Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką ramę wybrać w przypadku roweru crossowego?Gdzieś wyczytałem,że powinna być o nr większa niż w przypadku górala .

Mam 180 cm wzrostu i noga 84 cm.Zastanawiam się nad tym rowerem:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=331641948

Ale niestety do wyboru jest tylko rama 50 lub 55. Jedna wydaje mi się,że będzie za mała druga raczej za duża.Optymalne byłoby chyba 52,ale nie ma takiego rozmiaru w ofercie Focusa.

Jeżdżę teren-70%,asfalt-30%. Nic ekstremalnego.Wycieczki 50-80 km.Co jakiś czas zdarza się mały podjazdzik :D ,ale przewaga płaskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to ciężko odpowiedzieć.

Ja mam numer buta 42,5 i ciągle rosnę, jakie powinienem kupić buty żeby nie były za duże a żeby służyły mi na lata?

 

 

Moim zdaniem kup rower taki żeby Ci się wygodnie jeździło a jak wyrośniesz to sprzedasz i kupisz nowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Planujemy zakup roweru miejskiego dla żony ( 170cm ), podobają się nam modele Gazelle, mamy już kilka upatrzonych modeli ale nie wiemy który wybrać ze względu na ramę.

"Tabelek" i artykułów jaka rama pod jaki wzrost znalazłem już kilka ale generalnie w żadnych z nim nie było choćby kilku zdań o rowerach miejskich, a że na allegro ogromna większość

rowerów które sprawdzaliśmy ma ramy powyżej 20" wychodziło by na to, że średni wzrost kobiety np. w Holandii znacznie przekracza 180cm, a może i 190cm... tak więc jak jest z tymi

rozmiarami ram jeżeli chodzi o rowery miejskie? Chcemy kupić używany ( do ok. 800zł ) przez internet, przymierzenie się do wybranego modelu nie wchodzi więc raczej w grę.

 

Spodobały nam się wyżej wspomniane Gazelle ale jesteśmy otwarci na inne niezawodne i nie odpychające wzroku propozycje w tym samym przedziale cenowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem rower MERIDA MATTS SPEED HFS 20" (kupowałem używany i akurat taki rozmiar się trafił, więc go łyknąłem). Mam 180 cm, od podłogi do jajek 83 cm, czyli wychodzi po przeliczeniu (183x0,57):2,54= 18,63" Gdy stoję w butach do jazdy, to krocze mam ok. 3 cm ponad ramą. Planuję jazdę w Maratonach i XC. Da radę na tym w miarę efektywnie jeździć, czy raczej nie za bardzo?

 

pOZ:Drower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W poniedzialek bede kupiwal rame z pelnym zawieszeniem:

 

rdran1.jpg

 

Zastanawiam sie nad rozmiarem. Teraz jezdze na ramie 20" i wielkiej tragedii nie ma, ale jak zsiade z siodelka to siedze niemalze na gornej rurze... Na trasach technicznych czasem nie umiem zapanowac nad rowerem, ale na dluzszych przejazdzkach jest wygodnie. Wiec tak sobie myslalem, ze nowa rama bylaby dla mnie dobra w rozmiarze 18". Jednak ta rama, ktora chce kupic wystepuje w rozmiarach 17", 19" i 21"... Bylem oststnio w spklepie SkiTeam i usiadlem sobie na rowerze CUBE'a (rama blizniaczo podobna) tez z pelnym zawieszeniem, w rozmiarze 18" i bylem w szoku, bo takze prawie siedzialem na rurze gornej! Faceci z obslugi mowili, ze jest dobrze, bo "fulle maja podniesiony srodek ciezkosci i kazdy wydaje sie wiekszy niz odpowiednik w hardtailu, a na 16" bede siedzial jak na krzesle"...

 

Dane o geometrii interesujacej mnie ramy RDR 17":

Długość górnej rury - 555 mm (w rozm. 19" - 570mm).

Wysokość główki sterowej 11,5 cm.

Długość rury posiodłowej 43 cm.

Kąt rury podsiodłowej 73 stopnie.

Kąt głowki sterowej 71 stopni.

 

Ja mam 176cm wzrostu, dlugosc nogi od podloza do krocza 78cm, dlugosc wyciagnietej reki (od szyi do konca wyprostowanych palcow) jakies 77cm.

 

Mysle, ze 17" bedzie dla mnie ok, ale co Wy poradzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinii

Dużo zależy od tego, o jakim skoku widelec założysz do ramy, bo to będzie miało wpływ na to, jak wysoko będzie górna rura ramy.

Z tego, co widzę na stronie producenta jest to rama raczej do XC, gdzie skok przedniego amorka powinien wynosić max 100 mm, więc wydaje się, że 17 cali powinno być dla Ciebie odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...