Skocz do zawartości

[rower]dobra rama pod rozbudowę.


Desmond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru z dobrą ramą, nawet kosztem osprzętu, lecz dobrego pod rozbudowę.

Osprzęt może byc gorszej grupy, lecz wazne jest dla mnie dobra rama w tym rowerze.

Co polecacie? Cube, Scott, Trek lub moze coś innego? Cena 1500-2500 zł. Proszę o przykłady dobrych rowerów z niezawodną wartą rozbudowy ramą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie napisał, że chce zbudować rower bo wtedy temat by zatytułował "dobra rama pod budowę". Być może na rowerze chce jeździć od dziś a ma ograniczony budżet i nie jest w stanie zbudować roweru od zera - woli kupić gorszy osprzęt na bardziej przyszłościowej ramie.

 

Desmond ... do czego chcesz używać tego roweru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Basiq szukam roweru z przyszłościową ramą, lecz na dzień dzisiejszy nie zależy mi tak bardzo na osprzęcie który i tak w przyszłości wymienię. Roweru chcę używać głównie do wycieczek po różnym terenie, przeważnie las; ale również roweru chciałbym używać do startów w maratonach xc, dlatego zależy mi na hardtail'u i blokowanym amortyzatorze ze skokiem ~100mm. Co proponujecie wobec tego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama tak naprawdę po za wagą to przede wszystkim geometria która musi Ci odpowiadać... tego nikt Ci nie doradzi

Scott najdroższy, równy osprzęt - godny polecenia

Cannondale i Trek marka i nic po za tym - hamulce mechaniczne

Giant opinia podobna do scotta, trochę tańszy niezauważalnie słabszy

i mój osobisty faworyt Cube pewnie wielu mnie skrytykuje, ale uwielbiam jego geometrie, a przez to zwrotność i fun jaki daje na wąskich, krętych w miarę szybkich przejazdach w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hamulce w Cannondale są straszne :P

Jeśli chodzi o Cube to mi osobiście bardzo przypadł do gustu a w szczególności ten model: Ltd PRO niestety nie mam aż tyle kasy, a z chęcią takiego bym zakupił :D

Kurcze, ale te marki się cenią; porównując np. z Unibikem to taki Evo bije wszystkie te modele na łeb w porównaniu z osprzętem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na pewno nie stawiałbym na Scotta przy planach startów w maratonach. To krótka rama, podobnie Cube i Giant. Jak już Scott to tylko Scale.

 

Trek jest znowu strasznie długi, ale taka to już cecha G2.

 

Jako rama stawiałbym na Cannondale. No ale się cenią, osprzęt nie powala. I zostaje jeszcze Unibike. Całkiem rozsądny pomysł, rama o sportowej geometrii, niezły w porównaniu do konkurencji osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...