Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Mactronic Bike Pro Noise


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z nocnej przejażdżki po lesie i powiem Wam jedno, masakra! Bez obaw można naginać po leśnych wertepach tempem prawie że wyścigowym, widno jak w dzień, korzenie etc. widoczne jak na dłoni, jedynie gra cieni trochę przysparza palpitacji serca ;) Nawet w najsłabszym trybie lampa daje radę. Mocowanie bardzo dobre, jakość wykonania także. Na dzień dzisiejszy jestem w szoku, to mój najlepszy zakup z akcesorii jakiego dokonałem do tej pory. Trochę się dziwię, że sprzedają tą lampę bez zezwolenia, przecież jak by przyłożyć strumień światła do ściany to spokojnie parę fotonów by się znalazło po drugiej stronie lol ;)

Szczerze polecam.

Edytowane przez Kusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś więcej mógłbyś napisać? Też zastanawiam się nad tą latarką jednak w podobnej cenie są już customowe które w liczbach są mocniejsze (nie wiem jak w praktyce bo żadnej nie miałem).

Zdjęcia, bogatszy opis etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popieram...coś więcej prosimy :) Sam się właśnie zastanawiam, jakoś w przyszłym tygodniu pojadę obmacać ją w sklepie. Najbardziej interesuje mnie trwałość tego mocowania.

 

ps. tutaj jedna fotka : http://www.awa24.pl/product-pol-13732-Lampa-rowerowa-MacTronic-Bike-PRO-Noise-Zobacz-szczegolowy-opis-i-duzo-zdjec-produktu.html

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś rano ją nabyłem, przed chwilą testowałem w lesie - w zupełnej ciemności. ;) Niestety zdjęć nie mam, bo telefon robi niewyraźne. ;x

 

Więc tak.. nie mam porównania z innymi lampkami, ale jak dla mnie:

 

Przy mocy Turbo 300LM, mogę spokojnie jeździć w zupełnie ciemnym lesie 25km/h - 30km/h, a przy wąskich i trochę wyboistych ścieżkach około 20km/h

 

Przy mocy Low 60LM od biedy można jeździć około 15km/h :unsure:

 

Więcej trybów w lesie nie testowałem.

 

W mieście zupełnie wystarczają najniższe tryby: 110LM i 60LM

 

Ładnie oświetla pobocze, w dotyku jest dosyć masywna, zacisk na kierownice na razie nie budzi moich zastrzeżeń.

 

Wraz z dalszym użytkowaniem zamieszczę więcej informacji i może jakieś zdjęcia. :teehee:

Edytowane przez TK3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Noise jest znacznie mocniejsza od Pavy , jest też znacznie mniejsza i lżejsza . Ale jak dla mnie ma jedną wadę - akumulator . Jest to ogniwo w takiej nierozbieralnej kapsule - co zrobić jeśli ktoś chce jeżdzić całą noc ? Gdyby tak szło dokupić takie kapsułki oddzielnie - jako zapas to byłoby fajnie. http://imageshack.us/photo/my-images/577/picture020y.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też tą lampę. Jechałem za skuterem wczoraj pod wieczór. Tak z 20m za nim. Moja lampa oświetlała drogę i jemu i mi. Dużo mocniejsza od jego lampy. Duże znaczenie ma to, że emitowane światło jest białe, a nie jakieś fioletowe. Za tą cenę jest coś pięknego. Później wybrałem się w las i nad Odrę po wałach w nocy. Widać wszystko pięknie. Chyba jedyną wadą jest czas pracy lampy na najwyższym trybie (ok 2 godzin). Również zastanawiałem się nad Pavą, ale gdy porównałem obydwie lampy, doszedłem do wniosku, że nawet nie są podobne do siebie. Zdjęcia z pracy postaram się wrzucić na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Po pierwszych pochlebnych recenzjach postanowiłem również zakupić Noise'a. No i mogę tylko chwalić - nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Najmocniejszy tryb mógłby dla mnie nie istnieć :) Opiszę mniej więcej kolejne tryby (od najsłabszego do najmocniejszego).

 

1 - jazda po mieście, aczkolwiek nie daje odpowiednio komfortowego światła na nieoświetlonych ulicach.

2 - tutaj sytuacja zdecydowanie się rozjaśnia. Na asfalt włączanie mocniejszego trybu niż ten, to przerost formy nad treścią. W sytuacjach awaryjnych (np. końcówka baterii) wystarcza też w teren, aczkolwiek bez szaleństw (do około 20 km/h)

3 - najbardziej preferowany przeze mnie tryb, zupełnie wystarczający do jazdy w terenie.

4 - różnica pod względem 3 jest nieco mniejsza niż przy innych trybach, ale jednak. Mimo wszystko nie na tyle duża, żeby cały czas jeździć na 4. Włączam go po prostu jak potrzebuję wyjątkowo mocnego światła. Na dłuższe wypady tylko i wyłącznie "trójka" - różnica niezbyt duża w jasności, ale w zużyciu baterii już przepaść.

 

To tyle, BikeBert - czekam z niecierpliwością na odpowiedź :) Chociaż cena na poziomie 30 zł za kapsułkę nie byłaby dla mnie dużym zaskoczeniem...

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to to, z założeniem że mówimy o lampce z diodą xm-l napędzaną 4 ogniwami 18650 - nie uwzględniając jakości komponentów, które raczej fenomenalne nie będą. Moja to praktycznie ten sam produkt tylko z logo wymyślonym przez sportowego norweskiego sieciowca i jest oznaczona c4.

Miałem do porównania 870tkę i jednak wybrałem jednoznacznie tego xm-la. Wolę wiązkę taką jak ma ta zamiast rozproszonej ale o krótszym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to się ma do Mactronica Bike Pro Noise ? Owszem, za 200 zł można kupić armatę tego typu.

Myślę, że produkt sklepowy typu Mactronic wybiorą osoby o konkretnych oczekiwaniach i potrzebach. To samo tyczy się wszelkich MJ-otów i podobnych.

 

Lampka z linka powyżej nie świeci poniżej 50% mocy - aż strach wyjechać na szosę z takim czymś. Za to ktoś, kto całymi nocami siedzi w lesie, bawi się kabelkami i sprawia mu frajdę posiadanie mocniejszego oświetlenia niż to jest w rzeczywistości potrzebne - będzie miał z niej uciechę :)

Dla mnie Mactronic pod pewnymi względami jest jednak lepszy. To po prostu lampka użytkowa i będą kupować ją ludzie, którzy potrzebują właśnie tego typu oświetlenia. Jak dla mnie - znakomity tańszy zamiennik dla równie przemyślanej i użytecznej Bocialarki.

A znawcy dalej będą twierdzić, że to strata kasy bo mogliśmy sobie kupić za dolary w Chinach coś jaśniejszego :P

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DominikM, świetnie się czyta Twoje recenzje/testy. W ostatniej wspomniałeś o Cree XM-L, stąd pytanie do Ciebie,

czy taka latarka - http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-820-lm-kpl-aku-nowosc-i1967339448.html jest coś warta?

Z opisu wynika, że zmodyfikowana, a na zdjęciach widać, że moc ma sporą, w sumie za te pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...