Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, więc: Cześć wszystkim!

 

No i do rzeczy: przymierzam się do zakupu bajka z oferty Krossa. Konkretnie robię zakusy na Level A6.

Proszę o podpowiedź co do rozmiaru ramy.

Mam 167 cm, noga 74, ważę 80 kg.

Zgodnie z kalkulatorami powinienem brać coś z przedziału 16-17", czyli w tym przypadku 16"?

Jeżdżę regularnie krótkie dystanse, raczej rekreacyjnie. Nie jestem hardkorem :laugh:

Dzięki!

 

Edit: Jednak z Levela A6/2011 nici, bo ostały sie jeno 20" ...

Czyli bardziej mi po drodze z Levelem A2.

W takim razie rozmiar S?

 

Edit: A jednak! Na alledrogo mają 16" w niezłej cenie ...

Edytowane przez EZlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja również tutaj. Latając dzisiaj po sklepach sportowych w poszukiwaniu kasku i ochronek dla młodego natknąłem się m.in go-sporcie na 29-ki różnych firm. Przymierzyłem Krossa Level z ramą 17" i tak. Stojąc swobodnie miałem wrażenie że 0 luzu od górnej rury ramy ale z drugiej strony spokojnie podnosiłem przednie koło na jakieś 10 cm. Czy w takim przypadku mogę uznać taki rower za optymalnie dobrany? (chyba nie będę szukał 16-ek :laugh: ) Wzrost 173, waga 68kg, nogi nie bardzo długie.

Druga sprawa nie wiedziałem że jestem aż tak mały że dla mie ramy 17"-w dół :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam spory problem na levelu a2 krossa 2012 na ramie 19 jeździłem była idealna nawet troche miejsca miedzy rama a jajkami miałem :D

 

Mam 170cm wzrostu i 80 od ziemi do jajek,i staje przed wyborem a2 2012 na 19' lub a4 2010 na 20' z tym ze ta a4 ma hydrauliczne hample i ogolnie lepszy osprzęt za tąsamącene co ta a2 2012.

A jest w sklepie internetowym i stąd pytanie czy dobra była by ta 20 z moimi wymiarami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ciekawe bo długość rury podsiodłowej to 53 cm dodaj do tego ponad 20 cm od suportu do ziemi to wyjdzie gdzieś 75 cm od podłoża jak nie więcej to masz może 3 do 5 cm prześwitu bo twoja noga to 80 cm.

 

druga rzecz ustaw siodełko do swojej pozycji, stań nad ramą i wtedy spróbuj unieść przednie koło do góry ile cm ci się uniesie bo powinno minimum 10 , 15 cm jeżeli chcesz rower mtb.

 

trzecia rzecz to długa ta twoja noga przy tym wzroście, ja mam 175cm, jeżdże na ramie 17 cali.

Edytowane przez dominv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadniesz dwa, trzy razy na "strategiczne miejsca" i odechce Ci się albo jazdy na rowerze w terenie, albo tak dużych ram. Pod Twój wzrost 17-18". I koniec.

 

Dobra to nie biore tej 21 bo pasuje ale bede wyglądał troche głupio na niej,ok 19 biore bo na miejszą nie ma mowy ludzie....w starszym rowerze mam większą rame i wydaje sie mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadniesz dwa, trzy razy na "strategiczne miejsca" i odechce Ci się albo jazdy na rowerze w terenie, albo tak dużych ram. Pod Twój wzrost 17-18". I koniec.

Przecież każdy kto trochę jeździł na rowerze, sam wie najlepiej jaki rozmiar ramy mu pasuje. Nie ma co sugerować się tabelami jeżeli się wie. I koniec. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 174cm wzrostu i jeżdżę na ramie 18", a wcześniej miałem 17". I nie wyobrażam sobie jazdy na ramie 19".

 

@cienkun Hmm... wszystko super, tyle, że kolega NIE WIE. Więc po co Twój post?

 

 

No tak, czytałem posty od tyłu i trochę rozbawiło mnie to "i koniec" stąd mój troszkę zaczepny post. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup szosówki Canyon Roadlite 6.0, w zasadzie jestem już zdecydowany, pozostaje tylko kwestia rozmiaru. Po korespondencji z Canyonem oni dalej upierdają się, że idealnym dla mnie rozmiarem będzie L, gdzie top tube length wynosi 554 mm. Ich kalkulator również pokazuje rozmiar L przy moich wymiarach. Z kolei jak skorzystałem z Fit Calculator na Competetive Cyclist to dla Competitive Fit, gdyż tylko taki mnie interesuje, pokazuje mi top tube length 576-580 mm, więc wynikałoby, że rozmiar Canyona powinien być XL, gdzie top tube length wynosi 572 mm. Rozbieżności są spore i sam nie wiem co o tym myśleć. Może Canyon tak podaje dlatego że mam dlugie nogi i krótszy tułów? Albo w Canyon się myli, albo kalkulator z Competitive Cyclist? Poniżej podaję moje wymiary, mam nadzieje, że ktoś rozwieje moje wątpliwości co do wyboru rozmiaru.

 

Height 185 cm

Inseam 90 cm

Trunk 62 cm

Forearm 38 cm

Arm 70 cm

Thigh 61 cm

Lower leg 59,5 cm

Sternal notch 151 cm

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem zapytać o dobór wielkości ramy roweru MTB. Obecnie mam rower zbudowany ma ramie felt q920 (hardtail), rama ma rozmiar 17''. Mój wzrost 180 cm. Mam możliwość kupienia roweru zbudowanego na ramie GT Zaskar Team za bardzo dobre pieniądze, niestety rama ma 16", zastanawiam się czy nie będzie dla mnie za mała. W rowerze mostek jest ujemy co teoretycznie "zwiększa" troche rozmiar roweru, sidło też można przesunąc o ok. 1,5 cm.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem sporo informacji na forum ale nie znalazłem jednoznacznej. mianowicie , czy rower http://allegro.pl/rower-miejski-26-mexller-guulietta-velo-hit-i2462049870.html byłby dobry dla osoby o wzroście 165cm ? nie mogę podać długości nóg bo miałby być prezent.

-Wielkość ramy 17

-Wysokość od ziemi do siodełka 69 cm

-Długość od siodełka do kierownicy 60 cm

-Długość całego roweru 174 cm

Prosze o pomoc w podjęciu decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent różnie to oznacza, musiałbyś zajrzeć w tabelkę i znaleźć parametr "długość rury podsiodłowej". Zwykle podawany w milimetrach, więc podziel tę wartość przez 25,4, by otrzymać rozmiar ramy w calach.

 

Tak czy siak, S będzie na Ciebie z pewnością za mała. To średnio 15-17".

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzsięki wielkie za odpowiedź. Wiem że to nie jest temat do tego ale chce kupić budżetowy rower do jazdy po asfalcie głównie czasami po jakimś mało wyczynowym terenie. I ostatecznie cos takiego sobie upatrzyłem:

http://allegro.pl/rower-26-gorski-alu-altus-tarcza-stozki-21-gratis-i2463383493.html

i sie po prostu zastanawiałem jaki rozmiar wybrać czy S czy L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się konkretnie poradzę. Moje wymiary 173cm, 79-81cm do kroku w zależności kiedy mierzyłem :icon_confused: i 68kg wagi.

W planach Unibike Crossfire GTS vs Evo29 lub podobne innych firm. Czy nastawić się na 100% na ramę 17" czy próbować podejść do 18-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się konkretnie poradzę. Moje wymiary 173cm, 79-81cm do kroku w zależności kiedy mierzyłem :icon_confused: i 68kg wagi.

W planach Unibike Crossfire GTS vs Evo29 lub podobne innych firm. Czy nastawić się na 100% na ramę 17" czy próbować podejść do 18-ki.

Z tego czytałem różne zestawienia to dla takiego wzrostu dedykowane było nawet 19". Więc nie wiem skąd u Ciebie pomysł na 17".

 

Ja osobiście przymierzam sie kupić ten rower:

http://allegro.pl/rower-mtb-active-trend-20-2012-sram-x-5-od-bmk-i2455970844.html

ale nie wiem czy 20" to nie będzie za duże dla mnie. chociaż przy wzroście 184 cm według niektórych tabeli łapie się na 21" a czasem na 19".

Więc myślicie że 20" będzie dla mnie idealne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 184cm i krok 85cm czy Dartmoor Hornet 18" będzie dobry czy za duży?

Geometria:

 

 

 

Górna rurka

(18"): 604mm

Górna rurka ef.

(100mm/18”): 633mm

Górna rurka ef.

(150mm/18”): 643mm

Rurka podsiodłowa

(18"): 460mm

Baza kół

(150mm/18"): 1131mm

Kąt główki

(skok 100mm): 69,5°

Kąt główki

(skok 150mm): 67,5°

Kąt podsiod.

(skok 100mm): 71,5°

Kąt podsiod.
(skok 150mm): 69,5

Edytowane przez kepa416
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Chciałbym się upewnić czy wybrałem doby rozmiar tego roweru -> TREK SUPERFLY 100 AL PRO no prawie tego bo zamówiony jest z 2013 roku (zdjęcie w załączniku) ale geometria nie powinna za dużo się zmienić.

 

Rozmiar jaki wybrałem to 19" a wzrost mam około 184-185cm przy długości nogi (od podłogi do krocza) 84-85cm.

 

Jest jeszcze rozmiar 21" a rower potrzebuje do jazdy wszędzie ;) ale ogólnie do ścigania w maratonach MTB.

 

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

post-122403-0-45568600-1343058851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ramy? - damka holenderska

 

Rower ma być na prezent dla kobiety - 173cm wzrostu. Ma to być niespodzianka, więc ciężko mi podejść i powiedzieć "Ładna pogoda, może dasz mi zmierzyć długość nogi?", poza tym nie ma jej teraz na miejscu więc nawet jakbym coś wymyślił, to nie mam fizycznie jak zmierzyć jej tej nogi.

 

21" będzie za duża? Czy 19" będzie najlepsza? Chciałbym, żeby były duże koła, czyli pewnie 28".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...