Skocz do zawartości

[mocowanie Pancerza] Problem Z Linką ;/


Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam taki problem. Zacznę chyba od tego, że moją ramę (Scott Scale 60) ktoś robił albo po nieprzespanych 2 nockach albo po imprezie, bo kurde zapomnieli dorobić jednego uchwytu na zamocowanie pancerza z linką od tylniego hamulca.

Tłucze się to niemiłosiernie ;/

 

Zaraz po kupnie przykleiłem pancerz do ramy zwykłą taśmą klejącą i jest spoko, tyle że wygląda to tragicznie, po każdej jeździe dostaje się tam brud no i taśma niezniszczalna nie jest, więc sie obrywa etc.

Ponadto przy każdym hamowaniu tylnim hamplem słychać taki charakterystyczny odgłos rozginanej taśmy ;/

 

Dodam jeszcze, że w wyższym modelu Scotta z serii Scale czyli Scott Scale 50 już te pacany ten uchwyt zamocowały i problemu nie ma :D

 

No więc czekam na wasze rady dotyczące jakiegoś sensownego unieruchomienia tej wrednej linki w pancerzu :P

 

zdjęcia:

http://img424.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3vq.jpg

http://img282.imageshack.us/my.php?image=obraz0037iw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mógłbyś spróbować taką tasiemką samozaciskową (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) taka plastikowa tasiemka z ząbkami (nieraz się jakieś kable tym zpina).

 

To jest mniej więcej coś takiego tylko plastikowe i bez tej śrubki http://www.dehn.pl/produkty/odgromowa/imag...owa/zacisk1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych własnie paskach spinających, czy trytytkach :) mam przypięty ten pancerz do tych całych uchwytów, tyle, że tych uchwytów jest za mało ;/

 

coś mi się zdaje, że przypięcie tym bezpośrednio do ramy może ja porysować, a poza tym nie sądzę, że byłoby to trwałe bo np, przy noszeniu roweru mogłoby się przesunąc i jeszcze bardziej ramę porysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem pod wrazeniem - to by było najlepsze

 

to sie na kleju trzyma czy jak?

 

popytam się w sklepach, a może będzie w jakimś internetowym? jeśli ktoś widział coś takiego to prosiłbym o linka ;)

 

w ostateczności spróbuję tego trika z taśmą :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterpak, gdybyś gdzieś znalazł takie przyklejane przelotki daj znać :) :wink:

Ja niestety nigdzie nie widziałem...

kiedyś było coś takiego chyba w secesji tzn na pewno bylo, ale nie do konca jestem przekonany ze w secesji :P wtedy kosztowalo to miedzy 20 a 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy amortyzator manitou przychodzi z podobna, przyklejana przelotka, sluzy ona do mocowanie pancerza do dolnych nog amora. Uderz do zwyklego sklepu rowerowego i tam powinni ci odpalic za dobre slowo. U nas sa tego cale szuflady......

 

jak nie znajdziesz daj mi na PW swoj adres to ci przysle. Poszekasz tydzien i masz.

 

czolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja tez nie mialem tego kawalka plastiku w moim scale 60........ to bylo strasznie irytujace :D .........ale jak oddalem do serwisu na pierwszy przeglad to okazalo sie ze wynioslem go juz z tym badziewkiem.......teraz nie lata i jest fajnie............. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...