Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić na allegro KROSS hexagon V3 lub V5. Niestety nie mam gdzie się przymierzyć do tych ram. jaki rozmiar ramy mam wybrać?

 

Mój wzrost 172 cm

długość nóg w kroczu 77cm

długość ręki do nadgarstka 58 cm

 

z przelicznika wychodzi 17", ale podbno te ramy są dość niskie. Czy to prawda?

 

Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Edytowane przez m4rox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy na tym forum,do tej pory radziłem sobie sam jednak w moim serwisie row. zaczęto mnie olewać od momentu kiedy przestałem kupować drogie elementy mojego bika.Chodzi mi o rame,kupiłem kiedyś PEUGEOTA za 50 zł,wymieniłem w nim wszystko , pozostała tylko rama. Do tej pory była ok tzn wygląd super,CRO-MO,wszystko pod 1,1/8,ale nie wiem jaki to rozmiar,mam 176 i kiere musze odchylic do przodu,gięta,taka pozycja mi odpowieda -jak zmierzyć tą rame,jaką wybrac nową bo taki mam zamiar-myśle o KONIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Ktos juz pytal sie o rozmiar ramy do dirtu ale nie uzyskal odpowiedzi. Wiec moze mnie poratujecie: mam 183 wzrostu noga 86cm od ziemi do przyrodzenia. Zamierzam kupic sobie DC cockera, sa tam chyba 14tki i 16tki, bedzie to moj pierwszy dirtowy rower wiec kompletnie nie mam pojecia jaka wziac :/. Pomozcie cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Lennarda Zinna znalazłem kalkulator który na podstawia naszych wymiarów oblicza wielkość ramy. Bardzo fajna rzecz http://www.zinncycles.com/fitsystems/default_ie.aspx Niestety ustrojstwo to jest w języku angielskim i z tego wynika problem. O co chodzi z opcja "Adjust Frame Results for Custom Cranks?" jest opis wyjasniajacy to lecz tez po angielsku a zdanie jest napisane takim słownictwem ze nawet słownikowe tłumaczenie mi niepomogło. Moze ktoś by był na tyle zdolny bo to zrozumieć i przetłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sternal Notch to Floor - przykładasz ołowek pod jabłko Adama (niżej) do kosci która zaczyna tworzyć obojczyk , takie wyciecie w kształcie U ,mierzysz od ziemi do tej kosci .

Arm Length: długosc rąk

Inseam Length: długosc nog od ziemi do jajek

 

A ja mam długosc nog 87 , wzrost 182 ,co dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Wszystkim!

Mam pytanko jaki długość mostka wziąsć do Krossa Morpha rozmiar ramy to... środkowy facet :ekk: Tak jest zaznaczone i wydaje mi się, że jest to albo 18 bądz 19

Mam 169 cm ręce 73 cm, a nogi 100 cm

Więc jaka długość 100 mm czy 90 mm ??

 

 

Za nie długo czyt. jak się pojawi okazaj czyt. w Zime będę kupował nową ramkę jaki wziąć rozmiar ww. wzrost itp.

 

Ramka to będzie najprawdopodobniejj Meridy ale nie wiem jaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz jak ci wygodniej... j bym te wszystkie regóły co do dobierania wielkości ramy, długości komponentów wywalił... Nic lepiej ci nie powie co i jak być powinno jak nie jazda na rowerze... wiec najpier kupuje się na oko a później wraz z przebiegiem bika wymieniać części aż będzie bardzo wygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz jak ci wygodniej... j bym te wszystkie regóły co do dobierania wielkości ramy, długości komponentów wywalił... Nic lepiej ci nie powie co i jak być powinno jak nie jazda na rowerze... wiec najpier kupuje się na oko a później wraz z przebiegiem bika wymieniać części aż będzie bardzo wygodnie...

 

oka, oka zobacze na razie pojeżdze na 110 zobaczymy jak będzie potem może na 100 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W wyborze roweru pozostała mi kwestia rozmiaru ramy. Od razu zaznaczam, że chodzi o ramę do roweru typu cross. Ze wszystkich porad, kalkulatorów wyszło mi że powinna ona mieć ok. 20 cali. Ponieważ rowerki Authora mają rozmiary 16, 18, 20 i 22 przymierzyłem 20, jednakże okazało się, że jest zbyt duża... Mam pytanie jakie posiadacie rozmiary ram przy swoim wzroście? Ja chyba będę musiał kupić 18, tylko czy nie będzie za mała? No chyba, że pójdę na rozwiązanie kompromisowe i kupię rower innej firmy gdzie jest np. rozmiar 19 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie o rozmiar ramy do roweru trekignowego na wielodniowe wyprawy. Mam 180cm wzrostu, a wewnętrzna długośc nogi to 86,5cm. Upatrzyłem sobie rower (28 cali) o rurze podsiodłowej 56cm i górnej rurze 57cm. Z wymnożenia 86,5cm przez 0,64 wychodzi mi rozmiar 54,5. Mam pytanie czy 56 będzie dobre?

 

--

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Zamierzam kupic rower kross sign ds. Mam 175 cm wzrostu waże 65kg. Chce aby rozmiar ramy byl by odpowiedni zarowno do skoków i ostrych zjazdów jaki i do spokojnej jazdy. Jaki rozmiar wybrac aby bylo dobrze 14 czy 16 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiem że już jest założony temat dotyczący rozmiaru ram, jednak czytajac go nie znalazlem odpowiedz na mój problem:( Jestem zdecydowany na zakup signa ds, problem jest w tym ze nie wiem jaki rozmiar ramy wybrac.

Mam 175 cm wzrostu, długośc nogi to 80cm, waga 65 kg. Chce go używac do agresywnej jazdy, skoki i zdazdy no i czasami po prostu pobujac się po mieście:) Bardzo prosze o poradę ludzi którzy maja ten rowerek.

Z góry dziękuje za wszystkie rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć

Jutro zamierzam kupić ten rower: http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/401

Tylko mam problem z doborem ramy.

Mam 180cm wzrostu, odległość od pięty do krocza 83cm.

Z wykonanych obliczeń wychodzi mi że właściwie powinienem mieć ramę wielkości 18" ale do wyboru jest 17" i 19"

Który rozmiar byłby dla mnie bardziej odpowiedni....czy 17" nie będzie dla mnie zbyt małe???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...