Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

A czy zmiana biegu przedniego(1-3) działa dopiero po założeniu koła przedniego?(Bo sprawdzałem biegi i bieg tylny(1-8) można zmienić a bieg przedni(1-3) nie)

Może tak być  dlatego, że masz kierownicę w nienaturalnej pozycji, a w związku z tym linki mogą być

niewłaściwie ułożone i naciągnięte lub zablokowane - najpierw poskładaj rower...

Edytowane przez dziobolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawnie powinna wyglądać kierownica kandsa i linki po złożeniu mniej wiecej?

 

Kilka postów wyżej masz fotkę, inna jest np. tutaj - http://www.forumrowerowe.org/topic/88051-rower-kands-energy-1300/?p=1330645

 

Poza tym, polecam w takich sprawach poradzić się wujka Google i poprosić go o obrazki  smiley_img.gif

Edytowane przez dziobolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jak się wszyscy chwalą to ja nie będę gorszy :P

Mój kand'sik ma przejechane ok.2500km od sierpnia 2012.

Wymieniłem w nim : kierownice,mostek,obejmę ,linki, pancerze, chwyty, przedni hamulec,pedały i klocki. Nie mam na co narzekać chociaż niekiedy rowerek nie ma łatwo ze mną :)Oponki przejeździły prawkie 1,5 sezonu i troche są zmarnowane więc w przyszłym roku przerzucam się na continentale ^^

Tu macie foteczki :)

 

http://zapodaj.net/b22be621ebfbf.jpg.html

 

http://zapodaj.net/5da6f24511e62.jpg.html

 

ps. w przyszłym tyg przyjdą spd :)

Edytowane przez szewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszczie udało mi sie wszystko zrobić : ) Ale mam problemy

 

1)Kierownica po nierownej jeżdzie mimo dokrecania na "chama" luzuje sie i "lata"

 

Po krotkim tekście zadecydowałem sobie

 

-Siodło i kierownica do wymiany

-Mimo poprawnego ustawienia biegow i wysiłku w pedałowanie - Wyprzedził mnie jakiś stary miejski złom podczas nierownej ale nie stromej jazdy(a nie rower) wiec coś do wymiany bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co a rurka ?? ;d

 

Trochę zabawy jest, bo treba zdemontować przewody/styki z podstawki licznika, ale...

 

Rurka długości pancerza o średnicy takiej, aby dało się przez nią przeciągnąć przewód i pancerz i... tyle.

 

Świetnie to wygląda przy czarnych pancerzach, bo kompletnie nie widać przewodu, i różnicy z innymi pancerzami.

 

Tylko nie wiem, czy są takie w białym kolorze, no i czy ten czarny kabel jednak nie będzie przez nią deczko widoczny.

 

...wiec coś do wymiany bedzie...

 

Kolarz smiley_img.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszczie udało mi sie wszystko zrobić : ) Ale mam problemy

 

1)Kierownica po nierownej jeżdzie mimo dokrecania na "chama" luzuje sie i "lata"

 

Po krotkim tekście zadecydowałem sobie

 

-Siodło i kierownica do wymiany

-Mimo poprawnego ustawienia biegow i wysiłku w pedałowanie - Wyprzedził mnie jakiś stary miejski złom podczas nierownej ale nie stromej jazdy(a nie rower) wiec coś do wymiany bedzie

 

 

Najprędzej to operator do wymiany...

Jak się kierownica luzuje to znaczy że najprawdopodobniej stery masz nie skręcone a wymienianie jej nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co ty zrobiłeś z tymi linkami ?  :o

Dobra...

Po 1sze: spróbuj ściągnąć chwyty(tam gdzie rece masz )

Odkręć klamkomanetki.

Następnie je ściągnij i rozplątaj.

Następnie popraw tą kierownice bo te wygięcia powinny iść w górę, następnie przykręć na środku ją tak jak ma być.

Pamiętaj Linki powinny iść pod kierownicę !!!

Jak już rozplączesz linki (jezeli masz inny rower mtb to zobacz jak powinny być ułożone przewody)

Zakładasz klamkonametki, przykręcasz je, zakładasz chwyty i jedziesz na jazde próbną i zmieniasz cześto, bardzo cześto biegi żeby się linki w przewodach ułożyły a na koniec jedź najlepiej do jakiegos servisu żeby ci ponaciągali te linki.

 

Ps. chwyty mogą ciężko schodzić.

 

Edytowane przez szewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odkręć kierownice i przekręć aż się ułożą linki prawidłowo.

A najlepiej podjedz do jakiegoś serwisu to poskładają i sprawdza regulacje bo od tych wyginań to może już nie działać jak powinno.

Jak chcesz dalej walczyć to pooglądaj na YouTube składanie roweru.

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to bez, mianowicie, poluzowałem każdą czesc kierownicy i mostka, ustawiłem to odp. i znowu dokreciłem na "chana", teraz jest dobrze

 

 

i3fig3.jpg

 

 

Jeszcze ost. pytanie - Czy warto zwyszyć siodło od takiego poziomu jak wiekszość tu ma(z tego co na zdjeciach jest pokazywane). Jeszcze nie probowałem tak jechać ale nie wiem czy to coś da jeśli chodzi o jazde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeezel chcesz jezdzic duzo to lepiej dla twoich kolan jrsli bedzie wyzej to siodelko, ale wysokosc ustala sie odpowiednio do jezdzca zeby noga gdy jest na pedale nie byla calkiem wyprostowana tylko zeby byl kat jakies mniej wiecej 15%

 

ps ta kierownice masz dalej zle ulozona , jesli pojedziesz do servisu to powiedz zeby ci ja uswilli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze ost. pytanie - Czy warto zwyszyć siodło od takiego poziomu jak wiekszość tu ma(z tego co na zdjeciach jest pokazywane)...

 

Kolego, siodło i kierownicę ustawia się pod anatomię rowerzysty i styl jazdy,

a nie "dla szpanu" tak jak na zdjęciach wink.gif

 

Proponuję lekturę - http://www.forumrowerowe.org/topic/28797-vademecum-postawa-na-rowerze/?p=1163100

Edytowane przez dziobolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica z założenia konstrukcyjnego i przeznaczenia powinna być ustawiona zdeczko inaczej :) Ale skoro Ci dobrze tak....

 

Taka wysokość "taboretu" jak na zdjęciach to przy typowym sposobie eksploatacji takiego roweru prosta droga do dolegliwości mięśniowo-stawowych. Ustawienie ewentualnie dobre tylko do zjazdów ewentualnie spokojnego toczenia się po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...