Skocz do zawartości

[opona] Maxxis Minotaur Full Knob 1.90


PIOK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na tych oponkach od pół roku i musze przyznać że na lepszych nie widziałem!!! Pomimo niskiej wagi (430g) jeszcze nigdy nie złapałem gumy!! Rzadka kostka powoduje że oponki wyśmienicie trzymają w każdym terenie. Niestety ponieważ sa zrobione z bardzo miękkiej gumy zupełnie odpada jazda na szosie (ja niestety już straciłem pół bieżnieka... :cry: ). Cena jednej to chyba niecałe 100 zł.

 

POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

powaznie mam takie drogie opony w rowerze ?

łał .. ja tam sie odnosze z umiarkowanym entuzjazmem ..

zgodze sie całkowicie ze guma jest bardzo miekka , jak dla mnie za miekka

 

jezdzi sie dobrze po parku i po lesie ,na cos ostrzejszego sie nie nadaje ,ale co oczekiwac po takich oponach ;]

ale jak dla mnie zaden fajerwerek , sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Także mam takie oponki. Głośne są jak cholera! Nawet jak zakładam sobie Mp3 na uszy to słyszę oponki :P

 

 

Takich opon to chyba nie powinnie robić, ja jak nawet przyśpieszam aby kogoś wyprzedzić to mi się oponki ździerają. ;)

 

 

Czy na każdą obręcz pasują oponki o różnych wymiarach np. opona 1.90 i 2.50 wejdą na tą samą obręcz?

 

Pozdrawiam turysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Także mam takie oponki. Głośne są jak cholera! Nawet jak zakładam sobie Mp3 na uszy to słyszę oponki :P

Takich opon to chyba nie powinnie robić, ja jak nawet przyśpieszam aby kogoś wyprzedzić to mi się oponki ździerają. :D

Czy na każdą obręcz pasują oponki o różnych wymiarach np. opona 1.90 i 2.50 wejdą na tą samą obręcz?

 

 

Jak masz dobrą, niezbyt wąską obręcz z porządnym kołnierzem, to wejdą - pytanie czy 2.5 przejdą ci przez ramiona tylnego widelca :|

 

Co do głośności i twardości gumy - no nie ma szans żeby oponka jednocześnie była świetna w terenie, szybko sie odbłacała i jeszcze dobrze sie toczyła na flacie :)

Ostatecznie - najczęściej chyba - za dobrą -uznajemy oponę najbardzej uniwersalną.

 

Ja jeździłem na Maxxisach Instinct i Gluteus - to były znakomite opony, które były dość żywotne i bardzo dobrze siętoczyły. Prowadzaenie też miały świetne - ale za to boki były bardoz delikatne i pocharatałem sobie je dość solidnie.

 

BTW - jak się zakłada mp3 na uszy? :P

Mnie się nawet nie udaje jpg-a na oczy naciągnąć :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechałem na nich dotychczas ok. 740 km. Używam tych opon pierwszy raz..i chyba ostatni. Po prostu jak dla mnie są strasznie miękkie..i wcale nie takie "szybkie"..zwłaszcza na sypkim szutrze. Poza tym wg mnie nie nadają się na kamieniste, ostre podłoże gdyż są za delikatne. Na asfalcie z kolei strasznie szybko się zużywają, choć na przyczepność nie można za bardzo narzekać. Jedyny plus jaki dostrzegam, to taki, że opory toczenia nie są jakies ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla mnie te opony nie sa warte uwagi... na asfalcie strasznie glosne. to po poierwsze po drugie po 1200 km tyl jest łysy. Z klockow zostaly 1mm odstajace zeby. czyli jazda jak na semi slickach. Przod troche lepiej starty moze w polowie. Do błota i głebokiego piasku ta opona wcale sie nie nadaje. Zakleja sie i pływa na boki. Po trzecie nie przez przypadek juz jej nie produkuja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja najeździłem na tych oponach dystans 450 km jak na razie... i powiem tyle: nic specjalnego <_< większość dystansu to asfalt, reszta- las...

jedynym plusem tych opon jest chyba waga... :)

obecnie przymierzam się do Author Slick 1,5.... wtedy będzie można śmigać... :twisted:

 

btw, sprzęt ten sam, co moi przedmówcy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jezde na RR schwalbe i niekotrzy mowia ze ona sie szybko sciera. u mnie dochodzi juz gdzies 800km. Bieznik Minotaura po czyms takim juz nie istnial. Co by tam nie mowili juz bym sie do maxxisa nie przekonal. W porowaniu z jaka łatwoscia RR jezdzi w piasku.... A wysokosc beznika calkiem podobna.

Ale magic tak ma. Oponki do wymiany, pedały na spd no u mnie poszly jeszcze gripy i mozna smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na asfalt zupelnie sie nie nadaje po przejechaniu 500km w miescie nadawala sie juz tylko do kosza, na tyle praktycznie co wyjazd w teren lapalem kapcia, jedyny plus to waga no i na przód sie nawet nadaje w terenie dobrze trzyma kierunek i nie mialem jeszcze kapcia, sa bardzo delikatne wiec moze dobra detka cos by tu pomogla:)

Edytowane przez Biera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mały update

byłem w górach przez 3 dni ,w sumie przejechane jakieś 150 km ,warunki trudne -dużo błota ,chwilami ślisko

miałem minotaura z przodu -prawie łysy .. bo spodziewałem się innych warunków ;]

i pozytywne zaskoczenie -w terenie radzi sobie dobrze ,na zjazdach ok ,na podjazdach -nawet bardzo ostrych - 0 problemów ,moze 2 razy mi się uślizgnął

wiec generalnie nie jest aż tak źle -pozytywnie sie rozczarowałem

joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jezdziłem na tych oponkach kiedyś tyle że w wersji Minotaur 380 (waga rzeczywista 376g) super szybkie oponki, pomimo niskiej wagi nie udało mi się ich przebić na 3 maratonach, jedyny problem to szybkie zużycie wynikające z zastosowania miękkiej mieszanki i bardzo niskie trzymanie w zakrętach, wręcz tragiczne, aż strach przechylać się w zakrętach ;) ale za to pod górkę dobrze trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z takimi oponkami nabyłem mojego Kellysa i czym prędzej je wymieniłem bo:

- po kilku dniach jazdy nie było bieżnika

- brak przyczepności na sypkim podłożu

- bardzo łatwo "snejka" na nich złapać

 

za to jak już są takie "łyse" to w miarę dobrze się na nich do szkoły jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...