Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przepraszam jak zdubluje pytanie, ale nie przeczytam 160 stron :) a widzę, źe jest kilka osób z sporym doświadczeniem.

 

Chciałbym kupić Ghost Amr Lt 3 z 2015 roku. Z wszystkich tabelek etc. pasuje mi kupić rozmar L, ale takiego juź raczej nie znajdę :( i pozostaje rozmiar M 19".

 

Mam 182~183cm noga 89cm, waga 70~72. Raczej szukam ramy do agresywnej sportowej jazdy. Czy taka 19" będzie pasowac? Całe życie jezdziłem na kołach 26" tak więc 29er będzie dla mnie nowością.

post-168896-0-35272400-1461019674_thumb.png

Edytowane przez KarCzoH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full generalnie ma być rozmiar mniejszy (ale to chyba stare konstrukcje), więc full 29er/ HT 29er dla wzrostu 183 (zmierz nogę jeszcze raz, bo 89 wydaje mi się na źle pomierzone) to 18-19' w zależności od długości horyzontalnej ramy. Ta 19' ma 612,5 i most 70 mm = 682,5, czyli mało. 20,5' ma 635 mm i most 80 mm = 715, czyli ok. No i jak faktycznie masz 89 cm noge to L będzie dobry, bo wysokość ramy to 780 mm. Do 19' musiałbyś zmienić most z 7 cm na 9 cm, a nawet 10, nie wiem czy to jest rozsądne ... raczej nie bardzo.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga jak nic 89cm. Dziś miałem okazję zrobić 2 kółka na około sklepu tym rowerem. Kolanami mocno waliłem o kierownicę przy skręcie, ale siodło poszło o 2cm w tył i było lepiej ... gdyby zmienić most ten oryginalny 7cm na ten co ja mam nawet teraz czyli 11cm i moją kierownicę NS Evidence Light 762mm to wydaje się, że już było by ok, ale pytanie dlaczego zmiana mostu tak jak napisałeś jest nierozsądna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolanami mocno waliłem o kierownicę przy skręcie, ale siodło poszło o 2cm w tył i było lepiej ... gdyby zmienić most ten oryginalny 7cm na ten co ja mam nawet teraz czyli 11cm i moją kierownicę NS Evidence Light 762mm to wydaje się, że już było by ok

 

Nie byłoby, masz nogę taką jak niejeden 190 cm. Jak masz podobnie długie ręce, to nawet mostek 10 cm będzie za mały ! Nawet gdyby most 10 cm wystarczył to skrętność/manewrowanie z kierą 760 mm dla osoby 183 cm w 29er będzie mierne. Jakbyś był pomiędzy rozmiarami to inna rozmowa, ale 19' jest po prostu rozmiar za mała, a L-ka jest bardzo prawdopodobnie idealna na ciebie. Ja tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
przymierzam się do zakupu roweru crossowego i zastanawiam się nad rometem orkanem 2.0 z 2014 roku, ale mam okazję go kupić z ramą w rozmiarze 19".
Mam 163 cm wzrostu, a długość nogi 75 cm, czy rama 19" nie będzie za duża dla mnie?
Byłam w sklepie przymierzyć tę 19" i jakoś nie odczułam mega różnicy w odniesieniu do 17".
Info jakie znalazłam o geometrii rometa http://www.andexmoto.eu/data/include/cms/obrazki/ROMET/Ramy_2015/Orkan_2.0_D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałam 19" rometa, ale miałam możliwość przejechania tylko kilku metrów, rama mi pasowała. Ale mi bardziej chodzi o to, czy większa rama nie będzie utrudniała jazdy przy dłuższych dystansach (chodzi mi o bóle pleców itp.)
Dlatego chciałam się zapytać, czy ktoś zdecydował się na większą ramę i mógłby napisać według własnego doświadczenia jaki jest komfort jazdy przy dłuższych trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam na imię Darek i jestem nowym użytkownikiem. Od dłuższego czasu oglądam rowery crossowe, bo zamierzam kupić sobie na wiosnę. Znalazłem fajną promocję

http://allegro.pl/rower-romet-orkan-5-0-hydraulika-xt-mega-cena-i6119610694.html

Moje pytanie, czy rama 19" będzie dobra przy 182cm wzrostu, 84kg wagi i długości nogi od ziemi do kroku 80cm.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to chyba tylko wydłużyć 19' mostkiem 11cm (zamiast 90 mm), ewentualnie rozłożenie wydłużenia ramy na mostek +1 cm i przesunięcie siodła do tyłu o 0,5 cm (nie więcej), powinno styknąć i będzie w normie technicznej.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrissDeValnor  w weekend podjadę do sklepu i przymierzę sobie rowery rometu, bo są dostępne w Bydgoszczy ,tylko że Orkan 3.0, ale rama powinna być podobna. Wtedy sprawdzę. Ewentualnie mogę zrobić jak napisał kolega GTZaskar1991. Po odwiedzinach w sklepie myślę, że będę wiedział troszeczkę więcej. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182 cm wzrostu, 85cm nogi. Mierzyłem Meride Big.Nine 800 19'', Scotta Scala L, Treka Superfly 18,5 i Krossa B 19'', . Wszystkie te rowery mają zbyt mały przekrok moim zdaniem. Niestety mierząc się do 17/M rura górna wydaje się zbyt krótka. Jedyna akceptowalna długość była w 17,5 Treka. I tutaj kilka pytań:

 

1) Czy jestem niewymiarowy?

2) Czy poza Treki'em są jakieś inne rowery o długich ramach i niskim przekroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz z tym przekrokiem. Ile chcesz mieć zapasu, pół metra?

Superfly 18,5" ma przekrok 78cm, więc jakim cudem masz za mały zapas z nogą 85 cm? Do tego dochodzi jeszcze podeszwa buta. Ja mam nogę 83 cm i Superfly'a 18,5", i nigdy nawet nie pomyślałem, że zapas jest za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...