w sumie ciekawe, ze pan z krossa nic nie wiedzial...moze byl przelotem :D

 

przy takim budzecie odpowiedz sobie na wazne pytanie - czy koniecznie MUSISZ miec 29era? innymi slowy za takie pieniadze bedzie czolg, ktory tylko w naprawde skrajnych przypadkach bedzie lepszym wyborem niz duzo lzejszy treking, albo mtb 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na stronie www.kross.eu

można ściągnąć katalog krossa na 2012 rok i jest tam podana geometria B6 29er.

Wygląda obiecująco.

w rozmiarze 19.5":

TT=616mm

HT=115mm

SA=73.3

TA=71.5

CS=440mm

TYLKO NIE WIEM CO ZA GENIUSZ SKOŃCZYŁ ROZMARÓWKĘ NA 19.5"!!! :wallbash:

Przecież 29ery są dla wysokich.

A tak mi się spodobała B6 :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam planuję zakup w 2012 - tak co by zdążyć przed końcem świata :icon_wink:

 

W tej chwili decyzja jest pomiędzy trzema

1) Specialized Rockhopper 29 w wersji Biało czerwonej

2) Kross Level B6

3) Cube Analog 29 lub Acid 29 kolorystycznie bardziej podoba mi się Analog

 

Nie wiem czemu mam hopla na punkcie Czarno Białych lub Biało Czarnych ram z Czerwonymi dodatkami

 

A i znalazłem że Kellys też ma w ofercie 29" - Kellys 29" TNT na 2012

Ale kolorki mi nie odpowiadaja :icon_wink: :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ramy - zebym jezdzil na cubie musialby mi ktos placic jakies odszkodowanie/zadoscuczynkowe za kazda godzine jazdy na czyms takim, a spec i kross ze wskazaniem na tego 2 maja dobre geo, oczywiscie spec wypada lepiej, ale w przypadku modeli z wyzszej polki, ale uczciwie trzeba przyznac, ze krossy jak na te ceny sa przecudowne

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem, czy rama Krossa faktycznie zasługuje na pochwałę. Geometria, owszem, wydaje się bardzo ciekawa, ale po dzisiejszych oględzinach w Kielcach można stwierdzić, że ilość miejsca na oponę jest poniżej krytyki.

Przy fabrycznie zakładanym Rapid Robie dystans między oponą a górnymi rurkami tylnego widelca wynosi może ze 2mm. Trochę bicia koła albo błota i jest duży problem.

Chyba, że zmieni się od razu fabrycznego kapcia na coś węższego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem, czy rama Krossa faktycznie zasługuje na pochwałę. Geometria, owszem, wydaje się bardzo ciekawa, ale po dzisiejszych oględzinach w Kielcach można stwierdzić, że ilość miejsca na oponę jest poniżej krytyki.

Przy fabrycznie zakładanym Rapid Robie dystans między oponą a górnymi rurkami tylnego widelca wynosi może ze 2mm. Trochę bicia koła albo błota i jest duży problem.

Chyba, że zmieni się od razu fabrycznego kapcia na coś węższego...

 

Radek Masz jakieś zdjęcia tego Krossa ?

Nie mogę nigdzie w sieci znaleźć "real foto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...