Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

171 cm wzrostu, 78 cm wew. długość nogi.

 

Competitivecyclist mówi, że:

Fit style

The XC Fit

Standover Height Range 29.3 - 29.9 Inches

Virtual Top Tube Length 22.5 - 22.9 Inches

Stem Length 9.2 - 10.8 Cm

BB Saddle Position 68.6 - 70.1 Cm

Saddle Handlebar 50.5 - 52.1 Cm

 

Czy ta Merida 17" będzie ok czy za długa? To samo pytanie o Krossa 17.

 

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Competitivecyclist mówi dobrze dla ram 26'. Dla 27er dodajesz maksymalnie jeden centymetr do dł. ramy i jeden odejmujesz od mostka, a do 29er to samo ale nie jeden ale w zakresie 1-2 cm (przy klasycznym kącie główki 71'). Czyli mostek dla 7er i 9er w granicy 8-9 cm. Dla 26' masz 570-580 mm horyzontalnie, czyli 58-59 rama dla 27er i do 59,5 cm dla 29er.

 

Rama 17' Meridy to 585 mm horyzont, mostek do niej 9cm.

Kross 594 mm z mostkiem 80 mm będzie w sam raz.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za konkretną odpowiedź.

 

Co do tego Krossa nie jestem przekonany, dziś siedziałem na TYM. W rozmiarze M (dł. górnej odpowiada Krossowi) wydawał mi się za długi, rozmiar S za to bardziej mi podszedł.

Idąc tym tropem Kross raczej mi nie podejdzie. Wybaczcie te dywagacje, ale roweru nie da się fizycznie przymierzyć a wolałbym być pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój wzrost 176cn, długość nogi to ok 78 cm.

Mierzyłem ostatnio rowery crossowe cube nature w rozmiarach 50 i 54 cm.

Rozmiar 50 cm był wg mnie jakiś mały, a 54cm był ok.

Książkowo powinien mi pasować rozmiar 50 cm.

Czy Cube stosuje jakaś inna rozmiarówke niż inne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy 54 cm w Cube Nature/Cross ma długość rury podsiodlowej tylko 52 cm, więc istotnie oznaczenie jest tu trochę inne niż standardowo.

Mam trochę dłuższą nogę (ok. 83cm) i podobny wzrost (179cm) i długo mierzyłem się do tych rowerów  w sklepie porównując 50 i 54 cm. W twoim przypadku uważam, że albo żle zmierzyłeś długość nogi albo będziesz miał rurę górną za wysoko w rozmiarze 54cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna Gianta Anyroad 2. Moj wzrost to 180cm a waga 68kg, ktory rozmiar bedzie dla mnie odpowiedni?

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/anyroad.2/24503/89294/#geometry

 

W sklepie przymierzalem Mke ale wydawala sie troche za mala, moze to byl efekt przesiadki z gorala 26" na rower tego typu.

Edytowane przez Tsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można pobrać katalog Romet na 2015, wynika z niego, że ramy tego modelu nie są przesadnie długie, więc faktycznie wybór między 17" a 19" to może być kwestia preferencji ( czysto teoretycznie biorąc pod uwagę tylko długość podsiodłówki 17" był by bardziej wskazany) zdecydowanie przydała by się przymiarka do obydwu rozmiarów :

http://www.romet.pl/Katalog_rowerow,4.html?year=2015

Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to model bardziej rekreacyjny, więc w celu uzyskania bardziej sportowej sylwetki nieco większy rozmiar będzie lepszy.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

 

W okolicy mam tylko jeden sklep posiadający w swej ofercie rowery firmy Romet. Jutro się przejadę i spróbuje coś dopasować, choćby na innym modelu w końcu mają jedną tabelkę do wszystkich. W sieci mają fajne promocje na ten model. To będzie mój pierwszy ROWER, nie chciałbym kupić nietrafionego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mmepee, zdecydowanie 17". Ja mam wzrost 170 , też 76 noga i jeżdżę Mustangiem 17" z Rometa ( ma 10mm dłuższą horyzontalną, fabryczny mostek 90 zmieniłem na 80) i jest na styk w przekroku - 19" sobie nie wyobrażam. Tu masz geometrię Ramblera 27,5 http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/romet/41005/rambler_27_5_3_0/2

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower crossowy Scott Sportster (model 2013r.). Czy przy 181 cm wzrostu rozmiar L (czyli 51 cm- 20 cali) będzie odpowiedni? Mi chodzi konkretnie o model x20 z 2013r.

Geometria:

 Sportster_jpg_750x750_q85.jpg

 

Dodam, że Scott pokazuje, że wyraźnie powinienem mieć L- rozmiarówka na 2013: http://www.scottsport.cz/files/ke-stazeni/ostatni/tabulka-velikosti.jpg

Teraz odpowiednikiem u Scotta dla Sportstera jest SUB Cross (który ma górną i podsiodłową rurę taką samą jak Sportster i prawie wszystkie wymiary i kąty te same) i tutaj wg. rozmiarówki Scotta jeszcze bardziej wyraźnie jest wskazanie na rozmiar L: http://www.scott.pl/files/tebela-rozmiarow-2016.jpg

 

1280.jpg

 

Edytowane przez adamnowak12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić ramę do budowy roweru i nie mam możliwości przymiarki, upatrzyłem sobie okazyjnie kross level a8 z tym że jest rozmiar 22.

Rower do miasta , czasami lekki płaski teren.

Czy odpuścić i szukać mniejszej , czy może to jakoś dać radę ?

Wyszły mi takie wyniki;

XC  

Standover Height Range:33.6 - 34.3 inches
Virtual Top Tube:24.2 - 24.6 inches
Stem Length:10.2 - 11.8 cm
BB–Saddle Position:81,1 - 82.7 cm
Saddle Handlebar: 56.4 - 58 cm 
 

 

Your Measurements  

Inseam: 90
Trunk: 65
Forearm:36
Arm:68
Thigh:61
Lower Leg:58
Sternal Notch:154
Total Body Height: 185

 

 

Rama jest opisana w ten sposób:

 

Rozmiar: 22" (55cm)
Długość górnej rury: ok. 60cm (c-c)
Długość rury steru ok.: 16cm (1 1/8 ")
Średnica sztycy: 27,2 mm
Średnica zewnętrzna rury podsiodłowej: ok. 31,8mm
Suport: 68mm BSA
Waga: ok. 1890 g.
Materiał: aluminium superlite

 

Ale nie wiem czy długość górnej rury jest podana prawidłowo bo w innych opisach widziałem 625 dla A8 ( może to inny rok modelowy)

 

W załączeniu zdjęcie ramy

Z góry dziękuję za pomoc.


 

 

post-194485-0-30335100-1459083770_thumb.jpg

Edytowane przez tomeckm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...