Skocz do zawartości

[kierownica] Tioga Taskforce XC


Melyo

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczne od początku. Do kupna tej kiery skłonił mnie głównie stosunek cena/waga. Na początku były problemy z jej dostaniem ale udało się [thx dla Arnika : )]. Pierwsze wrażenia: cudna, baaaardzo lekka [w porównaniu do mojej poprzedniej giętej z kony blast :)], pięknie wyglądająca. No ale nie liczy sie wygląd, a to jak sprzęt działa [choć ciezko zeby kiera jakos działała, no ale ciezko to inaczej okrelisc :(].

 

Do kiery przykreciłem piękne rogi bbb no i piersze testy. Na początku wszystko pięknie, idealna dla mnie szerokosc, nie miałem jakiś uczuć ze kierownica zaraz sie złamie. Wszystko było z nią ok.

 

Aż do czasu...

 

W pewny już mniej słoneczny dzien pojechałem z kumplem do ojcowa. W drodze do tego pięknego miejsca pojechalismy jak zwykle na nasz ulubiony zjazd i tam zaliczyłem glebe. I niestety kierownica nie wyszła z niego bez szwanku. Dokładniej mozna powiedzieć ze siła uderzenia wyrwała róg z kierownicy. Kierownica w miejscu rogu jest pęknieta i troche zmiazdzona. Byłem dosyć zaszokowany ale że udało sie z powrotem nałozyc róg i się trzyma to jezdze tak dalej i na razie jest świetnie :D. Ponizej linki do 3 fotek obrazujących to pękniecie.

 

http://mathrim.superhost.pl/kiya/blogasek_...iego/kiera1.jpg

http://mathrim.superhost.pl/kiya/blogasek_...iego/kiera2.jpg

http://mathrim.superhost.pl/kiya/blogasek_...iego/kiera3.jpg

 

Z góry przepraszam za jakosc zdjec ale byly robione na szybkiego w dodatku nie moim aparatem gdyz ja takiego nie posiadam :P.

 

No i podsumowanie. Ogólnie moge polecic tą kierownice ze względu na stosunek ceny do wagi. I według mnie jest wytrzymała. W koncu prawie kazda kiera nie wytrzymałą by takiej siły ;].

 

Plusy:

+ waga

+ cena

+ wygląd

+ jakby nie patrzyc wytrzymałosc [w koncu mogła sie złamac w pół :P]

 

Minusy:

- cięzko powiedzieć, niektórzy pewnie przyczepią się do wytrzymałości ;]

 

Nie wystawie jakies konkretenj oceny bo byłaby zbyt subkietywna ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją kupiłem za 99 zł ale był to "środek sezonu" czyli środek czerwca, a koniecznie chciałem się przesiąśc z giętej na prostą bo mi sie baardzo niewygodnie jezdziło (na giętej) i wtedy jeszcze nie miałem konta na allegro więc kupiłem u arnika :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Byłem dosyć zaszokowany ale że udało sie z powrotem nałozyc róg i się trzyma to jezdze tak dalej i na razie jest świetnie"

 

Uważam że to nie jest zbyt dobry pomysł mówiąc delikatnie.

W każdej chwili na podjeździe możesz wyrwać róg i zostanie Ci róg w ręce i kawałek kiery, a Ty możesz się stoczyć w dół górki pod którą podjeżdzałeś lub uderzyć głową w mostek itp są to oczywiście najgorsze wersja bo poprostu możesz wyrwać róg i nic się nie stanie tylko będziesz się kulap po ziemi ze śmiechu ze wyrwałeś róg. Ja bym tak nie jeździł (przynajmniej na podjazdach bym nie dotykał rogów). Tak samo sprinty... to już w ogóle Ja przynajmniej łapie za rogi ciskam w pedały ile sił i zapieram się na rogach.... to już skutki mogł by być gorsze przy dużej szybkości urwać róg...

To moje zdanie. Osobiście też mam taką kiere ale leży na połce z resztą nowych części w roweru treningowym mam kiere concepta i mam ją wgniecioną od rogu, przy jakiejś glebie po prostu się przegięło minimalnie ale nie pękło. Gdyby pękła wymienił bym albo przyciął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem tą kiere za 90zł, i prześmigałem na niej koło 800km

nie wyczuwam giętkości ani wyginania sie, myślałem ze jest słabsza ale to porządny kawał kiery, zakręciłem na niej rogi najpierw za lekko potem dość mega mocno i nie wygieła sie, niewiem jak ludzie gną tioge rogami, chyba jak uzywają rurek 2m

co to wagi to katalogowo 128g a rzeczywiście 131g, kiera ma mało spotykane gięcie 6 stopni, 580mm

ogólnie 9/10 za tą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

8k km /79kg/. zmiażdżone końcówki od dokręcania rógów ( amoeba bem120 ). przeżyła dwa dzwony po których ja spędziłem 14 dn i w szpitalu, i nie wygieła się. 66 pln i moja o dziwo waży 124 gramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też posiadam i jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie opłacalny zakup, szczególnie za tą cenę. Trochę mało sztywna, al mi to nie przeszkadza. Swego czasu dobrze znosiła też jazdę z rogami (1 rok) - żadnych śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

przez neta to niemam pojęcia. znam jeden sklep stacjonarny gdzie mają ( chyba jeszcze ) dwie sztuki. cena 109pln więc mało okazyjna. oceniając polityke AMP :) ( dystrybutora Tiogi ) mogę napisać że coraz mniej sklepów chce z nimi współpracować więc z dostępnością powinno być coraz gorzej.

proponował bym poszukać Fibertopa BBB. czasem można znaleźć w dobrej cenie ( np. za 122pln bo w takiej cenie znalazłem ). realnie 105g. troche krótka bo 560mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szukaj BBB. na Allegro 179pln ale na pewno można znaleźć w lepszej cenie.

znajomy ją wydrelował z alu wzmocnień pod rogi ( których nie używa ), troche się na niej ścigał; ogólnie intensywanie jej używał i wszystko OK ;)

gdyby nie te 560mm i średnica 25,4mm właśnie taką bym stosował. 31,8 już taka lekka nie jest-katalogowo 180g :/

z drugiej strony 560x25,4mm to wg katalogu 120g więc może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...