Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam sie nad kross crow PRERIA lub FITNESS. Te krosy sprzedawane sa z ramami 19" i 21, a ja mam 170cm wzrostu.

 

 

Bylem dzis w sklepie rowerowym i wsiadłem sobie na Kellysa Neosa 19" i przy moim wzroscie i raczej proporcjonalnej budowie, jest to nieco za duzo. Niestety krossa nie mieli. Ale patrzac na foty, krossy maja inna geometrie ramy - wyglada to tak, jak by byla bardziej obniżona od strony siodełka. Wiec może będzie OK.

 

Znacia może kogoś o wzroście ok 170cm, kto uzytkuje crossa Krosa i moze potwierdzic, ze nie grozi mi ryzyko utraty męskości jeżdżąc na nim?

Edytowane przez przemo3642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam sie nad kross crow PRERIA lub FITNESS. Te krosy sprzedawane sa z ramami 19" i 21, a ja mam 170cm wzrostu.

 

Przy Twoim wzroście (chyba że nadal rośniesz) oba te rozmiary będą za duże. Mam 175 i znalazłem swoje optimum w rozmiarze 18". Przed zakupem najlepiej poproś o jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na tym forum;) Zastanawiam się nad zakupem

http://www.hornett.pl/index.php/product/show/id/42

Nie orientuję się jednak za bardzo czy rower z ramą 18' i kołami 28' nie będzie za duży dla osoby mierzącej 161 cm i ważącej niecałe 50 kg..? Ma mi on służyć do dojazdu do pracy (ok 5 km - trochę piaszczystej drogi, większość ulicą chodnikiem i trasą rowerową. Z góry dziękuję Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroście (chyba że nadal rośniesz) oba te rozmiary będą za duże. Mam 175 i znalazłem swoje optimum w rozmiarze 18". Przed zakupem najlepiej poproś o jazdę próbną.

 

Zgadza się, dosiadałem ich i są za duże. Ponieważ nie mogłem znaleźć niczego ciekawego i zarazem niedrogiego w rozmiarze 17", więc ostatecznie kupiłem kellys neos 17" i będę teraz głodował przez miesiąc <_<

Edytowane przez przemo3642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale za duża, bo?

 

-źle Ci się jeździ?

-ktoś tak powiedział?

-stojąc okrakiem nad ramą, opierasz się klejnotami o rurę? :)

- rama jest za długa?

 

Z doborem rozmiaru ramy to sprawa jest dość dyskusyjna, rożne są preferencje, zależy też od przeznaczenia roweru. Jedna rama 22" nie jest równa innej 22", tym bardziej że większość producentów podaje rozmiar ramy do samego końca rury podsiodłowej, a i zdarza się że rozmiarówka jest nieco zawyżona.. Ja obecnie przy 190 cm jeżdżę na Meridzie HFS 22" (choć gdy w rzeczywistości ją zmierzysz wychodzi jakieś 21,6 - do końca rury podsiodłowej która wystaje ponad górną dobre 5 cm). Swego czasu mialem Leader Foxa Outline 22", który był dla mnie deko za duży - przy tej samej rozmiarówce, rama była dobre 3 cm wyższa od tej Meridy. Mierząc rzeczywistą wysokość ramy, należy sprawdzić długość rury podsiodłowej od środka suportu, do punktu jej przecięcia z rurą górną.

Edytowane przez AgentOrange
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za duża, bo?

 

-źle Ci się jeździ?

-ktoś tak powiedział?

-stojąc okrakiem nad ramą, opierasz się klejnotami o rurę? :)

- rama jest za długa?

 

Z doborem rozmiaru ramy to sprawa jest dość dyskusyjna, rożne są preferencje, zależy też od przeznaczenia roweru. Jedna rama 22" nie jest równa innej 22", tym bardziej że większość producentów podaje rozmiar ramy do samego końca rury podsiodłowej, a i zdarza się że rozmiarówka jest nieco zawyżona.. Ja obecnie przy 190 cm jeżdżę na Meridzie HFS 22" (choć gdy w rzeczywistości ją zmierzysz wychodzi jakieś 21,6 - do końca rury podsiodłowej która wystaje ponad górną dobre 5 cm). Swego czasu mialem Leader Foxa Outline 22", który był dla mnie deko za duży - przy tej samej rozmiarówce, rama była dobre 3 cm wyższa od tej Meridy. Mierząc rzeczywistą wysokość ramy, należy sprawdzić długość rury podsiodłowej od środka suportu, do punktu jej przecięcia z rurą górną.

AD 1) Nie

AD 2) Tak, obawiam się, że jest za duża na maratony

AD 3) Nie, jest luz

AD 4) Także nie

Najbardziej obawiam się, że jak wystartuje w jakiś zawodach to się z tą ramą nie wyrobię na krętych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ciężko jest polemizować z odczuciami. Sama wysokość ramy jest moim zdaniem najmniej istotnym parametrem, z którego najmniej wynika. Dużo bardziej istotna jest długość ramy, kąty, baza kół, itd. Ja kiedyś przesiadłem się na ramę numer mniejszą, i mimo że wysokość siodła sztycą nadrobiłem, to by jakoś sprawnie na tym jeździć musiałem założyć mostek 130mm w efekcie czego rower zamiast zyskać, stracił nieco na zwrotności (pomimo mniejszej bazy kół) i miał większe tendencje do "odpadania" na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam zamiar kupić rower giant xtc 1 2009r. Problemem teraz jest czy rozmiar ramy 18" który jest w promocji będzie odpowiedni. Mój wzrost 175 cm i długość nóg mierzona od krocza do podłogi przy rozkroku około 20 cm i przy nacisku podobnym do nacisku siodełka wynosi 87 cm. Proszę o odpowiedź czy wielkość tej ramy jest odpowiednia czy może ewentualnie poszukać roweru z większą ramą ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Chce sobie kupić Crossa 'Kellys Coach 2009' . I raczej na pewno wezmę ramę 21 , ale wole się upewnić.Rower będzie używany do jazdy po asfalcie i lesie , żadnego skakania czy jakoś strasznie extremalnej jazdy:)

 

Moje wymiary:

wzrost :192cm

waga : 84 kg

od pięt do krocza : 89cm (nie wiem czy dobrze to zmierzyłem^^)

 

 

21 będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Chcę kupic Kross'a A4 model 2009. Mam 185 cm, noga koło 84 cm, i problem z doborem ramy. Na pewno miał ktoś przyjemność jeździć na tych ramach - A4 A6 na pewno są te same. W gre wchodzi 18" i 20". W sklepie twierdzą że te ramy są "wieksze" i upierają się przy 18, ja nie mam doświadczenia i mi to już spędza sen z powiek.. Bardzo proszę o poradę, dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...