Skocz do zawartości

[rower] Kupno roweru - który z poniższych wybrać?


hipek01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam roweru (dla mojej Narzeczonej, wzrost: 170cm). Przeznaczenie roweru:

- codzienne dojazdy do pracy

- weekendowe wycieczki w trasę (30-100km i więcej) lub letnie "nadjeziora"

- "spacery" po puszczy Kampinoskiej i może mniejszych górkach

 

Wybraliśmy takie modele/roczniki:

 

Budżet: chcemy zamknąć się w 2800zł.

 

Który z tych rowerów wybrać? Podobno Krossy A6 z 2010 i 2009 są lepsze osprzętowo od tych z 2011. Ponadto czy A6 z tarczówkami czy v-brakeami?

Czy na ten wzrost dobra będzie rama 18'', czy szukać czegoś mniejszego?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona nie woli czegoś wygodniejszego? Może jakiś cross? Najkorzystniej z tych wypada mbike, ta cena jest bardzo dobra, jak za ten rower i raczej niczego lepszego, nowego nie znajdziesz. Jednak jak się zdecyduje na taki rower, no to zalecał bym przymiarkę, bo pozycja będzie dosyć agresywna. Jeszcze mostek można obrócić.

18" powinna być dobra, ja mam 176cm i śmigam na 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się raczej na jakiegoś crossa, jeśli chodzi o dojazdy do pracy i przyjemn wypady to po co targać te dodatkowe kilogramy, do tego szerokie ogumienie że nie wspomne o amorku ze 100mm skoku, a model który ci poradze to unibike zethos lub xenon jeśli zalezy ci na hamulcach tarczowych, sam śmigam zethosem i naprawde jedna z lepszych decyzji które podjęłem to kupno tego roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chodzi o rower dla kobiety, to może warto zastanowić się nad czymś delikatnym o trwałej i solidnej konstrukcji. Może coś takiego Wam się spodoba? Rower Simple Gianta ma prostą i estetyczną konstrukcję,taką dla kobiet i cena przystępna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Co do Simple Gianta, to chyba niepotrzebnie napisałem, że to ma być coś dla kobiety. Nie, nie szukamy żadnego roweru miejskiego i (uprzedzam pomysły) również nie w kolorze różowym. ;) No, chyba że jest to żart, a ja go nie zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipek, nie chciałem napisać nic nietaktownego :) pomyślałem, że taki rower jest ok, bo moja Pani na podobnym jeździ do pracy (są różne kolory - niekoniecznie różowy) i jest zadowolona tym bardziej, że może na nim jeździć w luźnej spódnicy czy sukience, dodatkowo ma koszyk na swoje zakupy i torebkę :)

A jeśli myślicie o jeździe po Puszczy Kampinoskiej, to może jakis off-roadowy model Yukon albo Talon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gery, nie napisałeś nic nietaktownego :) Po prostu akurat nie takiego roweru szukamy - moja Pani akurat nie toleruje jazdy rowerem w sukience i innym stroju niż sportowy.

 

Dziś przymierzaliśmy się do Krossa A6 (VB, 2009, 16'') - wydaje się całkiem w porządku. Przed nami jeszcze kilka popołudniowych spacerów po sklepach. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipek01 cieszę się w takim razie :) najlepiej jest właśnie pochodzić po różnych sklepach i po przymierzać różne rowery :) do tego zawsze można od razu dobrać kask - jeśli zamierzać jeździć na wycieczki poza miastem, to polecam :) Nigdy nie wiadomo jakiego szalonego kierowcę spotkamy za zakrętem lub co nam wyskoczy na drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czołem,

 

Nareszcie, po prawie trzech miesiącach udało się zakupić rower. Prawie kupiliśmy Krossa A6 z 2009, niestety, właściciel sklepu (Warszawa) okazał się niekompetentny, wskutek czego roweru nie kupiliśmy (jeśli ktoś chce poznać nazwę sklepu - chętnie się podzielę na prv).

 

W końcu zdecydowaliśmy się na Unibike, miał być Flite, skończyło się na Expercie.

 

Bardzo dziękuję Wam za poświęcony czas i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...