Skocz do zawartości

[Rower]2Diamant - co to za rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem niedawno używany rower i nie bardzo wiem co to za firma, szukałem po internecie ale nic w sumie nie znalazłem! Koleś co od niego kupowałem zapewniał, że to renomowana marka w Holandii czy Szwajcarii. Naklejki na ramie są dwie: 2Diamant i 2Cool, rower ma już z 5 - 6 lat i osprzęt Shimano Deore. Możecie mi coś więcej powiedzieć o tym rowerze lub firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii o takich markach nie słyszano.

Najbardziej znane holenderskie marki to Batavus, Gazelle, Sparta, Union, Koga.

 

Rowery o marce "Diamant" produkowano przez długi czas w niemczech (później w tych wschodnich). Teraz firma jet częścią grupy Trek.

Do poczytania po niemiecku:

http://de.wikipedia.org/wiki/Diamant_Fahrradwerke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamanta kojarzę dziadkowego z lat powojennych, co prawda jeszcze nie był to góral;-) Więc marka jak najbardziej z tradycjami. Co wymyślają w zakresie cyklozy dziś nie wiem;-)

Moja rada:

Kupiłeś?

Pasuje ci rama?

Działa osprzęt?

To używaj na zdrowie!

Po co głowę sobie zawracać pierdołami typu napis na ramie?

 

PS. Swoją drogą najpierw rower kupiony, potem postawione pytanie "o co kaman";) Upadek obyczajów;-) [joke, gdyby ktoś nie złapał od razu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog diamant różne roczniki 0d 2005 do ściągnięcia TUTAJ

Jakieś zdjęcie twojej rakiety może ułatwiłoby sprawę? Nie sądzisz?

 

PS. Litości - znalezienie tego zajęło mi 10 sek. Google naprawdę nie boli, tylko czasem trzeba wpisać coś po obcojęzycznemu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprawdopodobniej marka niemiecka, rower który oferuje któryś duży sklep rowerowy w Niemczech jako "własną" markę.

Np niemecki Stadtler wielki sprzedawca rowerów w tym kraju oferuje/oferował rowery z logo exte, był nawet model z pełną grupą xtr i amortyzatorem sid. Cena była sporo niższa niż analogiczne rowery "markowe".

Jestem prawie pewien że 2Diamant nie ma nic wspólnego z diamantem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...