Skocz do zawartości

[przód]Manitou Axel Comp z blokadą 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od niedawna Axela compa z lo na 2006 zrobiłem na nim 40 km w zime waze ponad 40 kg a pracuje podemna swietnie.Jestem z niego zadowolony i polecam.Jeśli coś będzie się działo to napiszę.

1 problem-Nie zawsze chce się do końca zablokować nie wiem czemu ale jak się puźniej zrobi na zrobi to jeszcze raz to się blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się puźniej zrobi na zrobi to jeszcze raz to się blokuje.

polska język trudna 8)

jesli dobrze zrozumialem to blokada nie dziala wiec odblokowujesz amor potem blokujesz go jeszcze raz i wtedy ta blokada dziala juz normalnie?Jesli tak to niestety nie wiem co moze byc przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybiera małych nierówności takich jak kostka brukowa

no juz nie przesadzajmy...az takie słabe łąpki macie bikerzy?Przeciez to budzetowy sportowy amorek ktory ma byc raczej efektywny(stad dodanie blokady)a nie komfortowy do bolu...

moj amorek jest czuly raczej ale wersje na 2 stalowych sprezynach sa jeszcze czulsze co juz byloby dla mnie wrecz niezdrowe jesli chodzi o bujanie i czucie czegokolwiek pod kolem, w koncu moj rowerek nma byc choc troche sportowy a nie tylko kanapa w stylu fr siedzisz i pierdzisz w siodelko w skuterowej pozycji a zawieszenie odwala wszystko :?

nie zeby sie czepial czy cos ale az tak wazne jest dla Ciebie zeby amorek zapalki wychwytywal?Przecierz kostke to w sumie opona wylapuje w polowie jak nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, o zakupie tego amortyzatora na wiosnę, ważę 98kg i jeżdżę XC. Łagodnie, bo w mieście i okolicach. Jakieś lasy, ścieżki, drogi polne itp. Bez agresywnych zjazdów i skakania. Aktualnie mam SR Suntour XC-60, po 2000 km jest w stanie kwitnącym, luz tylko fabryczny. Myślicie, że Axel Comp Lockout 2006 nada się dla mnie? Czy tłumienie, które jest ustawione niejako fabrycznie (nie ma regulacji tłumienia, wyłącznie naprężenia wstępnego), nada się dla 100-kilogramowego faceta? Zaznaczam, że nie jeżdżę agresywnie i staram się delikatnie traktować sprzęt. XC-60 ustawiłem na minimalne naprężenie wstępne, bo inaczej wogóle nie chciał się uginać, nigdy nie zdarzyło mi się dobić mojego SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie odpowiedni. Jeśli rzeczywiście jeździsz tak jak piszesz. Ja przy 93 dobijałem tylko przy uskokach, albo jak źle wylądowałem :( Przy normalnym XC nie będzie raczej problemu. Pamiętaj, że zawsze możesz sobie wstawić twardszą sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

85 zł na allegro teraz jest wystawiona. "Twarda" i w www.manitou.pl

tam mają każdą twardość i za 85 zł. A przesyłka nie wiem ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85 zł na allegro teraz jest wystawiona. "Twarda" i w www.manitou.pl

tam mają każdą twardość i za 85 zł. A przesyłka nie wiem ile.

nie ma tej stronki a oficjalna stronka manitou to www.answerproducts.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja tez planuje go kupic tyle ze ja wazne 80 km. i czesto dobijam moj amorek !!zastanawiam sie czy on da rade a czy moze lepiej kupic jakiegos ROCK SHOCX albo SUNTOUR w granicej tego przedzialu cenowego co axel ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz nie przesadzajmy...az takie słabe łąpki macie bikerzy?

 

to, że nie wybiera kostki brukowej to mi wcale nie przeszkadza bo wiem, że jest to amorek do XC i nie mam czuć się przy nim "jak na kanapie", ale ktoś na forum kiedys powiedział, że jemu Axel wybiera nawet płytki chodnikowe, więc się troche zdziwiłem ;]

 

jestem z niego zadowolony tylko w 70% głównie przez tą blokade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Axel Comp różni się od wersji Elite tylko możliwością regulacji tłumienia powrotu czy czymś jeszcze :?: Pozatym, też sie przymierzam do kupna tego amora, jak myślicie, brać Comp'a Lockout'a czy zwykłego Elite, ważę 60kg, jeżdże XC, czasami jakiś ostrzejszy zjazd gdzieś w górkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...