Skocz do zawartości

[5592g] Canyon Ultimate CF SLX by 1415chris


Rekomendowane odpowiedzi

jak mocno dokrecasz siodlo przy sztycy wcs ?

 

ja mam tune'a i siodlo nie przesuwa sie przod/tyl ale czasami jak dobije tylkiem to zmienia mi sie kat siodla, odgina sie do tylu co niewatpliwie jest zwiazane ze zbyt slabym dokreceniem srub

 

na mojej sztycy widnieje napis max 16nm, ale czy nie zalatwie sobie tune'a dokrecajac na chama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas 46 powiem tak, ze kiera ta nie bedzi mi pasowala stylistycznie nie jest w ud, nie jest to chyba kompakt, w obecnej mam wygodniejszy profilowany gorny chwyt, a tak poza tym cena troche wysoka :whistling:

 

jasskulainen cos ok 4-5Nm i chyba zaloze alu sruby, teraz mam Ti, nie powinno byc zadnych problemow, sa to w koncu M6

 

skjaatel jak najbardziej ladnie schodza z anody, z karbonu rowniez ale powierzchnia wymaga dodatkowej "obrobki" zeby zakryc wybielone przez rozpuszczalnik slady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze wrazenia z alu kasety. Jestem pozytywnie zaskoczony. Jej zakup byl podyktowany waga i ciekawoscia jak ten material spisuje sie w tym zastosowaniu, szczegolnie po lekturze przeciwstawnych opinii.

Kaseta zmienia biegi precyzyjnie, nie ma zadnych z tym problemow. Jest wyczuwalne bardzo male opoznienie w stosunku do np. srama red, o ktorym po kilkudziesieciu kilometrach zapomina sie.

Jest bez porownania cichsza od reda ale tu chyba kazda kaseta bedzie cichsza ;)

 

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo po dluzszym przebiegu.

 

Nie uzywalem, oprocz korkowych (kcnc i te ktore wysylane sa z obreczami z Chin), innych klockow do ram karbonowych ale zolte swissstopy maja duuuuuuzo wiecej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Brand faktycznie malo znany :thumbsup:

Tu, u mnie to duzy plus, jak dla mnie. Juz mi wstyd w specach jezdzic bo co drugi ma na nogach s-worksy albo pro road.

Sidi (action) mialem i juz wiecej nie chce.

Rzepy w zupelnosci wystarczaja. W 2009 Thor Hushovd jezdzil w tych butach. Wczesniej Pantani, Roche, pedigree calkiem niezle.

Poza tym na wyskoki sobotnio-niedzielne takie lakierki jak znalazl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pare fotek z ostatniego wypadu:

 

Picasa Web Albums - Chris Abramovicz - Lanzarote 2012

 

Jezdzilem na oponach vittoria open corsa evo cx. Odbylo sie bez problemow, chociaz czasami drogi nie rozpieszczaly. Niemniej nie niosa tak dobrze jak corsy veloflexa. Roznica nie jest duza, moze tylko subiektywna ale ciesze sie ze mam wiszace na haku nowe veloflexy.

Niemniej porownujac je do tak popularnych conti gp 4000 to dalej kolosalna roznica, na korzysc vittori...

 

Koszyki ladnie trzymaja bidony nawet te wieksze. Nic sie z nimi nie dzieje nawet przy nawierzchni typu tarka i ponad 80km/h.

 

Co do miejscowki, nie jest zle ale wole sasiednia wyspe. Drogi niemalze idealne, gorki robia wieksze wrazenie. I pogoda w styczniu byla lepsza! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fueteventura i Lanzarote, bo o nich tu mowa w zdecydowanej wiekszosci wieje z pln-wsch.

W Styczniu jak bylem na tej pierwszej, przezylem maly szok, jazda pod taki wiatr to mordega! Przy szybkich zjazdach trzeba uwazac i dobrze pilnnowac roweru bo potrafi niezle poniewierac (obrecze mialem niskie). Widzialem kilka osob ze stozkami ale nawet nie chcialem sobie tego wyobrazac :) Za to jazda z takim wiatrem w plecy........

 

Nie wiem jak jest w przypadku pozostalych wysp, "odstep" pomiedzy tymi jest bardzo maly, cos ok 20min.

Nie poruszalem sie pomiedzy nimi. Pare miesiecy temu objezdzalem Fuerteventure, teraz Lanzarote.

 

Jak ktos planuje wypad i ma watpliwosci, polecam ta pierwsza. Wg mnie lepsze drogi, trasa przez gorki atrakcyjniesza i bardziej dramatyczna. Chociaz na Lanzarote tez mozna sobie milo posmigac :)

 

Nie zabieralem ze soba aparatu (kawal kloca), nie jestem rowerzysta-fotografem, nawet nie chcialo mi sie stawac i robic cos z komorkowca ale zapewniam, ze widoki sa niezle! No i te drogi, sporo lepsze niz te ktore mam w Surrey (uk), a te z kolei duzo lepsze niz w pl.

 

Te zdjecia nad morzem (wypad samochodowy), to najladnieszy odcinek nadmorski (okolice El Golfo) jakim kidykolwiek jechalem (rowerem). Droga jak stol i te widoki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To sa fotochromy o sporym spektrum przepuszczalnosci swiatla.

Takze swietnie spisuja sie w w bardzo pochmurne deszczowe dni (78%) jak i w sloneczne (18%).

Jak dla mnie strzal w 10-tke, zmienialem szkla przez ostatnie kilka lat.

 

NIe wiem czemu o tym sam nie pomyślałem ;) Mam Noyz cośtam

95383947-260x260-0-0_Rudy+Project+Noyz.jpg

W sumie tylko na narty, bo mocno ściemniają. Jakby tak do nich fotochrom mieć...clever :whistling:

Widzę, że w Gregorio mają to po 130zet. Na pewno wygodniej niż żąglerka zapasowymi szkiełkami!

Dobry pomysł mi podsunąłeś, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i eksperyment chinski chyba sie nie powiodl.....?

 

Pare dni temu, zaraz po wyjechaniu z domu, jakies 7km strzelila mi szytka vittori.

Plynu w "aerozolu" nie mialem zbyt duzo, wiec sie nie uszczelnilo. A ze z buta w lakierkach nie bede dymal postanowilem przejechac choc troche.

Pare km w blokach wiszac na kierownicy. Mysle ze szlag trafi opone.

Po, moze 2-3 km slysze dziwne dzwieki. Zsiadam, a tu:

Picasa Web Albums - Chris Abramovicz - X-Bike 49mm r...

 

Jak widac obrecz totalnie rozwalona. Ciekaw jestem jak w tych samych warunkach zachowalaby sie "markowa" karbonowa obrecz...?

 

W miare fajnie jezdzilo mi sie na nich, z mankamentami chyba opisywanymi gdzies powyzej, prawie 2k km ale dostaje sie to za co sie placi.

 

Lekko zdziwily mnie rowniez szytki vittori. Jak musze po sciagnieciu opony kleic tasme, to raczej im podziekuje. Chociaz musze przyznac, ze to bardzo fajne gumy.

 

Rozwazalem opcje zakupu tylnej, kolejnej chinskiej obreczy ale raczej tego nie zrobie.

 

Sytuacja ta chcac, nie chcac zmusila mnie do zaczecia realizowania mojego wymazonego skladanego projektu kol. Gotowce to Lightweight lub RZR, jak kiedys trafie totka lub zejde na zla droge :-D

 

Jak sie uda zdobyc komponety to powinno byc lekko, ladnie i ciekawie.

Obrecze ax lightness srt 42, piasty extralite ultra sx/slx i jakies szprychy ;-) co najmniej cx ray.

 

Tak poza tym troche cala czern troche mi sie obyla, to nie znaczy, ze mi sie nie podoba...

Myslalem zeby wrzucic pare bialych dodatkow, typu pancerze (niro chyba dostepne w bieli?) owijka, do chwytow chyba nie jestem przekonany. I gdyby ze Smudem byl jakis kontakt, to ewentualnie jego biale siodlo.

Co myslicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ofiara mojego szczescia padlem ja sam i kask.

 

Bedac na wyjezdzie w Schwarzwaldzie, podczas szbkiego zjazdu nie wyrobilem sie w dosyc waskim zakrecie. Wylecialem z drogi, wpadlem w zarosla i to co pamietam to trzask.

Lezac z potwornym bolem plecow ledwo lapalem oddech. W gorach, w lesie, wiec trzeba bylo radzic sobie samemu. Jakos pozbieralem sie, Chyba tylko dzieki adrenalinie potrafilem przezwyciezyc bol.

Rower caly, lekkie zadrapania na siodle i klamkach. Sciagam kask a tu niespodzianka:

Picasa Web Albums - Chris Abramovicz - Crashed Giro ...

 

Zdjecia moze tego tak nie oddaja ale kask ma spore odksztalcenia w czolowej czesci, pekniecia w srodkowej i prawie oderwany tyl. Zagladnalem w zarosla w ktorych wyladowalem, a tam leza sobie poscinane pnie drzew. Jednego z ktorych kant odcisnal sie na kasku. Sila uderzenia byla na tyle spora, ze pod kaskiem na glowie mam duzych rozmiarow siniaka i zadrapania.

Bez kasku byloby niewesolo.

 

Teraz jestem na dosc silnych preparatach przeciwbolowych i nasennych, bo powaznie obite mam okolice lewego ramienia, lopatki i klatki piersiowej co odczuwa sie przy kazdym ruchu, a kaszel, kichniecie to prawdziwa mordega.

 

Najgorsze jest to ze tutejsze drogi sa po prostu super, rowniutenkie jak stol, no i te gorki........ a tu czlowiek uziemiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...