Skocz do zawartości

[staw biodrowy] a siodełko


rowerzystka

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej jeździe na rowerze czuję ból w stawie biodrowym. Może być on spowodowany przeciążeniem, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy na występowanie tego bolu może mieć wpływ siodełko (jego twardość, szerokość, sposób ustawienia). Jak uwżacie? Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eciu, siodełka nie mam raczej za wysoko. Jest wręcz ustawione minimalnie niżej, niż zalecają. (Trzymając stopę - piętę na opuszczonym w dół pedale i siedząc przy tym na siodełku, noga powinna być prawie prosta). - U mnie jest raczej lekko zgięta niż niemal wyprostowana. Wysunięcie siodełka do przodu/tyłu zobaczę dokładniej, gdy wrócę do domu. A jak to jest z szerokością i twardością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękkie siodełko jest teoretycznie bardziej komfortowe, sam mam wygodną kanapę :D

Zastanawiam się, czu może być to wpływ geometrii siodełka, z tego co kojarzę w sprzedaży znajdują się siodełka w wersji LADIES...

Może chodzi właśnie o to B)

 

http://www.cyklotur.com/go/_info/?id=4738&...95db830084723e6

http://www.cyklotur.com/go/_info/?id=4774&...95db830084723e6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś przypomniec jakie było optymalne ustawienie siodełka przód-tył ? Od czasu zmiany ramy zauwazylem wlasnie bol stawów biodrowych (jezeli to te bo ja mam ból mniej wiecej w dolnej czesci półdupków) ale do teraz kiedy przeczytałem ten temat myślałem ze to są mięśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siodełko jest miękkie, jego szerokość max to 17cm i jest to w dodatku specjalna wersja dla kobiet. Tym bardziej mnie ciekawi, czy ból biodra może być sopwodowany przez nie. Teoretycznie nie powinien. Zastanawiałam się nad tym, jak by to było z siodełkiem twardym. Twarde by było solidnym oparciem dla kości kulszowych, przy miękkim, gdy noga pracuje, kości prawdopodobnie lekko zapadają się w siodło (ruchy góra-dół). A może siodło wykonane w technologii Body Geometry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Niby wygodne siodełko Massi ProTech a po jakimś czasie zaczęły mnie boleć stawy biodrowe. Próbowałem różnych ustawień, ale zawsze kończyło się to bólem w biodrach (szczególnie w prawym biodrze). Dopiero pomogła wymiana siodełka na stare, które jest węższe i twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Dołączając się do dyskusji, muszę napisać, iż mam podobne problemy podczas jazdy z lewym biodrem. Rzeczywiście uważam, że jest to spowodowane jakimś złym ustawieniem czegoś w rowerze (czego to jeszcze nie doszedłem). Ale moje obserwacje dowodzą, że ból ten jest jakby pochodną bólu pleców, tzn. po prostu jakieś kręgi w dolnej części kręgosłupa uciskają na jakieś nerwy i ból promieniuje na biodro.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kompletnie nie wiem co zmienić w ustawieniach. Podnosiłem i obniżałem siodełko, przesuwałem je do przodu i do tyłu itp. Niestety nic to nie zmieniło chociaż wydawało mi się przez moment, że przy podniesieniu siodełka troszkę ten ból zminimalizowałem, ale przy długim podjeździe znów był odczuwalny.

 

POZDRO

Oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że czujesz, jakby to szło od kręgosłupa, to może spróbuj też z ustwieniem kierownicy/mostka względem siodełka.

Obniżenie kierownicy (odwrócenie mostka na ujemny kąt, lub przełożenie podkładek nad mostek) bądź zamiana mostka na dłuższy potrafi zdziałać cuda (masz wtedy kręgosłup bardziej poziomo, a jak wiadomo, bardziej jesteś w stanie wygiąć kręgosłup przód/tył niż się naciągnąć w pionie, więc oszczędzisz sobie tym sposobem dyski :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...